Stirnubuks.lv - Zvārtes iezis lepojas par iespēju uzņemt Stirnu buka saimi

Zvārtes iezis lepojas par iespēju uzņemt Stirnu buka saimi

Teksts: Matīss Vecvagaris

Zvārtes iezis lepojas par iespēju uzņemt Stirnu buka saimi

Taku skrējienu seriāla Stirnu buks 2020. sezona tiks atklāta 15.augustā pie majestātiskā Zvārtes ieža ar Amatas posmu, kas sākotnēji bija iecerēts kā 2020.gada centrālais pasākums, ko iesildījuši sezonas pirmie posmi. Taku skrējēju atkalredzēšanās mežā būs ne tikai jaunās distances “Vilks” zīmē, bet arī jauna cikla sākums gaujmaliešu taku projektā “Enter Gauja Trail”.

“Esam priecīgi, ka Stirnu buka dalībnieki skries mūsu novadā. Tas notiks saskaņā ar visām jaunajām normām, ievērojot arī skrējēju vēlmes. Zvārtes iezis 15.augustā sagaidīs Stirnu buka saimi un mēs lepojamies, ka tieši Amatas novadā atrodas Latvijā populārais dabas apskates objekts,” prieku par gaidāmo tautas sporta pasākumu neslēpj Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte.

Atsevišķs starts sešos no rīta ārpus sacensību centra plānots jaunajai 71 kilometra garajai “Fēnix Vilks” distancei, kuras dalībnieki ceļu līdz Zvārtes iezim uzsāks Siguldā, cīnoties ne tikai par īpašajām “Garmin” balvām, bet arī Latvijas čempionāta medaļām taku skrējienā. “Ar šo distanci ieliekam pamatu Stirnu buka ienākšanai Siguldā, lai jau nākamgad Gaujas senlejas reljefu varētu izbaudīt ne tikai zinātāji un vietējie, bet tas kļūtu par galamērķi visiem aktīvā dzīvesveida cienītājiem,” stāsta Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Neticami strauji pagājuši 10 mēneši kopš Ozolkalnā noslēdzām sesto sezonu un, nu, esam atgriezušies turpat pie Latvijas garākās upes Gaujas, kas iepriekšējās sezonās pavadījusi meža taku skrējējus Līgatnes, Siguldas un Krimuldas pusē.

15.augustā jau 35. (!!!) Stirnu buka skrējienā taku skrējējiem pie majestātiskā Zvārtes ieža Amatas krastā būs iespēja doties ierastajās distancēs – ātro Gjensidige Zaķis 13,8 kilometru skrējienā, izturīgo VENDEN Stirnu buks 22,8 kilometru pārbaudījumā, veselīgo EJ! Vāvere 5,8 kilometru izaicinājumā, kā arī tikpat garajā LVM skolēnu čempionāta skrējienā, un, protams, kilometra garajā mazo Gardu muti Susurs trasē.

AmatasTaka_712

Stundu pirms apbalvošanas un balvu izlozes ceremonijas, pl.17.00 uz Stirnu buka skatuves kāps muzikālā apvienība Auļi, kuras dalībnieki arī paši solījušies doties trasē un izmēģināt spēkus Amatas takās. Viens no mūziķiem Edgars Kārklis: “Šī gada Stirnu buka pirmajā posmā Zvārtes iezī startēšu 22+ kilometru Buka disciplīnā. Pēc skrējiena ar saviem grupas biedriem priecēšu visus dalībniekus ar skanīgām dūdu un bungu melodijām Auļu izpildījumā. Šī man būs zīmīga diena – pirmais Stirnu buks šogad un Auļiem pirmais koncerts šogad Latvijā! Priecē, ka šīs abas lietas pēc ilgāka laika varēs atkal piedzīvot!”

Vērienīgā un nu jau izdaudzinātā distance veidota, kā daudzgadīga projekta Enter Gauja Trail sastāvdaļa, un šogad Gaujmaliešu Taka Rietumi/Enter Gauja Trail West 2020 aizsāks trīsgadīgu ciklu, netieši norādot, ka seriāla Stirnu buks kulminācija nākamgad plānota pretējā virzienā no Cēsu pils mūriem uz Siguldas pils mūriem caur Līgatni. Vēl pēc gada Vilka distances skrējējiem “saldajā ēdienā” būs pilns 120 kilometru aplis Gaujmaliešu Taka Klasika/Enter Gauja Trail Classic 2022.


PS. Trase sacensību dienā var atšķirties no šeit redzamās. Attēlam ir tikai informatīva nozīme. Protams, respektējam nekustamo īpašnieku vēlmes, kuri nevēlas, ka distance ved caur viņu īpašumiem, tālab iespējamas dažas izmaiņas. Sacensību korekto GPX un saiti uz karti nosūtīsim katram distances Vilks dalībniekam epastā sacensību nedēļas otrdienā!

Pašmāju un tuvākā reģiona ārvalstu skrējējiem nākamajos gados gaidāma ne tikai sīva cīņa ar konkurentiem par vietām Latvijas čempionātā, punktiem seriāla kopvērtējumā un pozīcijām ITRA (Starptautiskā taku skriešanas asociācijas) reitinga tabulās, bet arī Vidzemes skaistāko vietu apskate. Viens no Stirnu buka taku padomniekiem Artis Ločmelis palīdzējis sarūpēt ne tikai izaicinājumu ciskām, bet arī baudu acīm un dvēselei, jo maršrutā iekļauts piedzīvojumu pilnais Braslas upes posms. Savukārt Amatas krastus rotā Pērļupe, Kumada un kompaktās Cecīļu dabas takas. Vietējais takuzinis uzskata, ka Stirnu buka dalībniekiem ir dota liela privilēģija, skriet Gaujas nacionālā parka (GNP) teritorijā un ķert emocijas.

Arī Stirnu buka organizators Rimants Liepiņš sezonas atklāšanas posmu dēvē par Devona laikmeta rokenrolu, kas GNP sarīkots sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP), takumīļiem piedāvājot arī Kūķu iezi, Lustūzi, Glūdu klintis, Krimuldu un Gaujas senkrastu.

Nākamie trīs sezonas posmi risināsies 12.septembrī Ērgļos, 3.oktobrī Milzkalnē un 24.oktobrī Abavas Senlejā Kandavā, kur Vilka prombūtnē būs atgriezusies 30 kilometru Lūša distance un tiks noskaidros sezonas kopvērtējuma laureātus četru posmu ieskaitē.

* Sacensību “Zvārtes ieža Stirnu buks” info lapa:: ŠEIT!

* Sacensību “Zvārtes ieža Stirnu buks” programma:: ŠEIT!

#IeskrienMežā I #EsEsmuStirnubuks