Stirnubuks.lv - Stirnu buki ieskriesies Tukumā, bet sezonu uzsāks pie majestātiskā Zvārtes ieža

Stirnu buki ieskriesies Tukumā, bet sezonu uzsāks pie majestātiskā Zvārtes ieža

Teksts: Stirnubuks.lv | Foto: Andris Jermuts

Stirnu buki ieskriesies Tukumā, bet sezonu uzsāks pie majestātiskā Zvārtes ieža

18.jūlijā ar pilsēttaku sacensībām “TukumSmukumTaka” 22.6 un 10.9km garās distancēs savu sezonu uzsāks “Stirnubuks.lv” organizatoru komanda. Lai iepriecinātu tukumniekus, novada iedzīvotājus un pilsētas viesus, sacensību dalībniekiem tiks piedāvātas trīs distances, kas ļaus iepazīt Tukumu un tā tuvāko apkārtni, iespējams, pat pašiem tukumniekiem no mazāk zināmiem un ne tik pierastiem skatu punktiem!

Kad takas ienāk pilsētā

“Šis ir relatīvi jauns koncepts mūsu skrienoši radošajai komandai, jo ierasti mēs takas vairāk meklējam mežā, arī šoreiz tas neizpaliks, bet daļa trases vīsies pilsētvidē, pa smilšainām nomales vai bruģētajām Tukuma vecpilsētas ieliņām, bet garākās distances takai aizlocoties līdz pat Šlokenbekas muižai, Durbes pilij un apvidum, kur reiz atradās Tukuma ezers”, tā viens no projekta autoriem un skrējiena organizatoriem Rimants Liepiņš. “Saprotams, ka šīs sacensības netiek iekļautas taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” ietvaros, turklāt dalībnieku skaits, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus tiks limitēts, bet, kā iesildīšanas pirms sezonas galvenajiem mačiem, šī, mūsuprāt, ir ļoti laba iespēja gan izskrieties, gan satikt sev līdzīgos, gan izbaudīt mākslas un aktīvās atpūtas brīvdabas pasākumu ciklu “Tiekamies Tukumā” (TT), kas paralēli norisināsies pilsētā”!

Dalībai sacensībās reģistrējies:: citytrail.lv

Tukuma vecpilseta_712

“Tiekamies Tukumā”

Ja atbrauksi dienu pirms sacensībām, varēsi apmeklēt grupas “Dzelzs Vilks” koncertu, bet 18.jūlijā dzirdēt kā Vestards Šimkus ieskaņojis Tukuma Sv. Trīsvienības baznīcas torņa pulksteņa melodijas, piedalīties Ceļojumā uz viduslaikiem, kur tiks atzīmēti Tukuma miestam 575 vai 19.jūlijā izbaudīt tradicionālos Dārza svētkus netālā Sēmes pagasta “Rozītēs”.

Vairāk informācijas meklē:: visittukums.lv!

“Stirnu buks” ir viens no populārākajiem tautas sporta pasākumiem valstī, tieši tādēļ Tukuma novada Domes priekšsēdētājs Normunds Rečs un viņa kundze Daiga Reča ierosināja, ka “Stirnu buka” skrējienam jānotiek arī Tukumā. Tukuma novadā ir jāpopularizē tādi brīvā laika pavadīšanas pasākumi, kas veicina iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu. Pēdējos gados dati  par lieko svaru un aptaukošanos bērnu un jauniešu vidū Latvijā kļūst aizvien satraucošāki, tāpēc kustīga dzīvesveida popularizēšana ir ikvienas pašvaldības uzdevums.

Jāpiebilst, ka viens no “Stirnu buka” organizētājiem ir Rimants Liepiņš – Tukuma 2.vidusskolas absolvents. 2017.gadā “Stirnu buks” ieguva gada balvu sportā nominācijā “Gada notikums tautas sportā”.

Taku skrējienu seriāls “Bigbank Stirnu buks” – šogad vien 4 posmi

Viens no karstāk apspriestajiem jautājumiem taku skrējēju komūnā, kad un vai šosezon atsāksies taku skrējienu seriāls “Stirnu buks” ir atšķetināts! Jā, sezonu patiešām sāksim 15.augustā ar patiešām episku skrējienu “Zvārtes ieža Stirnu buks” un nedaudz garākām distancēm, kā ierasts “Stirnu buka” mačos! Sezonas kulminācijas posms pavisam nejauši ir pārtapis par sezonas atklāšanas posmu ar nedaudz garākām, bet izcili ainaviskām distancēm.

Sezonas posmu skaits gan sarucis līdz 4! Ļoti ceram, ka epidemioloģiskā situācija neliks ieviest vēl kādas papildus piespiedu korekcijas!

Sezonas kalendārs::

  • 15.augustā, “Zvārtes ieža Stirnu buks”, Zvārtes iezis, Amatas novads;
  • 12.septembrī, “Ērgļu stacijas Stirnu buks”, Ērgļi;
  • 3.oktobrī, “Milzkalna Stirnu buks”, slēpošanas trase Milzkalns, Engures novads;
  • 24.oktobrī, “Abavas senlejas Stirnu buks”, Lauksaimniecības tehnikuma stadions, Kandava.

Dalībnieki, kuri reģistrējušies uz kādu no iepriekšējiem posmiem, kas ārkārtas situācijas dēļ tika pārcelti, savu dalību var pārcelt uz jebkuru no nākamajiem sezonas posmiem. 2020. gada sezonas abonementu īpašnieki varēs izvēlēties, kuros 3 posmos tie skries nākamsezon bez papildus maksas vai iegādāsies nākamās sezonas abonementus par pazeminātu maksu!

Sezonas kopvērtējuma aprēķinos tiks iekļauti visi 4 atlikušie posmi. Papildus info un izmaiņas sacensību nolikumā – sekos!

SB_kalend_FB_712

Jauna distance “Fēnix Vilks” jeb Devona roks Gaujas Nacionālajā parkā trīs gadu griezumā

Nedaudz paradoksāli, bet iespējams, tieši laikā sezonu Gaujas nacionālā parka (GNP) pašā sirdī uzsāksim ar jauno distanci “Fēnix Vilks” ~70 kilometru garumā, taku skrējējus izvedot pa ainavisku maršrutu: Sigulda – Krimulda – Gaujas senkrasts – Braslas abi krasti – Ķūķu iezis – Amatas ietece – Lustūzis – Zvārtes iezis.

Ultra garā taku skrējiena neoficiālais patrons ir neviens cits, kā latviešu ārsts, sabiedriskais un sporta darbinieks Pēteris Apinis, kurš šādas distances izveidi paredzēja 2016. gadā, pasniedzot taku skrējienu seriālam “Stirnu buks” pirmo lielāko atzinību – “Veselības Gada balva”.

“Līdz šai distancei briedām vairākus gadus, pateicoties un iedvesmojoties no Latvijas labākā taku skrējēja Andra Ronimoisa, Vidzemes augstskolas asociētā profesora Andra Klepera un GNP taku pārzinātāja Arta Ločmeļa,” atklāj Stirnu buka radošā kolektīva vadītājs Rimants Liepiņš, jauno distanci nodēvējot par Devona laikmeta rokenrolu nacionālajā parkā, piebilstot, ka ciešā sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Vidzemes reģionālās administrācijas speciālistiem ir tapis nevis viens garais skrējiens, bet gan trīs gadu taku skrējienu cikls, kura laikā dalībnieki izskries un iepazīs abas Gaujmalas, izcili ainaviskas GNP teritorijas mežu takas un reizi trijos gados veiks takas pilno 120 kilometru apli:

  • “Gaujmaliešu Taka Rietumi / Enter Gauja Trail West 2020”
  • “Gaujmaliešu Taka Austrumi / Enter Gauja Trail East 2021”
  • “Gaujmaliešu Taka Klasika / Enter Gauja Trail Classic 2022”

Vairāk par distanci “Fēnix Vilks” lasi šeit:: stirnubuks.lv

Tiekamies sacensībās un atceramies, ka valstī noteiktie ierobežojumi un noteikumi saistībā ar globālo pandēmiju būs jāievēro! Protams, tas prasīs arī papildus izmaiņas sacensību organizēšanā un norisē, tāpēc būsim gan saprātīgi, gan iecietīgi!

Cieņā – Jūsu Stirnubuks.lv!

Stirnubuks.lv - Ar buku uz kājas - labākās distances Eiropā

Ar buku uz kājas - labākās distances Eiropā

Buks uz kājas ir pamanīts. Anete arī. Ne tikai Latvijā, bet arī citos skrējienos visā pasaulē. Viņas skatījums uz interesantiem skrējieniem var kādu pamudināt izmēģināt savu soli arī ārpus Latvijas.

Stirnubuks.lv - Medaļas vērtība

Medaļas vērtība

Skienot es sajūtos brīvs un, ieskrienot smaržīgā pļavā, saplūstu ar kaut kādu pirmatnēju dabas spēku. Susurs manī gan nodomā, ka pietiks ar mazu gabaliņu, te pat gar meža malu. Spēka pilna, pirmo reizi nokļuvusi ārā - takās, meža burvībā, vāvere uzgavilē.

Stirnubuks.lv - Kā atpazīt magnija trūkumu organismā?

Kā atpazīt magnija trūkumu organismā?

Skaidro BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, neiroloģe un algoloģe Daina Jēgere un BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.