Stirnubuks.lv - Kāpēc skriet šarmantajā Smiltenē?

Kāpēc skriet šarmantajā Smiltenē?

Teksts: Santa Sinka, Ziemeļlatvija.lv | Foto: Santa Sinka un Ainārs Gaidis

Jau 24. jūlijā Latvijā populārākā taku skrējiena seriāls “Stirnu buks” sezonas pirmo posmu aizvadīs Vidzemes mazpilsētā Smiltenē. Par sacensību centru organizatori nolūkojuši gleznaino Tepera ezera krastu. “Stirnu buka” Smiltenes posma radošo komandu devās satikt “Ziemeļlatvija”.

Ir vasaras vidus, siltais laiks lutina, bet dabas krāšņums ļauj skaisto izbaudīt ik uz soļa. “Smiltene ir forša vieta, kur sākt sezonu. Ļoti patīk iespējamais sacensību centrs pie Tepera ezera ar tā piegulošo teritoriju un līdzās esošo parku. Smiltene ir ļoti labs galamērķis, ko parādīt ne mazums skaistu vietu redzējušajiem stirnu bukiem. Protams, plāns bija taisīt posmu maijā, bet ierobežojumu dēļ nebija šādas iespējas. Jūlija vidus pat ir piemērotāks, jo blakus sacensību centram atrodas ezers, kurā var supot un peldēt,” saka “Stirnu buka” organizators Rimants Liepiņš.
Smiltene kā viens no sacensību posmiem jau bija paredzēts pērn, tāpēc trases apzinātas jau iepriekš. “Ja citviet ir mežonīgāks apvidus, kur braucam ar savu pļaujmašīnu, tad Smiltenes pusē nekas tāds mums nav jādara. Te viss ir labi, ieskrietas un iemītas takas, forši cilvēki un atsaucīga pašvaldība,” tā R. Liepiņš.

LV_ezers_712
Jautājot, ko organizatoriem nozīmē šajā laikā rīkot sacensības, “Stirnu buka” cilts galvenais vīrs atbild, ka pastāv risks. Galvenais, neaizšaut garām, jo saistošie noteikumi, kas jāievēro sporta un kultūras pasākumu organizatoriem, ir skarbi. Taču “Stirnu buki” darīs visu prātīgi, cik nu saprātīgi to var, šobrīd ko organizējot, ievērojot visus pulcēšanās un publisku pasākumu rīkošanas ierobežojumus.
Sacensībās vienlaikus drīkst piedalīties 450 dalībnieku (kopā ar organizatoriem šis skaitlis šobrīd nedrīkst pārsniegt 500), tādēļ tās tiks organizētas viļņos. Nolikums un reģistrācija mājaslapā stirnubuks.lv tiks atvērta piektdien, 9. jūlijā.

Sezonas pirmā posma trase ved Smiltenes piepilsētas mežos, bet tās starta un finiša zona ir pilnībā norobežota no apmeklētājiem, kuri nav sacensību dalībnieki.
Bet ko visu šo gadu dara lielā stirnu buku cilts? “Daži turpina aktīvi skriet, piedalās virtuālajos izaicinājumos, bet lielākajai daļai ir zudis mērķis un tiekšanās uz kaut ko. Jā, viena daļa ir ieslīgusi ērti dīvānos un šobrīd nedara neko. Tas, par ko es baidos, ka pie tā sabiedrība pierod. Jo vairāk cilvēku pie tā pieradīs un jutīsies ērti, jo neveselīgāka veidosies mūsu cilts. Tāpēc ir svarīgi šādos apstākļos cilvēkus kustināt, iedrošināt un, ja reiz Igaunijas prezidente var piedalīties MTB mačos un nomīt 62 kilometrus, tad kāpēc lai mēs, latvieši, sēdētu mājās. Protams, neapgalvoju, ka visi esam slinki, bet cilvēkiem ir vajadzīgs stimuls un viens no tiem ir «Stirnu buks”,” saka R. Liepiņš.

Karte_Smiltene_A4_712
Viņš neslēpj, ka līdzīgi kā dalībniekiem, tā arī organizatoriem šī ir nebeidzama ļurkāšanās jau otro gadu. Ja nekas nenotiek, arī komanda sāk izjukt, daudzas lietas piemirstas, tik ilgstoši dzīvojot tiešsaistē. Viņš tic, ka Smiltenē gan skrējējiem, gan organizatoriem izdosies noķert to patīkamo sajūtu un pēcgaršu, kas neļauj iesūnot, bet dzen uz priekšu ar vēl lielāku jaudu.

pedej briza info_968x230_SMILTENE_zals_712

Kā aizbraukt? KARTE

Distanču kartes: TraceDeTrail

Sacensību info lapa:: Smiltenes Stirnu buks

Sacensību programma un Covid19 aktuālais info t.sk.:: ŠEIT!

Ko redzēt? VisitSmiltene.lv