24-07-2021 Smiltenes stirnu buks
Distances
Susurs
~1 km
Skola
~6 (+110 a.m.) km
Vāvere
~6 (+110 a.m.) km
Zaķis
~13 (+240 a.m.) km
Stirnu buks
~22 (+380 a.m.) km
Lūsis
~34 (+580 a.m.) km
 
 
Reģistrēties
sacensībām

Apsveicam! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks 2021″ pirmā posma apraksta lapā!

Pēc pagaras piespiedu dīkstāves esam uzdrošinājušies izsapņot šī gada sezonas pirmo taku skrējienu seriāla Stirnu buks posmu šarmantajā Smiltenē!

Sacensību centrs un dalībnieku reģistrācija:: atradīsies blakus stadionam Teperis, turpat arī slēgti starta koridori, kuros ieeja būs atļauta tikai reģistrētajiem sacensību dalībniekiem, iežogota finiša zona atradīsies Smiltenes Vecajā parkā, bet regulētas autonovietnes tiks izvietotas Tepera autodroma apkaimē. GoogleMap šeit!

Sacensību programma:: ŠEIT!

Detalizētākas distanču kartes:: TraceDeTrail

Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”“Zaķis – GPX”“Stirnu buks – GPX”“Lūsis – GPX” (labotas versijas, _v2)

“Smiltenē gluži kā Stounhendžā. Ieteikumi, ko apskatīt klusajā Vidzemes pilsētā”: Tūrismagids.lv

“Lieliska vieta atpūtai dabā: pastaigu taka Smiltenē”:: Tūrismagids.lv

Smiltene esot vieta, kur acu un sirds priekam baudīt dabas krāšņumu un varenību, kur izjust vietējo iedzīvotāju patiesi latvisko garu un viesmīlību. Šī ir vieta, kur jauki pavadīt laiku, smelties spēkus un gūt jaunas un patīkamas emocijas! Vieta, ko ieskauj vareni priežu meži, dārzos slīgstošā mazstāvu apbūve, pilsētas parki, straujā Abula upe un daudzie ezeri.

Distanču autors Artis Ločmelis uzskata, ka sacensību centrs, kas izvietosies starp Tepera ezeru un Smiltenes Veco parku būs viens no šarmantākajiem mūsu sacensību rīkošanas vēsturē! Visu distanču dalībnieki īsi pirms finiša izbaudīs skaisto taku gar Vidusezeru un Veco parku, kas ved līdz Tepera ezeram, kas izveidots, aizsprostojot Abula upei.

Tiekamies šarmantajā Smiltenē!!!

Takas Vidzemes sirdī Stirnu bukam joprojām neatslābstoši palīdz savērpt Artis Ločmelis (“VSK Burkānciems”)! Īpašs paldies – sportiskajai Smiltenes novada pašvaldībai, un nenogurdināmajiem Guntaram Marksam un Vairim Krauklim par atbalsta plecu!

VisitSmiltene.lv I Facebook:VisitSmiltene

Trase sacensību dienā var atšķirties no šeit redzamās.
Attēlam ir tikai informatīva nozīme.
 
Distances un tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas
 
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 85
Tepera ezers un promenāde

Tepera ezera gleznainā apkārtne ir iecienīta smilteniešu un  pilsētas viesu atpūtas vieta. Ezers izveidots aizprostojot Abula upi, sākumā ezeru sauca par Kalnezeru, jo lejpusē atradās Vidus ezers. Ezera ūdeņi darbināja ūdens ratu, kas bija savienots ar āmura pacelšanas vārpstu. Lielā āmura dēļ ezeru sāka dēvēt par Ēmuru. Bankrotējot dzelzāmura īpašniekam to pārņēma igaunis Tepfers. Kopš tā laika ezers nes sava pēdējā dzelzs āmura īpašnieka – Tepfera vārdu. Tagad ezeru atpazīst ar vārdu Teperis.

Tepera ezera apkārtne ir lieliska vieta, kur baudīt nesteidzīgu pastaigu un dabas skaistumu kā arī izbaudīt aktīvākas atpūtas iespējas. Šeit var aplūkot Tepera ezera promenādi, dambi ar ūdenskritumu, peldošo strūklaku, kura nakts stundās ir izgaismota kā arī nakts stundās ir izgaismots tiltiņš uz Tepera ezera saliņu. Šeit pieejamas labiekārtotas atpūtas vietas, peldvietas kā arī atpūtas un sporta kompleksa “Teperis” sporta laukumi – pludmales volejbola laukumi, futbola stadions, hokeja laukums, tenisa laukums, kartingu trase un auto trase.

Foto: Kaspars Liepiņš

 
IMG_450
Niedrāja ezers

Niedrāja ezera vidējais dziļums – 4m, lielākais dziļums 8,5m. Tas ir savienots ar sešiem mežezeriem – Mellūzi, Salaini, Niedrīti, Bezdibenim Zummeru un Bezvārdi. Ezera ūdens ir tīrs un caurspīdīgs, iespējams, tāpēc tas vilina daudzus Latvijas ūdenslīdējus. Tā 2002. gada augustā zemūdens nirējs Edgars Mičulis atrada senu laivu – vienkoci, kas ezerā zem dūņu slāņa nogulējusi vairākus simtus gadu. Vienkoča laiva rūpīgi iesaiņota un aizvesta uz Jūrmalas pilsētas muzeju.

Niedrāja ezera apkārtne ir iecienīta smiltenieši un novada viesu atpūtas vieta. Apkārtne ir piemērota gan nesteidzīgām pastaigām un dabas baudīšanai, gan aktīvai atpūtai un sportam – nūjošanai, skriešanai, slēpošanai un velobraukšanai. Apkārtnē atrodas vairākas labiekārtotas peldvietas ar laipām kā arī atpūtas vietas, kur iespējams kurināt ugunskuru.

“Niedrāja ezers un tā apkārtne – pastaigu un atpūtas vieta Smiltenes pusē”::  Tūrismagids.lv

Foto: Evija Ziemiņa

 
Annes-laivas2.-Evija-Ziemiņa-450
Annes Laivas, aktīvās atpūtas ekipējuma noma un tirdzniecība

Nomas punktā pie Tepera ezera piedāvā iznomāt velokartu, SUP dēļus, skrituļslidas, elektriskos skrejriteņus, katamarāna kanoe, kajaku un airu laivas.

Vairāk:: anneslaivas.lv

Foto: Evija Ziemiņa

 
Salainis_450
Ezers Smiltenes novadā, kas atgādina Latvijas kontūru

Zīmīgās formas ezeram, kas atrodas Smiltenes novadā, dots Salaiņa vārds. Te gan uzreiz jāpiebilst, ka ezers ar tādu pašu nosaukumu atrodams arī Valkas novadā. Lai gan Salainis kartē tik ļoti neatgādina Latvijas kontūru, no neliela slīpuma skatam paveras pavisam cita ainava. Salainis Smiltenes novadā ir viens no sešiem mežezeriem, kas savienots ar Niedrāja ezeru, kas ir skaista vieta jaukām pastaigām un citām aktivitātēm.

Foto:: Ainārs Gaidis. Vairāk:: tūrismagids.lv

 
Brantu-muiza-Santa-Paegle450
Brantu muiža

Brantu muiža atrodas Smiltenes novada Brantu pagastā. Muiža celta 19. gadsimtā, šobrīd te saimnieko Ilze Briede, kas ir Latvijā pazīstama maizes cepēja un Nauris Zutis – “Pirts skolas” saimnieks. Muižā tiek piedāvātas meistarklases ar saimnieču riktēm, ekskursijas, latviskās pusdienas un “Pirts skolas” meistarklase, kurā ietilpst pirtiņa, augu ABC, augu skrubju, tēju meistarklases, meistarklase “Pirtsslota”.
Brantu muižā tiek piedāvātas arī dažādas nometnes visai ģimenei par latvisko dzīvesziņu un pasaules uztveri.

Facebook/BrantuMuiža

Foto: Santa Paegle

 
Smunki_450
Muižas smiņķu un zālīšu ķēķis

Smiltenes novada muzejs Mēru muižā aicina uz nodarbību “Muižas smiņķu un zālīšu ķēķī”. Nodarbības laikā būs iespējams izgatavot krēmus, lūpu balzamus un citus skaistuma kopšanā noderīgus līdzekļus no dabiskām sastāvdaļām, vienlaikus popularizējot bezatkritumu dzīvesveidu.

Darbinot ar roku griežamas kafijas dzirnaviņas, no dažādiem garšaugiem būs iespējams pagatavot zaļo sāli.

Vairāk:: VisitSmiltene.lv

 
Abuls_450
Abuls

Abuls (arī AbulaAbulīte) ir Vidzemes upe, Gaujas kreisā pieteka (ietek 6 km augšpus Valmieras) Latvijā. Sākas Mežoles paugurainē Vidzemes augstienes ziemeļrietumos 162 m virs jūras līmeņa, tek pa Sedas līdzenumu un Trikātas pacēlumu. Kritums 129 m, augštecē un vidustecē vietām līdz pat 10 m/km. Baseinā atrodas Mārsnēnu, Miegupes, Biksējas, Kačoru u.c. lieli purvi. Viena no nedaudzajām Latvijas upēm, kuras nosaukums ir vīriešu dzimtē.

Foto: Evija Ziemiņa.

 
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 100
Cērtenes pilskalns

Cērtenes pilskalns ir vissenākais Smiltenes vēstures pagātnes liecinieks. 13.gadsimta sākumā šajā vietā bijusi viena no spēcīgākajām Tālavas zemes pilīm.

Pilskalna augstums no Cērtenes upītes puses sasniedz gandrīz 25 metri. Lai pilskalnu nocietinātu, tam visapkārt izrakts līdz 12 metrus dziļš grāvis, ko uzskata par vienu no grandiozākajām fortifikācijas būvēm Latvijas pilskalnos.

Vairāk: Latvia.Travel I LatvijasPilskalni

 
Aumeisteru-parv-maja-2mai_450
Aumeisteru muiža ar labdabīgiem ērmiem

Ziemeļvidzemē, Igaunijas pierobežā, atrodas Vidzemes augstienes atzars – Aumeisteru valnis. Braucot pa Rīgas – Pleskavas šoseju, 30 kilometrus no Smiltenes jānogriežas pa kreisi, tālāk ceļš ved pa vaļņa augstāko vietu, un pēc deviņiem kilometriem skatam paveras  senās ēkas, kas ļoti dabiski iekļaujas vidē.

Vairāk:: “Ceļojums laikā: Senā Aumeistaru muiža ar labdabīgiem ērmiem un senu kapeņu drupām”::  Tūrismagids.lv

Foto: Gatis Pāvils

 
smiltene-6-50105935_450
Smiltenē gluži kā Stounhendžā

Smiltenes pilsētas pievārtē atrodas vecas šķūņa drupas, kas atgādina vienu no pasaules brīnumiem – akmens pieminekli Stounhendžu Lielbritānijā. Šo neoficiālo tūrisma objektu iecienījuši ne tikai smiltenieši, bet arī pilsētas viesi no visas Latvijas.  Īpaši skaisti mirkļi drupās ir saulrieta laikā, jo tās atrodas uz maza uzkalniņa klaja lauka vidū. Jāpiemin, ka šis ir neoficiālais tūrisma objekts un uz drupām ir aizliegts kāpt, jo tas var būt bīstami dzīvībai.

Foto: Evija Ziemiņa