Stirnubuks.lv - 14.augustā Vilki izcīnīs Latvijas čempionāta medaļas

14.augustā Vilki izcīnīs Latvijas čempionāta medaļas

Teksts: Stirnubuks.lv

Augusta vidū Siguldā par Latvijas čempionāta medaļām sacentīsies taku skrējienu seriāla “Gjensidige Stirnu buks” distances “Fēnix Vilks” dalībnieki
14.augustā Siguldas pils kvartālā pulcēsies izturīgākie un spēcīgākie taku skrējienu seriāla “Gjensidige Stirnu buks” dalībnieki, kuri dažāda garuma distancēs gan iekaros, gan baudīs Gaujas senielejas krastus, pasakainas takas, kā arī izaicinājuma pilnus kāpienus un nogāzes. Sacensību laikā garākajā taku distancē tiks izcīnītas Latvijas čempionāta ultra garajos taku skrējienos medaļas!

“Sigulda nemainīgi ir viena no populārākajām apskates vietām Latvijā, un tās pievilcību veido skaistās Gaujas senlejas ainavas, gleznainais reljefs, interesantā arhitektūra, kā arī tās nenoliedzami mākslinieciskā gaisotne,” taku skrējiena norises vietu raksturo sacensību organizators Rimants Liepiņš, norādot, ka sacensību centrs un dalībnieku reģistrācija atradīsies kņaza Kropotkina 19. gadsimtā celtajā Siguldas Jaunās pils teritorijā.


Šajā gadā Siguldas pils kvartālā noslēgusies Siguldas Jaunās pils restaurācija un nule visas vēsturiskās ēkas var uzņemt jaunus apmeklētājus un dažādu pasākumu norisei pieejams daudzfunkcionālais pils dārzs. “Siguldas novads ir gatavs uzņemt spēcīgos, sportiskos un azartiskos, pretī piedāvājot izaicinājumu un adrenalīnu, dabu un mieru visapkārt tik vēsturiskā vidē, savukārt mājiniekiem pazīstamās takas izskriet un atbalstu mājās sniegs Siguldas ID karte,” saka Siguldas attīstības aģentūras direktore Dace Preisa. Vietējiem Siguldas novada sportistiem kā ierasts tiks nodrošināta 10 % atlaide dalības maksai, pie reģistrācijas ievadot savu siguldieša kartes numuru!
Šogad jau otro gadu pēc kārtas tieši augusta “Stirnu buka” posmā starp distances “Fēnix Vilks” tiks izcīnītas Latvijas čempionāta medaļas ultra ~83km garajā taku skriešanas distancē, dalībniekiem izskrienot Gaujas Austrumu krastu no Cēsu pils parka līdz pat Siguldai. Tikmēr īsāko distanču “Gardu muti Susurs” (~1km), “EJ! Vāvere” (~6km), “Gjensidige Zaķis” (~13km) un “VENDEN Stirnu buks” (~24km) startēs un finišēs Siguldā.

Fenix_Solar_Final_712

Ātrākie Vilki, ne tikai saņems Latvijas čempionu medaļas, bet arī  Garmin sporta viedpulksteņus “Fēnix 6S Pro Solar un fēnix 6 Pro Solar! Jāpiebilst, ka viedpulksteņi aprīkoti ar Garmin Power Glass™ saules enerģijas uzlādes objektīviem un “Power Manager” rīku, kas izmanto saules enerģiju, lai nedēļām ilgi saglabātu savu veiktspēju un ierīces lietotājam būtu vairāk laika izbaudīt savas iecienītās aktivitātes un treniņus, mūzikas straumēšanu un vēl daudz ko citu. Fēnix 6S Pro Solar baterijas darbības ilgums viedpulksteņa režīmā ir līdz deviņām dienām, valkājot to telpās, un līdz 10,5 dienām pietiekamas saules gaismas iedarbības apstākļos, savukārt fēnix 6 Pro Solar baterijas darbības ilgums viedtālruņa režīmā ir līdz 14 dienām, valkājot to telpās, un līdz 16 dienām pietiekamas saules gaismas iedarbības apstākļos.

“”Enter Gauja Trail” jeb “Devona laikmeta skriešanas rokenrols” plānots, kā trīs gadu taku skrējienu cikls, kura laikā dalībnieki izskries un iepazīs abas Gaujmalas, izcili ainaviskā Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošās mežu takas un reizi trijos gados veiks takas pilno 120 kilometru apli. Tikmēr arī īsāko distanču dalībniekiem “Devona laikmeta rokenrols” dos iespēju baudīt Gaujas Nacionālā parka spožumu, kas mērķtiecīgi veidots jau vairāk nekā 40 gadu garumā kā nozīmīga vieta daudzveidīgu augu, putnu un kukaiņu sugu mājvietai. Nu, ir Gaujai sava maģija, ir! Distance kā upes raksturs. Brīžiem strauja, brīžiem mierīga. Gan gravu noslēpumainība, gan skaisti iežu atsegumi. Pļavas, meži, takas, stigas un cilvēki”, bezgala aizrautīgs un sajūsmināts ir distanču veidotājs, Artis Ločmelis (VSK “Burkānciems & Co”).


Gaujas senielejas pirmsākumi meklējami jau vairāk nekā 350 miljonu gadu senā pagātnē, taču savu tagadējo veidolu tā ieguvusi leduslaikmeta beigās, kad ledāju kušanas ūdeņi izskaloja senās gravas. Pašu parku caurvij Latvijas garākā upe Gauja.

Ikdienā Artis ir apdrošināšanas brokeris, tādēļ der ieklausīties viņa ieteikumā arī šai jomā:: “Reģistrējoties sacensībām ikviens sacensību dalībnieks, kas vien to vēlēsies, varēs sev noformēt nelaimes gadījumu apdrošināšanu bez maksas! Labāk, lai nenoder, bet reizumis – tas palīdz!”. Šo ekstru mums nodrošina šīs sezonas Stirnu buka Lieldraugs Gjensidige Latvija, viss, kas Tev jādara, atzīmē, ka vēlies šo pakalpojumu saņemt, aizpildot reģistrācijas anketu!

Sacensībām vari reģistrēties ŠEIT!

EnterGaujaTrail.lv I Smiltenes Stirnu buks I Sigulda aizrauj!

Stirnubuks.lv - Sacensības ir svētki, finišs - uzvara!

Sacensības ir svētki, finišs - uzvara!

Velciet savu skaistākos tērpus, kedas un kleitas, ņemiet atkal un atkal līdzi priecīgāko garastāvokli, aiciniet ģimeni un draugus līdzi!

Stirnubuks.lv - Kontūru medniekiem

Kontūru medniekiem

Atsvaidzini savu sportošanas rutīnu, izskrienot kontūru! Kontūru Meklētājs ir platforma, kur atradīsi gan populāras kontūras no iepriekšējiem pasākumiem, gan svaigāko GPS mākslu. Atrodi, izskrien un izmanto #KontūruMeklētājs

Stirnubuks.lv - Nedaudz par uzturvielām, gatavojoties startam

Nedaudz par uzturvielām, gatavojoties startam

Skriešanas sezona sākas. Ar to arī apsveicu, jo pētījumos ir pierādīts, ka mazkustīgums ir “nāvīgāks” nekā adipozitāte jeb aptaukošanās. Pat tikai intensīva iešana 20 minūtes dienā samazina mirstību par 16-30%.