Zvārtes ieža Stirnu buks Ērgļu stacijas Stirnu buks Milzkalna Stirnu buks Abavas senlejas Stirnu buks
Stirnubuks.lv - VSK Noskrien Divplākšņi

VSK Noskrien Divplākšņi

Žurnāls: 01 | Tērvetes meža Stirnu buks 2018 Aprīlis

Teksts: Santa Roze | Foto: NO PERSONISKĀ ARHĪVA

Taku skriešana ir individuāls sporta veids. Tu, mežs, tava taka un neviens cits it kā nav vajadzīgs. Tai pat laikā tieši komandā ir spēks. Gan motivējot sevi treniņam, gan izejot uz startu Stirnu buka sacensībās. Turpmāk ik reiz izcelsim vienu komandu, lai tā tastāsta, kā tā radās, kas un kāpēc to satur kopā, lai paši izstāsta! Jo mūs, piemēram, vienmēr ir interesējis, kas tie tādi Divplākšņi, kur viņi lido, kāpēc nesteidzas un – no kā pārtiek!

Vēsture

Komanda izveidojusies pilnīgi neplānoti. Reiz kādai Pārdaugavas fizkultūrietei gribējās sameklēt vien pāris kompanjonu, ar kuriem šad tad paskriet kopā lēnākā tempā. Šo vēlmi sadzirdēja Andulis Šmidlers un 2013. gada 19. jūnijā VSK Noskrien kalendārā ievietoja pasākumu “Divplākšņi – 1. koptreniņš”. Un tā treniņu pēc treniņa, un nu 4. aprīlī aizvadīts jau 250. koptreniņš, un 19. jūnijā Divplākšņi jubilejas kūkai pūtīs jau piecas svecītes.

Koptreniņi

Pārdaugavā (pie 2. tramvaja sliedēm zem Imantas tilta, pieturā “Jūrmalas gatve”) katru trešdienu plkst. 19.00 kopā savācas draudzīgu, savstarpēji atbalstošu skrējēju pulciņš un skrien mierīgi, ar baudu. Aptuvenais temps ap 6:30 (bet var būt visādi). Pievienoties un atvienoties no pamatgrupas iespējams jebkurā skrējiena posmā. Plānotajiem Divplākšņu koptreniņu maršrutiem var sekot līdzi www.noskrien.lv kalendārā.


Biedru skaits

Precīzi nav apzināts un biedru uzskaite netiek veikta. Uzskatām par savējo ikvienu, kurš pats jūtas mums piederīgs, pat ja ikdienā skrien pa citiem maršrutiem. Lēšam, ka nepilnu 5 gadu laikā koptreniņus apmeklējuši ap 50 dalībnieku. Koptreniņos skrējēju skaits var svārstīties no 2 līdz 20, bet tradicionālās Divplākšņu gada noslēguma balles parasti apmeklē ap 30 Divplākšņu.

Interesantākie maršruti

Kad kompānija auga, trenētība arī, un kļuva garlaicīgi skraidīt tikai pa asfaltētiem celiņiem vien, sākām meklēt asākas izjūtas applūdušajā Spilvas lidlaukā, Vampīrkalniņā, Imantas mežā krēslā, negaisā, pilnmēness laikā. Apskatītas, šķiet, visas Pārdaugavā atrodamās muižas, muižu drupas un viss, kam varētu jebkad būt bijusi kāda saistība ar muižām. Tradicionālais pavasara koptreniņš sakuru ziedēšanas laikā ved uz Uzvaras parku un ķiršu ziedēšanas laikā uz Voleriem. Ziemas periodā brīvdienās tiek organizēti “garie lēnie”, lai apskatītu Balto kāpu, Bumbu kalniņu, Beberbeķu ezeru, Ķemeru nacionālo parku. Kādā gada īsākajā naktī organizēts skrējiens uz Jūrmalu, lai pie jūras sagaidītu saullēktu. Organizēti koptreniņi Stokholmā un Ņujorkā.

Citas aktivitātes

Divplākšņi aktīvi iesaistās arī brīvprātīgo darbā. Skrējiensoļojumā Rīga – Valmiera mums ir pat savs kontrolpunkts Rubenē. “Baskāju ultru” esam iemīļojuši arī kā brīvprātīgie. Gadās arī pa kādam Divplāksnim Stirnu buka posmos, bet tajos gan mums vairāk patīk skriet, ne padot ūdeni. Ziemas brīvdienās, kad sacensību mazāk, tiek rīkotas meistarklases – filcētas čības, gatavotas diegu bumbu virtenes, cepti sāļie kliņģeri un upeņu maizītes. Bagātināmies arī garīgi un kolektīvi apmeklējam Opernamu, teātra izrādes un koncertus. Patīk uzspēlēt novusu uz Ērika pašgatavotā novusa galda. Kopā svinam dzimšanas dienas un apaļākus koptreniņus.

Statistika

Divplākšņi savā pastāvēšanas laikā sagaidījuši 5 bērnus un 3 mazbērnus. Divplākšņiem pieder trīs Lattelecom Rīgas maratona komandu kausi maratona distancē sieviešu konkurencē. Četras divplāksnes aizskrējušas no Rīgas līdz Valmierai. Satrenējušies Stirnu buka pauguros, četri divplākšņi iekarojuši Alpu kalnu virsotņu dažādas distances. Trīs divplāksnes noskrējušas prestižo Ņujorkas maratonu.

Citi pasākumi

Divplākšņi regulāri piedalās arī VSK Noskrien 24h stafetē. Par godu valsts dzimšanas dienai katru gadu tiek izskrieta Latvijas kontūra Rīgā. Tradicionāli 11. novembrī skrienam uz Krastmalu iedegt svecītes Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņai. Pirmais Rīgas rogainings 2014. gada rudenī mūs pievērsis arī rogainingam, un divplākšņi ar karti rokās jau skrien ne tikai Rīgā, bet diezgan labi jūtas arī mežos un purvos dažāda ilguma distancēs. Divplākšņi piekopj arī maratontūrismu un mēdz aizšaut uz tuvākām vai tālākām zemēm izskriet pa maratonam vai pusmaratonam, pie viena apskatot, kā ļautiņi skrien citur. Divplākšņiem ir tradīcija – katru rudeni kādu interesantu medaļu mums atrādīt nes Laimonis Skadiņš, visbiežāk Spartatlona (246 km skrējiens no Atēnām līdz Spartai).

Ar ko Divplākšņi atšķiras no citām komandām. Ar to, ka esam foršāki! Mēs esam dažādi gan vecumos, gan raksturos, tāpēc nekad nav garlaicīgi. Mums katram savi tarakāni, kuri reizēm arī izvillojas, bet tad atkal metas kopējā dziesmā. Mēs esam atšķirīgi arī fizisko spēju ziņā. Starp mums ir divas Latvijas izlases dalībnieces (Pasaules čempionātu 100 km, 50 km, un 24h distancēs dalībnieces), ir sarežģītu kalnu taku mērotāji, ir divplākšņi, kas skriešus mēro ceļu no Rīgas uz Valmieru, ir arī tādi, kas skrien vāveres un zaķus Stirnu bukā. Taču lepojamies ar jebkura mūsējā sniegumu vienlīdz stipri!


Noslēgumā

Ar patiesu prieku sagaidām mūsu pulkā katru jaunu seju. Ja nejūties gana ātrs, ja jūties savās kedās vientuļš, vai vienkārši meklē foršu kompāniju pēcmaču lēnajam atslodzes skrējienam, tad trešdienu vakari ar Divplākšņiem tempā ap 6:30 min/km ir arī Tavējie!

facebook.com/divplaksni/

#esesmustirnubuks Nr.1.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Linda Beldava, Rimants Liepiņš
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis, Roberts Ivanāns
Korektore: Kristīne Kārkliņa
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Žurnālā izmantoti Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē un VisitOgre.lv informatīvie materiāli!
Īpašs paldies Tērvetes meža taku zinim Jurim Redisonam un Ogres Zilo kalnu taku ekspertiem Jānim Gailim un Robertam Īvzānam!
Stirnubuks.lv - Viens mācību gads kā viens Stirnu buka posms

Viens mācību gads kā viens Stirnu buka posms

“Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”, škiet, šo teicienu zina visi. Un šajā teicienā ir liela patiesība. Ceļš uz panākumiem nekad nav viegls. Ikvienā vecumposmā ir savas augšanas grūtības. Īpaši pusaudžu vecumā. Kāds savu individualitāti atrod caur hobijiem, kāds klusībā mājas sienās, bet kādam gribas iziet dažādus maldu ceļus pirms atrast savējo.

Stirnubuks.lv - Meniska plīsums – pirmās pazīmes un pirmā palīdzība

Meniska plīsums – pirmās pazīmes un pirmā palīdzība

Konsultē BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, traumatologs-ortopēds ORTO klīnikā Andrejs Peredistijs un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Stirnubuks.lv - Medaļas vērtība

Medaļas vērtība

Skienot es sajūtos brīvs un, ieskrienot smaržīgā pļavā, saplūstu ar kaut kādu pirmatnēju dabas spēku. Susurs manī gan nodomā, ka pietiks ar mazu gabaliņu, te pat gar meža malu. Spēka pilna, pirmo reizi nokļuvusi ārā - takās, meža burvībā, vāvere uzgavilē.