Stirnubuks.lv - Ventspilī apskatāmas ievērojamās vietas

Ventspilī apskatāmas ievērojamās vietas

Žurnāls: 11 | Pilsalas Stirnu buks 2019 Jūlijs

Teksts: Ventspils TIC | Foto: Publicitātes foto

ZILĀ KAROGA PLUDMALE

Tieši Ventspils Zilā karoga pludmale bija pirmā, kas 1999. gadā ieguva zilo karogu kā apliecinājumu, ka pludmale atbilst visaugstākajiem kvalitātes standartiem. Te darbojas vasaras kafejnīcas, ierīkotas rotaļu iekārtas un brīvdabas trenažieri, bet pa ērtajām koka laipām līdz jūrai var nokļūt gan atpūtnieki, gan sērfotāji. Saules vannas kapās pasargā no vēja un sniedz iespēju atklāt sauļošanas sezonu ātrāk nekā citviet Latvijā.

Adrese: Medņu iela

PIEJŪRAS BRĪVDABAS MUZEJS UN MAZBĀNĪTIS

Muzejā apskatāma daudzveidīga ekspozīcija, veltīta latviešu un lībiešu zvejnieku agrākajam dzīvesveidam – iespaidīga laivu un enkuru kolekcija, vēsturiskas dzīvojamas mājas, kūpinātavas un tīklu būdiņas. Vēstures mantojumu muzeja paspilgtina 19. gs. dzīvojama ēka “Smiltnieki”, vējdzirnavas, Lielirbes baptistu lūgšanas nams. Atbilstoši senajam tradīcijām, muzeja svin gadskārtu svētkus un rīko tematiskus pasākumus.

Ventspils šaursliežu dzelzceļš sastāv no divām līnijām: Riņķa līnija – 1,4 km un Kalna līnija – 3,0 km.

Stacijā Muzejs, kas atrodas Piejūras Brīvdabas muzeja teritorijā, tika ierīkoti divi stacijas sliežu ceļi, divi lokomotīvju depo ceļi un viens strupceļš. Kopā tika iebūvētas četras jaunas pārmijas.

Šaursliežu dzelzceļa Mazbānītis, kas vel 20. gs. 60. gados regulāri kursējis starp zvejniekciemiem, bet šobrīd vizina apmeklētājus no Piejūras brīvdabas muzeja līdz Piedzīvojumu parkam.

Adrese: Riņķa iela, 2, tālrunis: 63624467

www.muzejs.ventspils.lv

ST_555_BAN (65)_WEB_fmt

PIEDZĪVOJUMU PARKS

Piedzīvojumu parks ir iecienīts atpūtas un sportošanas objekts gan ventspilnieku, gan pilsētas viesu vidū. Parka apmeklējums priecēs visu ģimeni, jo atrakciju klāsts ir plašs un pat paši mazākie varēs baudīt aizraujošu atpūtu.

Vasaras piedāvājums:

• bampermašīnas un bamperlaivas;
• tramplīnlaiva;
• bērnu autoskola;
• batutu komplekss un katapulta;
• rotaļu namiņš un piepūšamas atrakcijas;
• veikparks un peintbols;
• kameršļūkšana un trakais rotors;
• virvju trases kokos u.c.
Adrese: Saules iela 141, Ventspils

Tālrunis: +371 28611333

www.piedzivojumuparks.lv

Nopirkta_Studio 555_Fot_fmt

Nopirkta_IMG_6204_STUDI_fmt

VENTSPILS AUGSTSKOLA UN VENTSPILS AUGSTSKOLAS DIENESTA VIESNĪCA

Ventspils Augstskolas pamatdarbība ir zinātnisko pētījumu, akadēmisko un profesionālo studiju programmu īstenošana. Kā arī visiem ir pieejama Ventspils augstskolas viesnīca, kura darbojas no jūlija līdz augusta beigām. Iespējams pasūtīt ēdināšanu. Labiekārtotas, jaunizbūvētas istabiņas ar dušu un WC, kā arī TV koplietošanas telpās. Ēkas 6. stāvā atrodas plaša un gaiša kafejnīca (70 vietas) ar brīnišķīgu skatu uz jūru un ostu. Telpas svinībām, konferencēm (20 – 200 vietas) un aprīkojums. Bezmaksas auto stāvlaukums (100 vietas).

Adrese: Inženieru iela 101, Ventspils

Tālrunis: +371 63628303, +371 63629657

www.venta.lv

Ventspils augstskolas viesnīca

E-pasts: studentu.viesnica@ventspils.lv

Tālrunis: +371 63629202; +371 20278255

ventspils augstskolas v_fmt

JŪRMALAS PARKS AR ENKURU TAKU

Jūrmalas parkā no lielākajiem Piejūras brīvdabas muzeja enkuriem ir izveidota Enkuru taka. Pie ieejas parkā atrodas vislielākais enkurs, kā smagums ir 23 t un augstums 6 m. Jūrmalas parka starp neskaitāmiem milzu enkuriem var ļauties nesteidzīgām pastaigām vai braucienam ar divriteni. Parkā ierīkots bērnu rotaļu laukums, brīvdabas trenažieri, atpūtas un piknika vietas, kā arī 240m garā “Džungļu taka” ar tēlnieku darbiem, kas tapuši tradicionālajā starptautiskajā koktēlniecības simpozijā “Papeļu māksla”. Takā izveidotas vairākas laipas, iekarināti tiltiņi, ierīkots tornītis un 1,5 m augstumā trase, kas ved no koka uz koku.

Adrese: Loču parka ielas krustojums

Nopirkta_Enkuru parks 1_fmt

 

 

PIEJŪRAS KEMPINGS

Pakalpojums: nakšņošana, ģimenes pirts, lielā pirts un svinību zāle.

Visiem tiek piedāvātas servisa ēkas pakalpojumi: virtuve un ēdamzāle, duša un WC, veļas mašīna, pirts atpūtas komplekss, autotransporta stāvlaukums, iespēja pavadīt laiku atpūtas telpā pie televizora vai sporta laukumos. Viesu ērtībai tiek piedāvāti arī citi kempinga pakalpojumi: sporta inventāra noma, velosipēdu un velokartu noma, ekskursijas, semināru rīkošana, pasākumi bērniem u.c. Par papildmaksu ir pieejams bezvadu interneta pieslēgums un sauna.

Adrese: Vasarnīcu iela 56, Ventspils

Tālrunis: +371 63627925, +371 22008805

www.camping.ventspils.lv

ST_555_Kemp. (1)_WEB_fmt

 

DIENVIDU MOLA PROMENĀDE

Vērot saulrietu, jūras bangošanos un kuģu ienākšanu jūrā iespējams, dodoties pastaigā pa Dienvidu mola promenādi, kas ved līdz pat bākai. Brīnišķīgu ainavu no augšas uz pilsētu un jūru var baudīt no 19 m augsta Skatu torņa. Tepat apskatāma arī 4 m augsta skulptūra “Govs-Matrozis”, zvejas kuģi “Azova” un “Grots”. Šeit ir arī no milzu enkuru ķēžu posmiem izveidots 4 m augsts Krēsls.

Adrese: Medņu iela

Nopirkta_Fotokonkurss 2_fmt

PLUDMALES AKVAPARKS

Saulainās vasaras dienas Pludmales akvaparks būs piemērota vieta laiskai atpūtai. Akvaparks ir viena no iemīļotākajām atpūtas vietām pilsētā. Šeit darbojas trīs dažādi un divi torņi ar dažādiem slīdkalniņiem – standarta, ģimenes, “Turbo”, nobraucieniem ar piepūšamu riņķi un citiem. Mazajā baseinā mazuļus priecē īpaši viņiem domātas atrakcijas – “astoņkājis”, “laiva”, “varde” – slīdkalniņš, ūdens kaskāde un “sēne”. Apmeklētājiem pieejamas arī burbuļvannas, sauna, medpunkts, inventāra noma, kafejnīca, ģērbtuves, dušas, tualetes.

Adrese: Medņu iela 19, tālrunis: +371 26429684

www.pludmalesakvaparks.lv

JAUNAS IEEJAS UZ JŪRU

Pilsētas DR daļa izbūvētas divas jaunas ieejas ar koka celiņu laipām uz jūru. Saulrieta ielā izbūvēts plašs auto stāvlaukums, gājēju un velobraucēju celiņi, kas šķērso Eiropas nozīmes aizsargājamas teritorijas Pelēkas kāpas zonu. Devītā laipa no Jūrmalas parka ved uz nūdistu pludmali, bet desmitā laipa piemērota pastaigām ar suņiem.

Adrese: Saulrieta ielas galā

 

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #4(11)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Juris
Dzenis, Andris Jermuts, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Trašu izveidē Stirnu bukam Alūksnē nesavtīgi palīdz malēnietis Vilnis Veļķeris un mūsu uzticamais takuzinis Artis Ločmelis (VSK Burkānciems&Co), īpašs paldies Alūksnes novada pašvaldībai!
Stirnubuks.lv - Trīsdesmitais posms

Trīsdesmitais posms

Kalnsētas Stirnu buks būs trīsdesmitais posms, kuru lecam. Mēs esam lēkuši visos Latvijas novados. Stirnu buks ir noticis jūras krastā, Kurzemes un Vidzemes upju senlejās, starts ir bijis pilsētu centros un ziedošu pļavu vidū. Mēs esam bijuši mistiskos mežos, skaistos silos, senos pilskalnos un pat Karostā.

Stirnubuks.lv - Iepazīsti Piebalgu visā tās krāšņumā

Iepazīsti Piebalgu visā tās krāšņumā

Piebalgas vārds pirmoreiz vēsturē fiksēts 1244.gadā, kad Zobenbrāļu ordenis, sadalot Tālavas zemi, ieguva galvenos tirdzniecības ceļus gar Gaujas upi uz Tērbatas un Pleskavas pilsētām letgaļu valdnieka Tālivalža dēla Ramekas zemē.

Stirnubuks.lv - Taku izaicinājums - piedāvā Gjensidige Latvija!

Taku izaicinājums - piedāvā Gjensidige Latvija!

Ziema nāk, Uga Dumpis aizvien biežāk būs redzams TV ekrānos, bet, lai drūmās ziņas Jūs nenomāc, atceramies mūždien optimisma pilnā daktera Anatolija Danilāna ieteikumu - vienīgā panākumu atslēga, kā uzveikt sērgu, ir normāls, aktīvs un vispusīgs dzīvesveids! Esam aktīvi, ejam dabā, meklējam un atrodam jaunus izaicinājumus un pārāk nepierodam pie socializācijas e-vidē!