Stirnubuks.lv - Ultramaratonistes  Diānas Džavizas TOP 5

Ultramaratonistes Diānas Džavizas TOP 5

Žurnāls: 11 | Pilsalas Stirnu buks 2019 Jūlijs

Teksts: Diāna Džaviza

Diāna Latvijas ultramaratonu sabiedrībā ienāca ātri un skaļi. Ja pirms pāris mēnešiem pat rūdīti skrējēji šādu vārdu nebija dzirdējuši skriešanas apritē, tad nu vairs nav jautājumu, kas viņa ir?! Diāna ne tikai pārstāvēja Latvijas izlasi Pasaules čempionātā taku skriešanā, bet, vien pāris nedēļas vēlāk, laboja visu laiku labāko sieviešu rekordu 107 km garajā Latvijas ultramaratona klasikā Rīga-Valmiera.

1. The Barkleys Marathons

http://barkleymarathons.com

Viens no grūtākajiem skrējieniem pasaulē, kurā finišējuši ir tikai 16 dalībnieki. Gandrīz nereālas iespējas finišēt, kā arī limitēts dalībnieku skaits. Jāskrien 100 jūdzes ar vairāk nekā 16000 m kāpumu, laika limits – 60 stundas. Šajā laikā ir ne tikai jāskrien, bet katrā aplī arī jāatrod grāmata, no kuras jāizplēš viena lapa ar sava starta numuru, kā pierādījumam, ka ir noskriets pareizi. Aplī ir tikai 2 kontrolpunkti, kuros var dabūt ūdeni. Ceļš nav marķēts. Liels izaicinājums. Šeit jābūt lielam gribasspēkam, nerviem un koncentrēšanās spējām. Šis ir skrējiens ļoti trakiem cilvēkiem.BArkley-howie.1_fmt

2. UTMB Ultra Trail du Mont Blanc

https://utmbmontblanc.com/en/home

Manuprāt, katra taku skrējēja sapnis. 100 jūdzes ar vairāk nekā 10000 m kāpumu, kas uzskatāms par vienu no grūtākajiem un prestižākajiem kalnu ultramaratoniem pasaulē. Tā saucamās Olimpiskās spēles taku skriešanā. Gribētos kādreiz izbaudīt atmosfēru, kaut gan skrējiens pēdējos gados ir ļoti komercializēts, kas mazliet atgrūž.

UTMB2_fmt

3. Transalpine Run by GORE-TEX

https://transalpine-run.com

Kāpēc jāmokās vienam, ja var divatā? 7-8 dienu skrējiens Alpos, kurš tiek absolvēts skrienot divatā. Jāskrien 200-300 km ar vairāk nekā 15000 m kāpumu. Šis skrējiens tiek uzskatīts par vienu no visgrūtākajiem Eiropā. Mans izaicinājums šeit ir pārvarēt grūtības kopā ar skrējiena partneri, jo parūpēties tikai par sevi māku, bet atbalstīt kādu citu grūtos brīžos ir pavisam savādāk. Šeit jāiemācās darboties komandā, un tas vēlams jau pirms sacensībām, citādāk jāpiedzīvo daudz nepatīkamu, nervu kutinoši brīži. Šo esmu ierakstījusi savā nākamā gada plānā.

andifrank_com_7802_fmt

4. Great Wall Marathon

https://great-wall-marathon.com

Maratons ar iespaidīgiem skatiem un atmosfēru! Tie ir 5126 pakāpienu, kuri jāpārvar! Par klasisku maratonu šo nenosauksi – tādēļ tas tik ļoti vilina! Šeit nav uzsvars uz noskrieto laiku, kas vēl vairāk priecē, jo tas padara skrējienu īpašāku un var skriet ar pavisam citām sajūtām – domāju, ka šis varētu būt viens no neaizmirstamākajiem skrējieniem tieši emociju ziņā. Es uzsāku skriet, dēļ pozitīvajām sajūtām, kuras man sagādā skriešana, tādēļ izvēlos skrējienus, kas arī emocionāli piepilda. Tad pēc noskrietā ir dubults gandarījums, kas paliek sirdī vēl ilgu laiku.

Kina2_fmt

5. GGUT jeb Grossglockner Ultra Trail

https://www.ultratrail.at

Ultra, par kuru domāju un, kuru vēlos noskriet jau pāris gadus, bet vēl nav izdevies, bet tā kā skrējiens notiek Austrijā, tad domāju, ka nākamgad beidzot varēšu to izbaudīt. 110 km skrējienam ar 6500 augstuma metriem ir gan jākvalificējas ar ITRA Punktiem, taču ir iespēja skriet arī mazākas distances, piemēram, 75 km ar 4000 m kāpumu vai 50 km ar 2000 m kāpumu, kas arī ir pietiekami grūti. Grossglockner ir Austrijas augstākais kalns, skrējiena laikā ir iespēja izbaudīt iespaidīgus un neaizmirstamus dabas skatus. Tāds kārtīgs skrējiens dvēselei.

Alpii_fmt

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #4(11)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Juris
Dzenis, Andris Jermuts, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Trašu izveidē Stirnu bukam Alūksnē nesavtīgi palīdz malēnietis Vilnis Veļķeris un mūsu uzticamais takuzinis Artis Ločmelis (VSK Burkānciems&Co), īpašs paldies Alūksnes novada pašvaldībai!
Stirnubuks.lv - Norisināsies skrējiens apkārt Latvijai

Norisināsies skrējiens apkārt Latvijai "Gaismas ceļš 2021"

Jau otro gadu, sadarbojoties biedrībai 1836, Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam, sākot ar 16. jūniju norisināsies četru dienu garš lāpu skrējiens – Gaismas ceļš 2021. Skrējiena dalībnieki veiks distanci, nesot lāpas, izgaismojot Latvijas pierobežu, radot Gaismas un Mīlestības ceļu, kas "apņems" mūsu valsti.

Stirnubuks.lv - Laipni aicināti Madonas novadā!

Laipni aicināti Madonas novadā!

Madonas novadā daļēji atrodas arī Lubāna ezers, kas ir lielākais Latvijas ezers (14 km garumā un 9 m platumā)

Stirnubuks.lv - 5 vietas, kas Piebalgā būtu jāapskata katram Stirnu bukam

5 vietas, kas Piebalgā būtu jāapskata katram Stirnu bukam

Pēdējos divus gadsimtus Piebalga ir vieta, ko var dēvēt par latviešu kultūras šūpuli, jo no tās nākusi liela daļa mūsu dižgaru, tomēr ne tikai patriotisks atskats vēsturē ir iemesls, lai Stirnu buki turp dotos šīs vasaras pilnbriedā!