Stirnubuks.lv - TOP 5 Taku skrējējs

TOP 5 Taku skrējējs

Žurnāls: 03 | Piebalgas Stirnu buks 2018 Jūnijs

Iesaka: Juris Dzenis

Šoreiz ne par UTMB, TDS vai CCC, ko ikviens reiz ir dzirdējis vai Chamonix tuvumā pabijis kaut sapņos. Vēlējos pārādīt vēl citus mazāk zināmus taku skrējienus, kas notiek ārpus Latvijas. Protams, ir vēl daudz un dažādi un katram tie būs citi, ar ko vēlamies padalīties. Bet ceru ar šo TOP5 vēl kādu no Latvijas pavelkamies un noskrienam, jo manuprāt galvenais ir dabas baudījums vēl iepriekš nezināmās vietās un takās, kas spēj ieraut un aizraut ik uz soļa.

1. Salomon Glen Coe Skyline

40_1_Salomon Glen Coe _fmt

52 km, 4750 m+

Septembris / Kinlochleven, Skotija

www.skylinescotland.com

Viens no iespaidīgājiem skrējieniem tieši tehniskajā ziņā un neprognozējamiem laika apstākļiem. Galvenais un izaiciniošākais ir pēc 10km kāpiens Stob Dearg, pēc kura tā pa īstam saproti uz ko esi parakstījies. Protams, neskaitāmi noskrējieni pa akmeņainām pļavām un nobirām liek skatīties uz katru soli dubultā. Izaicinājums ikvienam ir Aonach Eagach grēda, pa kuras kori vienatnē ir vairāk nekā 2 km jācīnās bez jebkādiem papildus drošināšanas līdzekļiem. Protams, ikvienam skrējējam ir jābūt pieredzei klinšu kāpšanā, ko reģistrējot ļoti stingri pārbauda.

2. Buff Epic Trail

40_4_Salomon Ultra Pir_fmt

105 km, 5600 m+

Jūlijs / Barruera, Spānijja

www.buffepictrail.com

Pireneji un Sant Maurici ezeru nacionālais parks. Ļoti neskartas dabas zonas, kur liela daļa no maršruta ved pa maz iemītām takām vai bez takām – pa taisno. Visi kāpieni un noskrējieni ir ļoti tehniski un stāvi. Lieliski organizētas sacensības un ikviens no skrējējiem katrā no punktiem tiek sagaidīts kā savs līderis.

3. Salomon Ultra Pirineu

40_4_Salomon Ultra Pi_fmt1

110 km / 6800 m+

Septembris / Baga, Spānija

www.ultrapirineu.com

Lielākais no izaicinājumiem ir pirmie 15km, kura laikā kopā tiek pavarēti vairāk nekā 2000 augstuma metru, pēc kuriem tikai sākas skriešana īstā nozīmē. Ļoti gleznains un leģēndām apvīts Pireneju apvidus, kur jaunībā skrējis un no kura apvidus nāk viens no pazīstamākajiem taku skrējējiem pasaulē – Kilian Jornet. Skrejienā ir izteikti daudz biezu mežu ielejās un atklātas klintis uz kalnu pārejām.

4. Festival des Templiers
40_5_Festival des Temp_fmt

61 km / 2900 m+

Oktobris / Millau, Francija

www.festivaldestempliers.com

Skrējienu festivāls visai ģimenei, kur šobrīd jau tiek piedāvātas vairāk kā 15 dažādas distances 3 dienu garumā. Šeit skrējēji ierodas ar teltīm un kemperiem un dzīvo pat veselu nedēļu. Tā kā distances ir dažādas, tad pēc distances profila katrs var atrast sev vēlamo. Visi augstākie punkti ir ap 1000 m virs jūras līmeņa, tāpēc laika apstākļiem nav iespēja pārsteigt nesagatavotus.

5. Vaarojen Maraton

40_3_Vaarojen Maraton_1_fmt

86 km, 3200 m+

Oktobris / Koli, Somija

www.vaarojenmaraton.fi

Somijas un Koli dabas parka pērle un viens no pirmajiem skrējieniem ārpus Latvijas. Distance šobrīd ir pagarināta virs 100km, bet princips ar diviem apļiem ir saglabāts. Iespējamība, ka rudenī sastapsies ar sniegu un salu šeit ir diezgan liela. Dabas skati un plašumi ar ezeriem, kā arī mazs posms ar laivu vai plostu distances vidū, ikvienam iedos otru elpu. Finišā, līdzīgi kā Siguldas kalnu maratonā, jāpieveic slēpošanas kalns, tikai citos izmēros. :)

#esesmustirnubuks Nr.3.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Linda Beldava, Rimants Liepiņš
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis, Roberts Ivanāns
Korektore: Kristīne Kārkliņa
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Žurnālā izmantoti visit.jaunpiebalga.lv un talsi.lv informatīvie materiāli. Īpašs paldies “Vanagkalns” saimniekam Raimondam Dombrovskim, atsaucīgajiem piebaldzēniem un Artim Ločmelim!
Stirnubuks.lv - Taku skrējēji Limanāne un Kalniņš triumfē Latvijas čempionātā

Taku skrējēji Limanāne un Kalniņš triumfē Latvijas čempionātā

14.augustā “Stirnubuks” sezonas otrais posms Siguldā aizvadīts Latvijas čempionāta (LČ) gaisotnē, 83 kilometru distancē “Fēnix Vilks” noskaidrojot jaunos šī gada pašmāju čempionus – daudzoslošo Gvido Kalniņu un nepiekāpīgo Ilzi Limanāni. Dienas garumā sešās distancēs startēja 2300 dalībnieki, tostarp pasaules slēpošanas tūres dalībnieks Indulis Bikše un astoņgadīgais Toms Praškevičs, kurš savu distanci veica ar kājas protēzi.

Stirnubuks.lv - Kalnu karaliene

Kalnu karaliene

Uzvarējusi trešdaļu no saviem skrietajiem Kalnu karaļiem (7 no 21), pārējos goda pjedestāla pakāpienus kļūst grūti saskaitīt. Vidējais punktu skaits posmā 279. Atrast savu lietu un to godam pārstāvēt – īstena Stirnu buka cienīgs uzdevums. Evija Melberga – Kalnu karaliene.

Stirnubuks.lv - Noķer Vāveri, ja vari!

Noķer Vāveri, ja vari!

Laiks jaunam izaicinājumam "NoķerVāveri, ja vari!"! Kas tas pie joda, jautāsi? Šajās, nākamajās 4 nedēļās centīsimies, lai aktīvs dzīvesveids kļūst par mūsu pamatrutīnu, veltot uzmanību gan aktivitāšu regularitātei, gan dažādībai, kā arī apvienosim skaisto ar praktisko - izskriesim Latvijas skaistākās vietas! Būs jāspēj būt vismaz tikpat aktīvam, kā Vāverei! Vai varēsi?