Stirnubuks.lv - Stirnu buks kalna galā

Stirnu buks kalna galā

Žurnāls: 07 | Līgatnes Stirnu buks 2018 Oktobris

Teksts: Anda Sproģe - Vāvere

Stirnu buks ir kults. Tūkstošiem skrien katrā posmā, ik dienu pilsētas ielās manāmi skrējēji Stirnu buka kreklos. Ballītēs var satikt meitenes kleitās ar lecošu buku, mašīnas ar “Es esmu Stirnu buks” uzlīmi redzi vai katru dienu. Daži pat sevi notetovē ar Stirnu buku. Bet vai tu pamanīji Stirnu buka salmu pieminekli Gaiziņkalna virsotnē?

Kā tu nokļuvi līdz skriešanai mežā?

Pa mežiem skriet man vienmēr ir paticis. Nu, ja ne skriet, tad noiet kārtīgu distanci gan. Savu pirmo Buku es noskrēju 2017. gada 15. aprīlī Ogres zilajos kalnos. Sāku piedalīties Stirnu buka seriālā, jo lielajam brālim tika uzdāvināts abonements, un, iekšējās sacensības dēļ, gribēju viņu noskriet visos posmos. Izdevās!

Kurš no Stirnu buka zvēriem esi Tu?

Es noteikti esmu Lūsis, bet trasē ir sanācis tēlot arī citus zvērus. Lūši ir mani top dzīvnieki un man gribētos ticēt, ka esam līdzīgi. Nu, ja ne ar kažoku, tad ausīm vai ūsām noteikti.

Tavs labākais Stirnu buka posms?

Atmiņā visvairāk palicis pērnā gada posms Kornetos. Laiks bija draņķīgs. Trase bija garāka kā parasti, bet bija tāds prieks! Mūsdienās tas ir teju ekskluzīvi – skriet pa peļķēm un dubļiem, iepriecināt savu iekšējo bērnu.

Kur Stirnu bukam būtu jālec?

Varētu kārtīgi pārsteigt savus kaimiņus igauņus un lielāko daļu distances noskriet pa viņu teritoriju.

Kas tev vislabāk patīk trasē?

Pirmais, kas dod iekšējo sajūsmu un enerģiju, ir atmosfēra notikuma vietā. Tad var saiet uz īso un pieteikties skrējienam, lai gan prātīgāk būtu pabeigt dzert antibiotiku kursu. Pašā trasē man vislabāk patīk mežs, meža takas un bīstamās zonas. Kā arī, es ļoti novērtēju skaistās ainavas, kas laiku pa laikam skrienot atklājas.


Kā pietrūkst Stirnu bukam?

Iespējams, Stirnu bukam pietrūkst savs piemineklis.

Otra foršākā lieta pēc taku skriešanas?

Es neesmu pārliecināta, vai ir kas foršāks par skriešanu mežā. Bet kāpšana pa “sienu” vai trases kokos arī ir diez gan okey.

Kam vajadzētu uzstāties uz Stirnu buka skatuves?

Es neesmu latviešu hip-hop piekritēja, taču tas, ko es pēdējā laikā esmu dzirdējusi no projekta Mesa man patīk. Skrējienam piestāvētu un dotu tādu extra enerģiju.

Cik Stirnu bukos tu esi piedalījusies?

Esmu noskrējusi visas pērnā gada Buka distances. Šis gads, dažādo notikumu dēļ, ir ietekmējis fizisko sagatavotību, tāpēc šogad tās ir tikai 3 distances, no kurām noskrieti ir divi Lūši. Bet, es jau raugos nākotnē un zinu, nākamā sezona – Lūsis – It is!

Kā tevi sauc?

Mani sauc Sanita Rāviņa.

#esesmuStirnu buks Nr. 7.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Mūsu olimpiskajiem zēniem Artim Ločmelim un Armandam Beitikam - taku meklētājiem un kopējiem! Viesmīlīgajiem līgatniešiem Dacei Kālmanei (rehabilitācijas centrs Līgatne), Marģeram Zeitmanim (atpūtas komplekss Zeit), Zintim Timofejevam (Karjeru tehnikas noma) un Aināram Šteinam (Līgatnes pašvaldība) par atbalstu! Sveiciens Gaujas Nacionālajam parkam 45.gadu jubilejā! visitligatne.lv
Stirnubuks.lv -

"Stirnu bukā" Amatas krastos kronēti Latvijas taku skriešanas čempioni

Stirnu buki izskrien Amatas krastus; par Latvijas taku skriešanas čempioniem kronē Švilpi un Vadzi

Stirnubuks.lv - Cēsu apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas

Cēsu apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas

Gan pilsētas centrā, gan tās apkārtnē ir dažādas interesantas un ievērības cienīgas vietas, ēkas un takas.

Stirnubuks.lv - Monblāna smaids taku olimpiādē

Monblāna smaids taku olimpiādē

Augusta pēdējā nedēļā kārtējo reizi sekosim līdzi notikumiem 4810 metru augstā Monblāna pakājē, kur aptuveni 10 000 skrējēju dosies piecās dažādās trasēs un 1. septembra pēcpusdienā uzzināsim, kurš pirmais šogad pieveiks 171 kilometru skrējienu ar 10 000 augstummetriem pa trim valstīm, no visām debespusēm aplūkojot sniegiem klāto “Baltā kalna” smaili.