Stirnubuks.lv - Stirnu buka tēta Rimanta Liepiņa TOP 5

Stirnu buka tēta Rimanta Liepiņa TOP 5

Žurnāls: 14 | Ozolkalna Stirnu buks 2019 Oktobris

Iesaka: Rimants Liepiņš

Lai arī skriešanas eksperti visā pasaulē nemitīgi runā par to, ka skriešanas bums lēnām beidzas, ļaudis ir atraduši citus aizraujošas fiziskās nodarbes, mums šķiet, ka pasaulē taku skriešana un ultra garie skrējieni šobrīd piedzīvo kārtējo sprādzienveida attīstības ciklu!

Lai pieminam kaut Pasaules tūrē ietilpstošo Madeira Island Ultra-trail, kam jānotiek nākamā gada 25. aprīlī, uz kuru dalībnieku kvotas visām distancēm (16-115 km) tika izpirktas dažu stundu laikā, pamatīgi “uzkarinot” pasākuma mājas lapu! Visticamāk, tas pats notiks gan ar Lavaredo Ultra trail, gan daudziem citiem populāriem un daudzu iekārotiem nākamās sezonas taku skrējieniem. Ja gribi skriet skaistās un populārās trasēs, būs jābūt gan izmanīgam, gan veiklam un acīgam pie datora!

Starpsezonā, Stirnu buks pavisam noteikti pievērsīs tam uzmanību un, ja izdosies – centīsies arī apmeklēt klātienē kādu no sekojošiem pasākumiem.

1) 28.-30.11.2019. Oman by UTMB

UTMB_2018_OUTMB_Franck_Oddoux-1973-1024x683

Kad ar Monblāna skrējienu vairs nepietiek! UTMB organizatori iet plašumā, zem “sava lietussarga” pārņemot ultra taku skrējienus Omānā, Ķīnā, Argentīnā un Spānijā. Pasaules tūrē šie skrējieni vēl nav iekļauti, bet, ja neesi laimējis dalību nākamā gada UTMB, atliek vien noskriet 170 vai 130 km Oman by UTMB šī gada 28.-30. novembrī, un dalība nākamas sezonas Monblāna burziņā Tev ir garantēta!

Tiesa, skrējiens, kas jau nodēvēts par “Beast of the Middle East” – Omānas sultanāta Jebal Akhdar kalnu masīvā ir ļoti izaicinošs, izteikti sarežģītā un akmeņainā kalnu apvidū.

https://omanbyutmb.com

2) 4.-8.03.2020. TransGranCanaria

transgrancanaria-2020-open

Pasaules tūres klasika (17-360 km). Lielisks galamērķis, ja vien izdodas atrast lētas aviobiļetes, kur aizbraukt izskrieties un pasildīties kopā ar ģimeni!

http://www.transgrancanaria.net/en/

3) 21.-23.03.2020. Gaoligong by UTMB

MGU2018_AlexisBerg-HD_0388

Vēl viens no UTMB uzraudzībā pārņemtajiem taku skrējieniem Mjanmas pierobežā Himalaju pakājē. Sapņa galamērķis lieliem sapņotājiem! (35-165 km)

http://mtgaoligong.com/

4) 25.-26.04.2020. Azores – Ultra X multi daudzdienu sērija

sao-miguel-azores-1

Vēl viena jauna sērija, kuru organizē WadiRum daudzdienu tuksnešu ultras Jordānijā organizatori. Likšot lietā savu uzkrāto pieredzi, organizējot pasaules sēriju ar 5-dienu ultrām (vidēji 250km) Meksikā, Azoru salās, Šrilankā un Jordānijā. Pirmais no šiem – Kūpera kanjona Meksikas treils (2.-10.11.2019., atceramies par taraumarām!) jau ir izpārdots, bet fantastiskās Azoru salas joprojām ir atvērtas! Turklāt – relatīvi lētāk, jo tas ir tikai 2 dienu pasākums: 83 km + 42 km. Arī aviobiļetes šobrīd pieejamas par pieņemamām cenām!

https://ultra-x.co/azores/

5) 15.12.2019.-08.03.2020. Noskrien ziemu!

Noskrien-ziemu-1-600x400

Protams, nevajag aizmirst, ka izskrieties un bāzi nākamajai sezonai uzkrāt var arī tepat Latvijā! “Noskrien ziemu!” seriāls šogad lēks Priekuļos, Salacgrīvā, Limbažos, Kuldīgā un Koknesē.

https://www.noskrienziemu.lv/


 

 

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #7(14)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Juris Dzenis, Andris Jermuts, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
ĪPAŠIE PALDIES! Gaujas nacionālais parks – parks, kurā doties piedzīvojumos, pētot un izzinot. Tomēr, dodoties ceļojumā, liekam pie sirds - mēs atrodaties īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – saaudzēsim un cienīsim dabas un cilvēku radītās vērtības!
Takas Vidzemes sirdī Stirnu bukam joprojām neatslābstoši palīdz savērpt Artis Ločmelis (“VSK Burkānciems”)! Īpaši episks paldies – Ģirtam Kaļķim (aktīvās atpūtas centrs “Ozolkalns”), Jurim Žagaram (ziemas atpūtas komplekss “Žagarkalns”), Amatas, Pārgaujas un Cēsu novadiem par pretimnākšanu!