Stirnubuks.lv - “Stirnu bukā” Amatas krastos kronēti Latvijas taku skriešanas čempioni

“Stirnu bukā” Amatas krastos kronēti Latvijas taku skriešanas čempioni

Teksts: Matīss Vecvagaris

Stirnu buki izskrien Amatas krastus; par Latvijas taku skriešanas čempioniem kronē Švilpi un Vadzi

Latvijas izlases taku skrējēji Anete Švilpe un Artūrs Vadzis sestdien, 15.augustā Amatas krastos pie Zvārtes ieža uzvarēja jaunajā Stirnu buka 71 kilometru distancē “Fēnix Vilks”, kļūstot arī par jaunajiem valsts čempioniem. Ņemot vērā arī ierastās distances “VENDEN Stirnu buks”, “Gjensidige Zaķis”, “Ej Vāvere”, “Gardumuti Susurs” un “LVM Skolu čempionāts”, septītās sezonas atklāšanas posmā dalību nepilni 3 tūkstoši dalībnieku, ievērojot noteiktos veselības drošības ieteikumus.

35. taku skrējienu seriāla Stirnu buks posms ieies vēsturē ar pirmo ultragaro taku distanci seriāla septiņu gadu pastāvēšanas vēsturē. 71 kilometru garajai distancei “Fēnix Vilks” starts tika dots Siguldas pilsdrupās sestdienas rītā plkst. 6.00. Divi simti dalībnieku uzsāka ceļu līdz majestātiskajam Zvārtes iezim Amatas krastā, Gaujas un tās pietekas Amatas līkloču pavadīti cīnoties arī par Latvijas čempionāta (LČ) medaļām.

Vairākkārt mainoties līderiem, zelta godalgas izcīnīja Artūrs Vadzis (06:04:24) no Drustiem un Anete Švilpe (06:59:37) no Rīgas.

Spraigā skrējiena laikā, pabijuši arī līderu godā, ar sudraba medaļām nācās samierināties tukumniekam Ģirtam Dakšam (06:06:01) un no Gulbenes nākušai Lindai Boldānei (07:02:27), kura noslēdza TOP 10 absolūtajā vērtējumā. Bijušais Latvijas orientēšanās izlases dalībnieks Jānis Kūms (06:11:48) trases vidusdaļā vēl bija līderis, taču finišu sasniedza trešajā pozīcijā. Savukārt 33 finišējušo dāmu konkurencē Irita Puķīte (07:19:29) no Saulkrastiem tika pie bronzas medaļas, savā karjerā gūstot pilnu medaļu komplektu.

3_712

Četru gadu laikā, kopš Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) noskaidro valsts labākos taku skrējējus, pilns medaļu komplekts tagad ir arī Artūram Vadzim. Savukārt Anete Švilpei ir divas zelta godalgas, bet Jāņa Kūma kontā – divas bronzas. Piebilstams, ka visi seši medaļnieki pēdējos gados spējuši kvalificēties Latvijas izlases sastāvam dalībai pasaules čempionātos taku skrējienos.

Pustūkstotis “VENDEN Stirnu buks” taku skrējēji devās 22 kilometru distancē, kur ātrākais bija šķēršļu trašu speciālists Artjoms Rekuņenko (01:49:18), aiz sevis atstājot Mārtiņu Skujenieku (01:52:55) un Dzintaru Skrundenieku (01:53:27). Pusotra simta dāmu konkurencē ātrākās bija Jolanta Krastiņa (02:04:04) no Vecpiebalgas, Dace Banga-Hodžajeva (02:17:49) un Ineta Jerofejeva (02:21:12).


Visātrākajā 13 kilometru “Gjensidige Zaķis” trasē ar sevi un konkurentiem sacentās vairāk nekā 900 dalībnieki. Pirmais sacensību centru pie Zvārtes ieža sasniedza Agris Krūmiņš (01:00:27), minūtei vēlāk ieradās Jānis Olengovičs (01:01:26), kam sekoja Jānis Baunis (01:02:45).

No Alūksnes nākusī Ilona Marhele (01:09:45) apliecināja olimpietes statusu un uzvarēja starp četriem simtiem dāmu, otrajā un trešajā vietā atstājot krosus labi skrienošo Gundegu Heidingeri (01:13:21) un sacensību apritē atgriezušos Daigu Hildebranti (01:14:16).

5_712

Tā kā šajā posmā Lūšiem bija nosacītas brīvdienas, spriedzes pilnajā “Kalnu karaļa un Kalnu karalienes” sacīkstē spēkiem mērojās abu iepriekšminēto 1400 “VENDEN Stirnu buks” un “Gjensidige Zaķis” pārstāvji. Kilometru garajā sprintā veiksmīgākais bija siguldietis Uldis Kļaviņš (00:03:08), kurš taktiski apspēlēja savu komandas biedru Aināru Brālīti (00:03:13) un par pāris sekundēm ātrāko Jāni Bauni (00:03:11). Ātrāko dāmu trijniekā bija jau pieminētās Gundega Heidingere (0:03:46), Ilona Marhele (00:03:55) un Dace Banga-Hodžajeva (00:04:10).

Piecu kilometru “LVM Skolu čempionātā” ātrākie bija liepājnieks Ralfs Roga (00:24:06) un cēsiniece Estere Volfa (00:28:10). Tāpat kā iepriekšējos gados, skolēni cīnās ne tikai par uzvarām savās vecumgrupās un kopvērtējumā, bet arī par kuplākajām un sportiskākajām skolu komandām. Šīssezonas jaunums ir komandu cīņas, kurās tiks ņemta vērā arī skolēnu iesaiste “Stirnu buku” ciltī un komūnā “Ieskrien mežā”.

Tikpat garajā veselības distancē “Ej Vāvere” dalību ņēma vairāk nekā četri simti dalībnieki, no kuriem ātrākie bija Andrejs Bānis (0:24:39) un Lidija Zeile (0:33:22). Kilometru garajā bērnu “Gardumuti Susurs” piedalījās 338 paši mazākie taku skrējēji, no kuriem izaugs nākamie čempioni, kas nesīs Latvijas vārdu pasaules arēnās.

9_712

Līdz ar sezonas atklāšanu savstarpējās cīņas uzsāka 51 komanda un pirmajā posmā vislabākās sekmes bija “Pulsometrs.lv” (7926 punkti), “Rieksti” (7629 punkti) un “Moller Auto Ventspils / Matisons Runner`s Club” (7524 punkti).


Turpmākos panākumus izšķirs nākamie trīs posmi 12.septembrī Ērgļos, 3.oktobrī Engures Milzkalnā un 24.oktobrī Kandavā. Šajos trijos rudens posmos Latvijas mežos būs atgriezies “Lūsis”, savukārt sevi veiksmīgi pieteikušais “Vilks” savus cienītājus gaidīs nākamgad “Gaujmaliešu taka Austrumi” virzienā no Cēsu pils uz Siguldas pilsdrupām.

Tiekamies mežā!

Rezultāti: ŠEIT! I Fotogalerijas:: ŠEIT!

8_712

 

Stirnubuks.lv - Uztura ieteikumi, kad līdz kaut kam ekstrēmam palicis vēl tikai mēnesis

Uztura ieteikumi, kad līdz kaut kam ekstrēmam palicis vēl tikai mēnesis

Viss, kas attiecas uz uztura ieteikumiem sportistam, gatavojoties superizturības slodzēm, ir pilnīgi pretējs rekomendācijām “normālam” cilvēkam veselīga dzīvesveida uzturēšanai vai vēl skaļāk - cilvēces izdzīvošanai kopumā. Tāpēc trīsreiz padomājiet, pirms jautājiet ārstam viņa viedokli par maratona skriešanu.

Stirnubuks.lv - Izaicinājuma NVJV! 2.nedēļa ir noslēgusies

Izaicinājuma NVJV! 2.nedēļa ir noslēgusies

Izaicinājumā ar vismaz vienu reģistrētu aktivitāti "skrien, nūjo, ej" atzīmējās 538 (+54 salīdzinot ar 1.nedēļu) dalībnieki. Jāatzīst Vāvere pagājušajā nedēļā bija īpaši nešpetns, ļaujot sevi noķert vai par punktu apsteigt vien 82 izaicinājuma dalībniekiem!

Stirnubuks.lv - Vāverkunga Vilkaču meža IZAICINĀJUMS!

Vāverkunga Vilkaču meža IZAICINĀJUMS!

Lai finišētu Vilkaču maratonā, katrs no trīspadsmit apļiem ir jāspēj pieveik druksu vairāk kā pusstundā. Dodies uz Vilkaču mežu jau tagad un pārbaudi vai to vari!