Stirnubuks.lv - Sleja pirmajam numuram

Sleja pirmajam numuram

Žurnāls: 01 | Tērvetes meža Stirnu buks 2018 Aprīlis

Teksts: Signis Vāvere, žurnāla galvenais redaktors

ČAU, STIRNU BUK!

Ieskriešana mežā šogad būs lieliska. Mēs aizvedīsim Tevi uz vietām, kur neesam lēkuši un tas būs izaicinājums arī mums pašiem jau ar pirmo posmu Tērvetes mežā un tās pasaku valstībā. Trase vīsies cauri Tērvetes dabas parkam ar Brigaderes lugu varoņu koka skulptūrām un sprinta etaps būs vienā no diženākajiem pilskalniem seno baltu zemēs. Vasaras sākumā Stirnu buki pirmo reizi izbaudīs Gaujas līkumus, kalnus un lejas Piebalgas pusē. Pirmspēdējā posmā buki mēģinās iekarot Latvijas augstāko punktu un skries Gaiziņkalnā. Lai arī Talsu apkārtnē jau esam lēkuši, citādāks būs arī Kamparkalna posms – mežonīgāks, brīvāks un mistiskāks. Skriesim pāri pakalniem, kur spēku smeļas dievturi.

Ja Tavs mērķis Tevi nebaida, tad tas nav nekāds mērķis, bet tikai uzdevums. Tev ir mērķis? Mēģināsi pirmo reizi Lūša distanci? Noskriesi šogad visos Stirnu buka posmos Buku? Būsi savas komandas ātrākais Zaķis un palīdzēsi tai cīnīties par punktiem kopvērtējumā? Pagājušo gadu biji tikai šoferis un līdzjutējs, bet tagad dosies mežā ar Vāverēm un izbaudīsi taku skriešanu pats? Vai arī beidzot Tavi mazie susuriņi ir gatavi izcīnīt savas pirmās medaļas? (Gribi bailīgāku mērķi? Atved savas skolas klasi uz Stirnu buku un parādi bērniem, cik sasodīti forši ir skriet mežā un ka skriešana nav tikai sviedri, duršana pakrūtē un riebīga padarīšana. Skolu čempionāts ir tam ideāli piemērots.) Mēs priecāsimies, ja Tu ar savu mērķi padalīsies sociālajos tīklos un pievienosi tēmturi #esesmustirnubuks.

Viens no mūsu pārdrošākajiem un bailīgākajiem mērķiem ir šis žurnāls. Žurnāls par mūsu cilti – tiem, kuri mīl Stirnu buku. Tiem, kas vairākus mēnešus pirms sacensību dienas izpēta trasi un ņem atvaļinājumus, lai iekārtotu tiltus un takas skrējējiem. Tiem, kas pirmie ir klāt – ceļ sacensību centru, izveido dzirdināšanas punktus un paliek arī paši pēdējie, lai to visu novāktu. Tiem, kuri nakti pavada pie datora, lai bildēs mēs varētu izdzīvot posmu vēlreiz. Tiem, kuri uzvar visus vai pat tikai sevi. Tiem, kuriem Stirnu buks nav kārtējā skriešanas ballīte sestdienā, bet turpinās arī svētdien – dodoties brīvā dabā, apskatīt apkārtnes kultūrvēsturisko mantojumu un izbaudīt vietas piedāvātās izklaides. Žurnāls būs tiem, kuri lec gaisā, it kā nebūtu jāskrien, un priecājas par izcili ainaviskām vietām.

Es skriešanā esmu jau gandrīz desmit gadus un mani nesatrauc ne maratoni, ne ultramaratoni. Bet, tuvojoties Stirnu bukam, esmu satraucies. No tās visas enerģijas, ko Tu un pārējie Stirnu buki atved uz posma vietu. No milzīgās uzticēšanās, ka trase būs ļoti grūta un dikti skaista, visiem pietiks alus un koncerts noraus jumtu. Un katru reizi mans satraukums iegūst apmierinājumu – atliek vien drusku pavērot finišējošo laimīgās sejas. Un es neesmu vienīgais, kas satraucas – ar pusi no komandas nav vērts runāt pēdējā nedēļā pirms Stirnu buka.

Mēs turpināsim satraukties, Jūs turpiniet skriet Stirnu buku! Un pašķirstiet #esesmustirnubuks žurnālu.

#esesmustirnubuks Nr.1.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Linda Beldava, Rimants Liepiņš
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis, Roberts Ivanāns
Korektore: Kristīne Kārkliņa
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Žurnālā izmantoti Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē un VisitOgre.lv informatīvie materiāli!
Īpašs paldies Tērvetes meža taku zinim Jurim Redisonam un Ogres Zilo kalnu taku ekspertiem Jānim Gailim un Robertam Īvzānam!
Stirnubuks.lv - Stirnu buka likumi

Stirnu buka likumi

Starta likums. Austiņu likums. Apstāšanās likums. Finiša likums. Bet zinu, ka Tu, Stirnubuk, esi brīvs zvērs. Tu skrien, nebaidies grūtību, vienmēr smaidi un gribi sev apkārt redzēt tādus pašus Stirnubukus.

Stirnubuks.lv - Noķer Vāveri, ja vari!

Noķer Vāveri, ja vari!

Laiks jaunam izaicinājumam "NoķerVāveri, ja vari!"! Kas tas pie joda, jautāsi? Šajās, nākamajās 4 nedēļās centīsimies, lai aktīvs dzīvesveids kļūst par mūsu pamatrutīnu, veltot uzmanību gan aktivitāšu regularitātei, gan dažādībai, kā arī apvienosim skaisto ar praktisko - izskriesim Latvijas skaistākās vietas! Būs jāspēj būt vismaz tikpat aktīvam, kā Vāverei! Vai varēsi?

Stirnubuks.lv - Iecavnieks piedalās elpu aizraujošā skrējienā Šveices Alpos

Iecavnieks piedalās elpu aizraujošā skrējienā Šveices Alpos

Ja apnīk skriet pa Latvijas līdzenumiem, var izvēlēties ko ekstremālāku, kā to darīja iecavnieks Andis Ozoliņš, – Šveicē Alpu kalnu skrējiena distancē kāpums bijis divi kilometri.