Stirnubuks.lv - Skarbais itāļu piecinieks

Skarbais itāļu piecinieks

Žurnāls: 02 | Zilo kalnu Stirnu buks 2018 Maijs

Teksts: Linda Beldava

Iepriekšējā numurā apskatījām tuvo kaimiņu igauņu taku skriešanas pasākumus, šoreiz palūkosimies nedaudz tālāk – kas notiek Itālijā?

Itāļu taku skriešanas entuziasti ir izveidojuši sarakstu ar piecām brutālām savas zemes taku un debesu sacensībām (t.s. Sky Race). Īpaši noderīgi Kalnu karaļa cienītājiem.

Jāņem vērā, ka ar vārdiem Skyrace un Skyrunning jāsaprot taku skriešana kalnos augstāk par 2000 metriem virs jūras līmeņa, kas iekļauj tehnisku trases segumu un augstumam atbilstošu laika apstākļu nepastāvību.

17_royalUltraSky_fmt

1. Debesu maratons La maratona del cielo

La maratona del cielo (tulkojumā no itāļu valodas – Debesu maratons) notiek Alpu centrālajā daļā blakus Adamello kalna virsotnēm. Šogad Debesu maratons piedzīvos jau savu 24.izlaidumu ar ļoti izaicinošu trasi, kas uzvedīs skrējējus augstāk kā 2700 metrus virs jūras līmeņa.

Kad? 2018. gada 1. jūlijs

Kur? Corteno Golgi, Brešas province

Cik? maratons (42km)/ 2700 augstuma metri

Mazāk? pusmaratons (21km)/ 1500m

www.maratonadelcielo.it

2. Royal Ultra Sky marathon

Šis ir viens no Sky Runner World Series pasākumiem kategorijā Sky Extreme. Prestižās sacensības notiek Gran Paradiso nacionālajā parkā, bijušajos karaliskajos medību laukos netālu no Turīnas. Pasākums ekskluzīvs – notiek tikai katru otro gadu. Nākošais gaidāms 2019.gadā

Kad? 2019.gada jūlijā

Kur? Ceresole Reale – Turin, Pjemonta – Itālija

Cik? 52km/ 4287 augstummetri

Mazāk? 32km/ 2000m

www.royalmarathon.com

17_RoyalUltraSkyMarath_fmt

3. Trofeo Kima

Arī šīs sacensības tāpat kā Royal Ultra Sky ir daļa no Sky Runner World Series. Ļoti tehniskas sacensības, kas notiek katru otro gadu. Šī gada augustā tikai 250 drosminiekiem būs iespējas izmēģināt savus spēkus šajā brutālajā trasē, kas skrējējus vedīs pāri septiņām kalnu pārejām, pa atvērtām kalnu korēm un ķēžu ceļiem.

Kilians Džornets esot teicis, ka šīs ir “vienas no iespaidīgākajām sacīkstēm visā pasaulē”

Kad? 2018.gada 26.augustā

Kur? Valmasino, Lombardija – Itālija

Cik? 52km/4200 austummetri

www.trofeokima.org/en/

4. Maga Sky marathon

Šogad šīs grūtās sacensības piedzīvos savu vienpadsmito izlaidumu. Maga Sky Marathon liks tev ieskriet mākoņos vairāk nekā 2400 metru augstumā. Šeit ir VISS – takas, Alpu ainavas, kalnu kores, akmeņi, klintis, via ferrata, šauras dzegas, akmeņainas nogāzes, birstoši akmeņi…

Kad? 2018.gada 2.septembrī

Kur? Zorzone, Lombardija – Itālija

Cik? 50 km / 3000 augstummetri

Mazāk? 39 km / 3000m vai 24km / 1400m

www.magaskymarathon.it

Magma_fmt

5. Limone Extreme Skyrace

Šīs sacensības notiek kopš 2011.gada. Starts un finišs ir ezera krastā. Iesākumā 2 km jāskrien cauri Limones vecpilsētai un olīvkoku laukiem. Un tad viss sākas, vai arī beidzas – trase sāk zig-zagā stiepties augšup pa kaļķakmens ceļu līdz kalnu pārejai uz Cima Mughera virsotni un satiekoties ar Vertikāles fināla posmu sākas noskrējiens atpakaļ uz ezeru. Izklausās skaisti, vai ne?

Kur? Limone sul Garda, Lombardija – Itālija

Cik? 29 km/ 2500 augstummetri

Citas distances? 10 km/ 1103m vai Vertikāle (3700m / 1080m)

www.limonextreme.com/en


#esesmustirnubuks Nr.2.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Linda Beldava, Rimants Liepiņš
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis, Roberts Ivanāns
Korektore: Kristīne Kārkliņa
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Žurnālā izmantoti VisitOgre.lv informatīvie materiāli!
Īpašs paldies Dabas parka "Ogres Zilie kalni" taku ekspertiem Jānim Gailim un Robertam Ivzānam! Un, protams, arī atsaucīgajām Ogres novada pašvaldības meitenēm - Ievai Švēdei un Dzirkstītei Žindigai!
Stirnubuks.lv - Rimants tuksnesī

Rimants tuksnesī

Šis ir devītais #esesmustirnubuks žurnāls. Intervējot stāstu varoņus un klausoties viņu piedzīvojumus, katru reizi pārliecinos, cik ļoti Stirnu buki mīl meža takas, burbuļojušos strautus, plaukstošās pļavas un pat grants ceļa putekļi un saules tveice nepadara viņu sajūsmu par Stirnu buku mazāku.

Stirnubuks.lv - Stirnu buka fotovīrs

Stirnu buka fotovīrs

Stirnu buka nedēļas nogalē sociālie mediji uzsprāgst no tā, cik daudziem patīk fotogrāfijas, un liels nopelns tur ir Marekam. Viņš, iespējams, ir labākais amatieru sporta fotogrāfs valstī, un viņš ir Stirnu buks.

Stirnubuks.lv - Skrējiens līdz Kliņķim

Skrējiens līdz Kliņķim

Taču starp tūkstošiem lūšu, zaķu un susuru ir arī tādi īpatņi, kuri vismaz reizi dzīvē gatavi sevi šaustīt ar apnicīgu šoseju un dalīt trasi ar smacējošiem kravas auto. Viņu stāsts ir dalība labdarības skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera un piepildījuma rašana, pieskaroties Sīmaņa baznīcas durvju kliņķim.