Niedrāja sila Stirnu buks Sarkaņkolna Stirnu buks Zvārtes ieža Stirnu buks Ērgļu stacijas Stirnu buks Milzkalna Stirnu buks Lībiešu krasta Stirnu buks Abavas senlejas Stirnu buks
Stirnubuks.lv - Seldzītis

Seldzītis

Žurnāls: 11 | Pilsalas Stirnu buks 2019 Jūlijs

Teksts: Signis Vāvere

Katrā posmā trasē dodas tūkstošiem skrējēji. Sākot ar mazajiem susuriem, skolēniem un vāverēm, ātrajiem zaķiem, stiprajiem bukiem un izturīgajiem lūšiem. Simtiem cilvēku palīdz pasākumam notikt visu organizējot, apkalpojot un nodrošinot. Bet ir daži, kuri uz katru posmu ierodas, lai mums visiem būtu jautrāk, tie nenoguruši lēkā, skrien, dejo un iepriecina. Selgas cepums Seldzītis ir viens no viņiem. Paldies, ka esi mūsējais.

Stirnu bukā viens no redzamākiem dalībniekiem ir Selgas cepums. Cik posmos jau ir piedalījies?

Selgas cepums Seldzītis ir īsts špicbuks, jo bijis klāt visos Stirnu buka posmos un nodevis enerģiju visiem taku skrējiena dalībniekiem. Seldzītim tik ļoti patīk visus iepriecināt, ka arī turpmāk viņš neizlaidīs nevienu taku skrējienu.

Cik kilometrus noskrien un nolec Seldzītis vienā Stirnu buka posmā?

Seldzītis kilometrus neskaita, bet skaita prieka mirkļus. Tie ir simtiem mirkļu katrā Stirnu buka posmā. Jo tad, kad visi kopā jautri pavada laiku, tad kilometri paskrien nemanot.

Ja Seldzītim un Cūkmenam vajadzētu sacensties Vāveres distancē, kurš uzvarētu?

Cūkmens noteikti iemaldītos mežā, lai sakoptu dabu, kamēr Seldzītis aizdejotos startā, uzmundrinot visus klātesošos. Tas nozīmē, ka abi padarītu savu lietu godam un abi būtu uzvarētāji. Seldzītis vienmēr priecājas par paša paveikto un reizē jūsmo arī par citu labajiem darbiem.

Un kuru distanci Seldzītis gribētu noskriet?

Seldzītis gribētu skriet to distanci, kurā varētu skrienot ēst cepumus un piedalīties dejošanas pārbaudījumā. Vēl Seldzītim patīk skriet līdzi citiem un palīdzēt pievārēt pat visgrūtāko distanci.

Ko Seldzītis dara lietū?

Seldzītim lietus, ai, kā patīk — viņš lietū smaida un dejo vēl vairāk. Bet sirdī Seldzītim vienmēr spīd saulīte, tāpēc pat vistumšākie mākoņi viņa omu tikai uzlabo.

Pagājušajā gadā Gaiziņā un šogad Tērvetē bija Stirnu buka karnevāls. Kuras maskas Seldzītim visvairāk patika?

Seldzītim patika visas tās maskas, kuras bildējās kopā ar Seldzīti. Viņš vispār ir liels fotografēšanās fans, jo tā var notvert pozitīvas emocijas, ko vēlāk varēs rādīt mazbērniem un pat mazmazbērniem.

Starp citu, Seldzītis iekļuva arī Gaiziņa karnevāla iesildošajā video, braucot laivā.

Visur, kur jautrība, tur Seldzītis ir klāt. Šoreiz Seldzītis filmējās laivā. Jā, jā — Seldzītis ir ne tikai jautrs Selgas cepums, bet arī lielisks aktieris. Video klipā viņš sevi parādīja no labās puses — un Seldzītim, kā jau cepumam, abas puses ir labās. :)


Ko Stirnu buka dalībnieki prasa vai saka, kad ierauga nākam Seldzīti?

“Vai Tu esi tas pats cepums, kuru satiku iepriekš?”, “Uztaisīsim kopā bildi?”, “Uztaisīsi špagatu?”, “Iedosi cepumu?”. Šīs ir populārākās frāzes, kas Seldzīti vienmēr uzjautrina.

Seldzītis iekuļas arī kādos piedzīvojumos?

Seldzīša ikdiena sastāv no vieniem vienīgiem piedzīvojumiem. Gadās uznest Stirnu buka dāmītes kalnā. Citriez jāsarunā ar dīdžeju kādu foršu cepumu himnu. Ir nācies bēgt no izsalkušiem bērniem finišā un apmaldīties mežā, kad mēģina saīsināt distanci līkumos. Vai Seldzītim piedzīvojumu nav par daudz? Tieši otrādi — viņš vienmēr kārs uz jaunām trakulībām. Arī tad, kad apgāzies netiek vairs vertikāli, pat tad, ar deju un smaidu var visu!

Un pats galvenais jautājums: kur Seldzītis dabū to milzu enerģiju visu dienu būt visur?

Seldzītim ir īpašās enerģijas baterijas. Tās viņš uzlādē ar smaidiem un pozitīvām emocijām, ar skriešanu, dejošanu, Latvijas dabu un, protams, garšīgiem cepumiem. Tieši šīs lietas ļauj Seldzītim spridzināt un nodot enerģiju arī citiem. Tāpēc vienmēr tur, kur ir Seldzītis, jautrība sit augstu vilni.

FotoManLV_Saldus_Stb_i_fmt1

 

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #4(11)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Juris
Dzenis, Andris Jermuts, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Trašu izveidē Stirnu bukam Alūksnē nesavtīgi palīdz malēnietis Vilnis Veļķeris un mūsu uzticamais takuzinis Artis Ločmelis (VSK Burkānciems&Co), īpašs paldies Alūksnes novada pašvaldībai!
Stirnubuks.lv - Stirnu buks nav tikai taku skriešana.

Stirnu buks nav tikai taku skriešana.

Un, lai arī augšā kalnos ir skaisti – pirmie saules stari ielejā, sasalušajos strautos izveidojušās skaistās ledus skulptūras, tā mazā dūmaka, kas rotaļājas ap virsotnēm vai pat ezers, uz kura sniegs un smiltis veido kosmiska paskata tuksnesi – tomēr tur, tu vienā brīdī saproti, cik skaisti ir mājās, cik ļoti patīk tur būt.

Stirnubuks.lv - 5 vietas, kas Piebalgā būtu jāapskata katram Stirnu bukam

5 vietas, kas Piebalgā būtu jāapskata katram Stirnu bukam

Pēdējos divus gadsimtus Piebalga ir vieta, ko var dēvēt par latviešu kultūras šūpuli, jo no tās nākusi liela daļa mūsu dižgaru, tomēr ne tikai patriotisks atskats vēsturē ir iemesls, lai Stirnu buki turp dotos šīs vasaras pilnbriedā!

Stirnubuks.lv - 5 vietas, kas Tērvetes meža apkaimē būtu jāapskata katram Stirnu bukam

5 vietas, kas Tērvetes meža apkaimē būtu jāapskata katram Stirnu bukam

“Tērvetes pilskalna drupās reiz lauzti akmeņi hercoga pils pārbūvei. Vīri lauzuši mūri, te kaut kas mirdzošs pazibējis. Rakuši un izrakuši spožu zelta zobenu.” Tā sākās teika.