Stirnubuks.lv - Sajūtu projekts – Stirnu buks

Sajūtu projekts – Stirnu buks

Žurnāls: 07 | Līgatnes Stirnu buks 2018 Oktobris

Teksts: Signis Vāvere

Šī Stirnu buka sezona nu ir savā finiša taisnē. Pēdējais posms. Būs uzvarētāji un tie, kuri gribēja uzvarēt. Būs tādi, kuriem gribētos vēl dažus posmus klāt – varbūt naktī, varbūt sniegā, Latvijā taču vēl ir tik daudz skaistu vietu, un noteikti ar septiņām reizēm ir par maz. Būs tādi, kuriem pietrūks šīs nākamā Stirnu buka gaidīšanas sajūtas un lieliski pavadītās sestdienas, vai pat visas brīvdienas ar tuvākās apkārtnes iepazīšanu un izbaudīšanu. Būs tādi, kuri nopūtīsies un teiks – “beidzot!”, nebūs vairs jāskrien septiņos pauguros, nevajadzēs no meža iznākt, kā mežacūkai pēc dubļu peldes un nebūs jāskrien sivēnmātes maskā.

Šogad bija spēcīgi! Tērvetes meža atkalredzēšanās, Zilo kalnu grūtā trase, Piebalgas ballīte, Kamparkalna karstums, Šlokenbekas festivāls, pirmā reize Gaiziņkalnā – uzreiz karnevāls un Līgatne ar lielo finālu – grūti, skaisti, kā jau šī gada pasakas noslēgumam pienākas. Bet, pasaka vēl nebeidzas! Stirnu buks lēks arī nākamgad, jau tagad varu jums klusi pačukstēt – tas būs episki! Mums padomā ir ļoti spēcīgas un skaistas Latvijas vietas, un ziemā noteikti tev sagādāsim grūtus brīžus. Būs jātrenējas, jāilgojas un ļoti, ļoti jāgaida Stirnu buka jaunā sezona.

Kāpēc tu mīli Stirnu buku? Kāpēc brauci, skrēji un pat karnevāla masku vilki? Ko tev deva šī Stirnu buka sezona? Kad pirms vairākiem gadiem Rimants teica, lai es izrakstu rēķinu par darbu, ko daru Stirnu buka labā, es viņam atbildēju – “ja viņš vēlreiz man uzdos šādu jautājumu, tad viņš dabūs pa savu stulbo galvu.” Nav vēl dabūjis. Stirnu buks nav biznesa projekts. Stirnu buks ir sajūtu projekts. Un es ticu, ka lietas, kuras tu dari, ja tās jūti, ātrāk vai vēlāk atdarīs dubultā. Un šogad tieši tā arī notika ar mani. Visi mani bērni noskrēja Gaiziņkalna Vāveres distanci, kāda negaidīta satikšanās, pateicoties tieši Stirnu bukam, mani padarīja par sasodīti laimīgu un precētu vīrieti. Stirnu buks dara dzīves labākas! Ilgu mūžu Stirnu bukam! Tiekamies arī nākamgad! #esesmustirnubuks

#esesmuStirnu buks Nr. 7.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Mūsu olimpiskajiem zēniem Artim Ločmelim un Armandam Beitikam - taku meklētājiem un kopējiem! Viesmīlīgajiem līgatniešiem Dacei Kālmanei (rehabilitācijas centrs Līgatne), Marģeram Zeitmanim (atpūtas komplekss Zeit), Zintim Timofejevam (Karjeru tehnikas noma) un Aināram Šteinam (Līgatnes pašvaldība) par atbalstu! Sveiciens Gaujas Nacionālajam parkam 45.gadu jubilejā! visitligatne.lv
Stirnubuks.lv - Skriešanas tēlošana

Skriešanas tēlošana

Lai arī aktieriem “simts gadus” nevajag vēl kaut ko papildu tēlot, viņi skrien – Zaķi, Buku un drīz arī Lūsi.

Stirnubuks.lv - Gaismas ceļš Latvijai!

Gaismas ceļš Latvijai!

Sagaidot 2020.gada vasaras Saulgriežus, apkārt Latvijai pa 1836 ceļu, kas vijas pa Latvijas (pie)robežu, tiks nestas Gaismas lāpas - izgaismojot Latviju, veidojot Gaismas un mīlestības ceļu.

Stirnubuks.lv - Stirnu buka pirmais ezis

Stirnu buka pirmais ezis

Stirnu bukā folklorizējies tehnisko puišu vārds. Tagad par sacensību centru, punktiem distancē un visu, visu tehnisko pusi rūpējas “Aktīvā tūrisma centrs Eži.” Un tā arī mēs viņus visus saucam par ežiem. Smārdes pagasta sporta dzīves organizētājs Sandis Čilipāns bija viens no tiem puišiem, kurš noticēja Rimanta idejai un būvēja pirmos sacensību centrus.