Abavas senlejas Stirnu buks Niedrāja sila Stirnu buks Sarkaņkolna Stirnu buks Zvārtes ieža Stirnu buks Ērgļu stacijas Stirnu buks Milzkalna Stirnu buks Lībiešu krasta Stirnu buks
Stirnubuks.lv - Sacensības ir svētki, finišs – uzvara!

Sacensības ir svētki, finišs – uzvara!

Žurnāls: 06 | Gaiziņkalna Stirnu buks 2018 Septembris

Teksts: Signis Vāvere, žurnāla galvenais redaktors | Foto: Mareks Gaļinovskis

Tas taču ir tik garlaicīgi, kāpēc tu skrien? Kādēļ jāskrien pa šaurām sakņainām takām, smilšainiem kalniem un vēl mežā? Maksā milzu nauda, lai skrietu barā sacensībās? Kāpēc jābrauc vairāk kā simts kilometrus, lai noskrietu desmit? Šādus jautājumus ir dzirdējis katrs skrējējs.

Varu neskriet mēnešiem, bet, kad iedomājos par nākamo startu kādā maratonā vai taku skrējienā, mani pārņem patīkams satraukums. Vislabāk man patīk skriet vienam, bet tā sajūta starta koridorā, visa tā enerģija un apņēmība, atliek tikai uzlikt kādu no skrējēju himnām un ekstāze ir klāt. Un vienalga, ka trasē būs grūti un uzdosi sev tieši tos pašus jautājumus, par to, kāpēc skrienu un, ka pa to pašu naudu varēju zvilnēt baseina malā ar alu rokās… Kā arī finiša populārākā un bezjēdzīgākā apņemšanās – nekad vairs! Bet, vai tiešām?

Man katras sacensības ir svētki un katrs finišs – uzvara, ko jānosvin, un tas šo garlaicīgo sporta veidu padara brīnišķīgu. Tieši tā mēs pieejam Stirnu bukam – katrs posms kā neliela ballīte mums un jums. Nu, lai ir pirmdienā tā, ka gribas ietu uz darbu, jo varēs nedaudz atpūsties. Un mums ir paveicies! Stirnu bukā ierodas tūkstošiem priecīgu cilvēku – aukstumā, karstumā, lietus gāzēs un simtiem kilometru no Rīgas. Un nevar tā būt, ka mūsu fotogrāfi redz tikai priecīgos cilvēkus, jo visas bilžu galerijas ir reāla ballīte – smaidīgi, gandrīz pusmetru no zemes, rokas pa gaisu, bet, tai pašā laikā, taču atbraukuši uz sacensībām.

Velciet savu skaistākos tērpus, kedas un kleitas, ņemiet atkal un atkal līdzi priecīgāko garastāvokli, aiciniet ģimeni un draugus līdzi! Cik nav dzirdēti stāsti, ka skriešana riebusies, bet vienreiz pamēģinājis un, nu jau uz Monblānu brauc skriet tam apkārt. Stirnu buka ballīte nav tikai Riekstu bungas sprinta etapā un muzikanti uz skatuves. Leciet mežā, trakojiet sprinta posmā un finišā lepojieties ar sevi! Ja mēs taisām vakara posmu, tad palieciet līdz rītam! Ja mēs taisām karnevālu, tad velciet maskas! Stirnu buka ballīte esat jūs visi un bez jums mums nekas nesanāks!

Dabā karsto vasaru nomaina rudens. Kokiem parādās kāda krāsaināka lapa, mežā smaržo pēc viršiem un sēnēm. Trase būs dzestrāka un slapjāka, katrs saules stars mežā visu padarīs tik skaistu. Izbaudām Latvijas brīnišķīgāko gadalaiku un skrienam mežā!

#esesmustirnubuks Nr. 6.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe
Korektore: Anda Sproģe
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis,
Andris Jermuts, Juris Dzenis, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Artim Ločmelim (OK Burkānciems),
Kalna Jurim jeb Jurim Stradiņam (atpūtas komplekss “Golgāts”), Pēterim Ločmelim (Piekūni.lv).
Paldies Madonas novada pašvaldībai par atbalsta plecu!
Stirnubuks.lv - Stirnu buka tēta Rimanta Liepiņa TOP 5

Stirnu buka tēta Rimanta Liepiņa TOP 5

Lai pieminam kaut Pasaules tūrē ietilpstošo Madeira Island Ultra-trail, kam jānotiek nākamā gada 25. aprīlī, uz kuru dalībnieku kvotas visām distancēm (16-115 km) tika izpirktas dažu stundu laikā, pamatīgi “uzkarinot” pasākuma mājas lapu!

Stirnubuks.lv - Dabas parks “Piejūra”

Dabas parks “Piejūra”

Dabas parks ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas pārstāv noteikta apvidus dabas un kultūrvēsturiskās vērtības un kas ir piemērota sabiedrības atpūtai, izglītošanai un audzināšanai.

Stirnubuks.lv - Ko redzēt Ogrē?

Ko redzēt Ogrē?

Dabas parks Ogres Zilie kalni. Krasta promenāde gar Ogres upi, Arkveida gājēju tilts un koka laipas. Ogres Vēstures un mākslas muzejs. Piedzīvojumu parks „Milžu taka.” Špakovska dendroloģiskais parks.