Stirnubuks.lv - Rimants tuksnesī

Rimants tuksnesī

Žurnāls: 09 | Tērvetes meža Stirnu buks 2019 Aprīlis

Teksts: Signis Vāvere, žurnāla galvenais redaktors

Šis ir devītais #esesmustirnubuks žurnāls. Intervējot stāstu varoņus un klausoties viņu piedzīvojumus, katru reizi pārliecinos, cik ļoti Stirnu buki mīl meža takas, burbuļojušos strautus, plaukstošās pļavas un pat grants ceļa putekļi un saules tveice nepadara viņu sajūsmu par Stirnu buku mazāku.

Katram ir kāds mīļākais posms, kuru vajadzētu noskriet vēlreiz, katrs spēj saskatīt vairākas Latvijas vietas, kuru skaistumu un taku grūtumu Stirnu bukiem vajadzētu izbaudīt un katrs uzskata Stirnu buku par savas dzīves sastāvdaļu – gaida sezonas sākumu, nākamo posmu un pēc noskrieta buka lepojas ar iegūto medaļu un labprāt visiem stāsta par savu Stirnu buka piedzīvojumu.

Mūsu Stirnu buki droši vien ir tādi, jo mēs paši katru posmu gaidām kā aizraujošu piedzīvojumu un sev sagādājam izaicinājumus. Ziemas sezonā bijuši izskrieties un visu ko izdomājuši, ko Stirnu bukam vēl vajadzētu. Paši jau smejamies – kad viss iet kā ieeļļots mehānisms, tad vajag ko jaunu, nebijušu un vēl pārgalvīgāku. Lai pirms posmiem nebūtu mierīgas naktis. Pilnīgi jaunas un nebijušas sacensību vietas, milzīgs ekrāns un video komanda, kā arī gandrīz pieci tūkstoši smaidīgu un uzlādētu Stirnu buku.

Kad mēs visi esam ierauti vāveres ritenī gatavojoties Tērvetei, Rimants devās tuksnesī vienā no grūtākājiem skrējieniem pasaulē. Nenormāli karsts dienā, dikti auksts naktī, smiltis, akmens šķembas un tikai tuksnesis. 225 kilometri, sešas dienas un iedod tikai ūdeni padzerties. Viss pārējais ir līdzi pašam no pirmās dienas – ēdamais, silta sedziņa un zobu birste. Bet Stirnu buks arī tuksnesī ir Stirnu buks, un mums ir pašiem savs Marathon des Sables finišētājs.

Un ceru, ka Rimanta paveiktais dos iedvesmu jums pārspēt sevi, ļaut savam mazajam ķiparam doties Susura distancē un izbaudīt kā tas ir – skriet dabā. Un, ja bērns ir jau skolēns, tad ticēt viņam, iedvesmot, uzmundrināt un atbalstīt LVM Skolu čempionātā. Visa distance jau nav obligāti jāskrien – pauguros var uzkāpt, pa takām var arī pastaigāt, jo pie medaļas tiek visi finišētāji. Un arī tad, ja Buka kilometru ir šķietami daudz – mežā tie paiet ātrāk. Gan tāpēc, ka Šoko ar savējiem būs sataisījuši līkloču līkločus, gan tāpēc, ka finišā tu būsi tik pat lepns ar sevi, kā Stirnu buka boss tuksneša finišā. #esesmustirnubuks

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #2(9)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Juris Dzenis, Andris Jermuts, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Latvijas valsts mežu dabas parkam Tērvetē, jo īpaši Annai Brigaderei, Kristapam Didžem, Normundam Namniekam, Lilitai Kaustei un pasaku meža taku vīram Jurim Redisonam!
Stirnubuks.lv - Ketlers. Artūrs Lūsis Ketlers.

Ketlers. Artūrs Lūsis Ketlers.

Artūrs Ketlers ir vienīgais, kurš noskrējis visas Lūša distances, kopā Stirnu buka trasēs pieveicot 608 kilometrus.

Stirnubuks.lv - Taku skrējēju panākumi un iespētais Stirnu buka starpsezonā

Taku skrējēju panākumi un iespētais Stirnu buka starpsezonā

Kopš pēdējās tikšanās Līgatnē pagājis teju apaļš pusgads un Tev noteikti jāzina, kur skrējuši mūsu cilts pārstāvji. Pagājušā gada oktobrī noskaidrojām Latvijas čempionus taku skrējienos, kad Siguldas kalnu maratonā triumfēja galvenie favorīti Anete Švilpe un Andris Ronimoiss.

Stirnubuks.lv - Stirnu buka Pelēkais kardināls

Stirnu buka Pelēkais kardināls

Viņam kūp galva! Ne tikai no rezultātu skaitīšanas Stirnu buka sacensību dienā, bet arī no ideju pārpilnības. Skrējieni, pasākumi, komandas, asprātīgi joki, tostarp arī šis žurnāls, ko turi rokās. Ja endorfīni būtu narkotikas, tad viņš būtu mafijas krusttēvs, kurš radījis atkarīgo impēriju. Un viņš jau ir. Pamanāmākais aizkadra Stirnu buka dīdītājs – Signis Vāvere.