Stirnubuks.lv - Patriotiskās noskaņās apskatāma izstāde “Gaismas ceļš”

Patriotiskās noskaņās apskatāma izstāde “Gaismas ceļš”

Teksts: Gita Sauka | Foto: Mareks Gaļinovskis, Edgars Sparāns

Patriotiskās noskaņās apskatāma izstāde “Gaismas ceļš”

Par godu Latvijas svētkiem, no šīs piektdienas, 6. novembra līdz pat 18. novembrim t/c “Galerija centrs”, Rīdzenes ielā, būs apskatāma izstāde no šī gada saulgriežos biedrības “1836” un taku skrējiena seriāla “Stirnu buks” organizētā “Gaismas ceļš” skrējiena apkārt Latvijai. Paredzēts, ka izstādē būs iespēja novērtēt Latvijas tautas vienotību, apskatot 34 fotogrāfijas no dažādām Latvijas pierobežas un piekrastes vietām, kam aizvadītā skrējiena piecu dienu laikā cauri devās vairāk nekā 87 skrējēju grupas, veicot maršrutu no Krāslavas līdz Kolkasragam.

5 Dienvidu_712

“Neskatoties uz to, kas šobrīd notiek Latvijā un pasaulē, novembrim pienākot, klāt ir arī Latvijas valsts svētki – Lāčplēša diena un Latvijas Republikas proklamēšanas diena. Lai gan nevaram vienoties kopā būšanā, izlēmām, ka ir lielisks laiks, lai kavētos atmiņās par vasarā aizvadīto skrējienu apkārt Latvijai. 87 skrējēju grupas, kas no Krāslavas devās uz Kolku, sadaloties divās komandās – Ziemeļaustrenī un Dienvidrietenī, izgaismojot sev ceļu ar lāpām, devās pretī viena otrai, lai satiktos Kolkasragā, simboliski apjožot Latviju ar gaismas viju. Fotogrāfijas ir lieliskas un izceļ Latvijas dažādību un skaistumu. Novērtēsim to arī šobrīd, gūstot siltas emocijas,” izstādi apmeklēt aicina Enriko Podnieks, biedrības “1836” vadītājs.

17zfin_712

“Šogad, diemžēl, neizvadījām pilnu “Stirnu buka” sezonu, tāpēc līdzās mūsu pasākumiem, viens no aizvadītās sezonas spilgtākajām atmiņām ir “Gaismas ceļš” jeb skrējiens apkārt Latvijai. Ir skaidrs, ka skriešana pa mežiem, takām, gar jūru ir daudzu cilvēku iecienīta aktivitāte, teju tāds kā “tautas sports”, ko apliecināja arī vasaras saulgriežos aizvadītais pasākums. Mēs esam vienoti, un šobrīd mums ir nepieciešams meklēt ceļus kā smelties emocijas, un svētku noskaņās, varam gūt papildu pozitīvās emocijas, kas īpaši, iestājoties tumšajam laikam, nepieciešamas ik vienam no mums,” Rimants Liepiņš taku skrējiena seriāla “Stirnu buks” organizators.

9z_712

Izstāde t/c “Galerija centrs” ātrijā būs apskatāma no 6. līdz 18. novembrim. Interesenti ir aicināti smelties patriotiskas noskaņas, novērtējot mūsu valsts dabas skaistumu, nedrūzmējoties apskatīt izstādi sev ērtā laikā, katru dienu no plkst. 10:00 – 21:00.

Akcija “Gaismas ceļš” ietvaros 87 skrējēju vienības nepilnu piecu dienu laikā veica 1836 km garo ceļu pa pierobežu un izgaismoja Latviju, iededzot 87 simboliskus ugunskurus. Akcija sākās 16. jūnijā Krāslavā, bet jau 20. jūnija pievakarē, ar svinīgu skrējēju vienību tikšanos, noslēdzās Kolkasragā. Skrējiens tapa sadarbojoties biedrībai “1836”, Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam.

15 Ziemeli_712

Papildu informācija:

Gita Sauka,

Projekta “Gaismas ceļš”

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob.28326828

E-pasts: gita.sauka@onecom-latvia.com

 

Stirnubuks.lv - MARATHON100.COM TOP 5 taku skrējieni Igaunijā

MARATHON100.COM TOP 5 taku skrējieni Igaunijā

Saku Taku skrējiens, Tartu Taku maratons, Igaunijas Savvaļas maratons, Mispo Taku maratons un Elvas meža skrējieni. Top5 skrējieni MARATHON100.COM autora redzējumā.

Stirnubuks.lv - Skriešanas tēlošana

Skriešanas tēlošana

Lai arī aktieriem “simts gadus” nevajag vēl kaut ko papildu tēlot, viņi skrien – Zaķi, Buku un drīz arī Lūsi.

Stirnubuks.lv - Kā izvēlēties pulsometru Stirnu bukam

Kā izvēlēties pulsometru Stirnu bukam

Klāt jauns pavasaris un jauna Stirnu buka sezona, kas liek mūsu sirdīm pukstēt straujāk, gan aiz sajūsmas, gan dēļ skriešanas pa Stirnu buka trasēm un gatavojoties treniņos. Lai sagatavotos ir jātrenējas un jātrenējas prātīgi, tāpēc pulsometrs ir neatņemama treniņu sastāvdaļa. Bet, kādu izvēlēties? Par to arī šis raksts, centīsimies Tevi ievirzīt pareizajās sliedēs.