Stirnubuks.lv - Patriotiskās noskaņās apskatāma izstāde “Gaismas ceļš”

Patriotiskās noskaņās apskatāma izstāde “Gaismas ceļš”

Teksts: Gita Sauka | Foto: Mareks Gaļinovskis, Edgars Sparāns

Patriotiskās noskaņās apskatāma izstāde “Gaismas ceļš”

Par godu Latvijas svētkiem, no šīs piektdienas, 6. novembra līdz pat 18. novembrim t/c “Galerija centrs”, Rīdzenes ielā, būs apskatāma izstāde no šī gada saulgriežos biedrības “1836” un taku skrējiena seriāla “Stirnu buks” organizētā “Gaismas ceļš” skrējiena apkārt Latvijai. Paredzēts, ka izstādē būs iespēja novērtēt Latvijas tautas vienotību, apskatot 34 fotogrāfijas no dažādām Latvijas pierobežas un piekrastes vietām, kam aizvadītā skrējiena piecu dienu laikā cauri devās vairāk nekā 87 skrējēju grupas, veicot maršrutu no Krāslavas līdz Kolkasragam.

5 Dienvidu_712

“Neskatoties uz to, kas šobrīd notiek Latvijā un pasaulē, novembrim pienākot, klāt ir arī Latvijas valsts svētki – Lāčplēša diena un Latvijas Republikas proklamēšanas diena. Lai gan nevaram vienoties kopā būšanā, izlēmām, ka ir lielisks laiks, lai kavētos atmiņās par vasarā aizvadīto skrējienu apkārt Latvijai. 87 skrējēju grupas, kas no Krāslavas devās uz Kolku, sadaloties divās komandās – Ziemeļaustrenī un Dienvidrietenī, izgaismojot sev ceļu ar lāpām, devās pretī viena otrai, lai satiktos Kolkasragā, simboliski apjožot Latviju ar gaismas viju. Fotogrāfijas ir lieliskas un izceļ Latvijas dažādību un skaistumu. Novērtēsim to arī šobrīd, gūstot siltas emocijas,” izstādi apmeklēt aicina Enriko Podnieks, biedrības “1836” vadītājs.

17zfin_712

“Šogad, diemžēl, neizvadījām pilnu “Stirnu buka” sezonu, tāpēc līdzās mūsu pasākumiem, viens no aizvadītās sezonas spilgtākajām atmiņām ir “Gaismas ceļš” jeb skrējiens apkārt Latvijai. Ir skaidrs, ka skriešana pa mežiem, takām, gar jūru ir daudzu cilvēku iecienīta aktivitāte, teju tāds kā “tautas sports”, ko apliecināja arī vasaras saulgriežos aizvadītais pasākums. Mēs esam vienoti, un šobrīd mums ir nepieciešams meklēt ceļus kā smelties emocijas, un svētku noskaņās, varam gūt papildu pozitīvās emocijas, kas īpaši, iestājoties tumšajam laikam, nepieciešamas ik vienam no mums,” Rimants Liepiņš taku skrējiena seriāla “Stirnu buks” organizators.

9z_712

Izstāde t/c “Galerija centrs” ātrijā būs apskatāma no 6. līdz 18. novembrim. Interesenti ir aicināti smelties patriotiskas noskaņas, novērtējot mūsu valsts dabas skaistumu, nedrūzmējoties apskatīt izstādi sev ērtā laikā, katru dienu no plkst. 10:00 – 21:00.

Akcija “Gaismas ceļš” ietvaros 87 skrējēju vienības nepilnu piecu dienu laikā veica 1836 km garo ceļu pa pierobežu un izgaismoja Latviju, iededzot 87 simboliskus ugunskurus. Akcija sākās 16. jūnijā Krāslavā, bet jau 20. jūnija pievakarē, ar svinīgu skrējēju vienību tikšanos, noslēdzās Kolkasragā. Skrējiens tapa sadarbojoties biedrībai “1836”, Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam.

15 Ziemeli_712

Papildu informācija:

Gita Sauka,

Projekta “Gaismas ceļš”

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob.28326828

E-pasts: gita.sauka@onecom-latvia.com

 

Stirnubuks.lv -

"Stirnu bukā" Amatas krastos kronēti Latvijas taku skriešanas čempioni

Stirnu buki izskrien Amatas krastus; par Latvijas taku skriešanas čempioniem kronē Švilpi un Vadzi

Stirnubuks.lv - Viens mācību gads kā viens Stirnu buka posms

Viens mācību gads kā viens Stirnu buka posms

“Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”, škiet, šo teicienu zina visi. Un šajā teicienā ir liela patiesība. Ceļš uz panākumiem nekad nav viegls. Ikvienā vecumposmā ir savas augšanas grūtības. Īpaši pusaudžu vecumā. Kāds savu individualitāti atrod caur hobijiem, kāds klusībā mājas sienās, bet kādam gribas iziet dažādus maldu ceļus pirms atrast savējo.

Stirnubuks.lv - Neapturamais lūsis

Neapturamais lūsis

Man patīk daba, meži, purvi, jūra, nepatīk asfalts un betons. Cilvēks ir radīts, lai būtu vienots ar dabu, nevis dzīvotu pelēkos dzelsbetona vai digitālos “džungļos”.