Stirnubuks.lv - PĀRI GRŪTĪBĀM AR SMAIDU jeb Lindas Top5 skrējieni

PĀRI GRŪTĪBĀM AR SMAIDU jeb Lindas Top5 skrējieni

Žurnāls: 07 | Līgatnes Stirnu buks 2018 Oktobris

Iesaka: Linda Boldāne

1. 100 miles of Istria, Horvātija

istra_fmt

Distances: 168 km, 110 km, 69 km, 42 km. Ultra maratons Horvātijā, kurā ir iespēja izvēlēties sev tīkamāko no 4 distancēm trases dalībniekus ved cauri vairākiem seniem ciematiņiem, no kuriem viens ir mazākais atzītais ciematiņš pasaulē. Trase ļauj iepazīt un šķērsot Istrias augstāko virsotni. 168 km garā distance sasniedz +6.539 m. Trase ir interesanta, pateicoties kāpumiem, akmeņainajām trasēm un aci piesaistošajām ainavām.

2. Transylvania 100k, Rumānija

5a47be10c3000800010b7f_fmt

Distances: 100 km, 80 km, 50 km, 30 km, 20 km Šī skrējiena starts un finišs ir Bran pilī, kas labāk ir zināma kā Drakulas pils. Ir zināms, ka Transilvānijas apvidus ir mājvieta savvaļas lāčiem un vilkiem, bet ar tiem gan parasti nenākas skriet kopā, tomēr teorētiski tāda iespēja pastāv. Trase ir piepildīta ar vairākiem kāpumiem un noskrējieniem, kas kopā rada aptuveni 6,486 kāpuma metrus. Skrējiens norisinās maijā, kad pastāv liela iespējamība, ka kalnu virsotnēs būs jāskrien pa sniega segu.

3. The Berghaus Dragon’s Back Race®, Velsa

Berghaus_fmt

5 dienas, 315 km, 15 500 kāpuma metri Skrējiens notiek pa Velsas vienām no skarbākajām ārēm- “Dragona muguru” Tiek apgalvots, ka šis ir grūtākais taku skrējiens pasaulē. Pirmo reizi tas norisinājās 1992. gadā. Skrējiens bija tik grūts un izaicinošs, ka nākamais skrējiens tika organizēts vien 2012. gadā. Trase nav marķēta, jo pašiem dalībniekiem ir jāliek lietā vecā labā karte un kompass, lai atrastu ceļu līdz finišam. Tas ir skrējiens, kuru kādreiz dzīvē gribētu pieveikt, lai pastieptu savas izturības un mentālo spēju robežas.

4. Everest maratons, Nepāla

Everest-Marathon-2016_fmt

Distances: 60 km, 42 km, 21 km Esmu uzmetusi aci 42 km garajai distancei, jo tā sākas Everesta bāzes nometnē (5,356m) un skriešana notiek lielākoties lejup no kalna, kas mani priecē daudz vairāk par rāpšanos, šķietami, neaizsniedzamajās virsotnēs. Tas ir augstākais maratons pasaulē, vijas cauri seniem ciematiem. Lielākoties takas ir tehniskas un akmeņainas.

5. Barkley maratons, ASV Tenesijas štats

barkley100_fmt

Kotrollaiks: 60 h, distance 160-209 km, 36576 kāpuma metri. Tehniski sarežģītais maratons norisinās kalnainā mežā. Distance ir jāveic ar kompasa un kartes palīdzību, tāpēc noskrieto kilometru skaits var būt krasi atšķirīgs katram dalībniekam. Katram skrējējam ir jāpieveic 5 apļi. Kopš 1986. gada ir bijuši tikai 15 dalībnieki, kuri ir sasnieguši finišu. Šis ir maza izmēra skrējiens, kuru organizē skriešanas entuziasti, bez mērķa nopelnīt. Vai tik tas nevarētu būt Vilkaču maratona ļoti lielais brālis?


#esesmuStirnu buks Nr. 7.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Mūsu olimpiskajiem zēniem Artim Ločmelim un Armandam Beitikam - taku meklētājiem un kopējiem! Viesmīlīgajiem līgatniešiem Dacei Kālmanei (rehabilitācijas centrs Līgatne), Marģeram Zeitmanim (atpūtas komplekss Zeit), Zintim Timofejevam (Karjeru tehnikas noma) un Aināram Šteinam (Līgatnes pašvaldība) par atbalstu! Sveiciens Gaujas Nacionālajam parkam 45.gadu jubilejā! visitligatne.lv