Stirnubuks.lv - Olimpiete Bendika atklāj Stirnubuka sezonu Smiltenē

Olimpiete Bendika atklāj Stirnubuka sezonu Smiltenē

Teksts: Matīss Vecvagaris

Olimpiete Bendika atklāj Stirnubuka sezonu Smiltenē

Sestdien, 24.jūlijā vairāk nekā pusotrs tūkstotis taku skrējēji Smiltenes apkārtnes mežos ņēma dalību sezonas pirmajās “Gjensidige Stirnu buks 2021″ sacensībās. Uz starta līnijas stājās ne tikai olimpiete Baiba Bendika, bet arī viens no orientēšanās izlases līderiem Artūrs Pauliņš un Latvijas visu laiku labākais biatlonists Ilmārs Bricis, kā arī daudzsološās dvīņu māsas Sanita un Sandra Buliņas. Sacensības septiņās distancēs noritēja, ievērojot valstī noteiktos epidemoloģiskos ierobežojumus.

Starpsezona pandēmijas laikā bija ieilgusi un Stirnubuka cilts nebija tikusies teju 10 mēnešus, par ko Vidzemes šarmantajā mazpilsētā Smiltenē liecināja dalībnieku starojošās sejas. Pulcēšanās ierobežojumu dēļ dienas programma bija izkliedēta ar dalītiem startiem un pirmie savā kilometru garajā trasē “Gardu muti Susurs” devās pusotrs simts mazāko skrējēju līdz 10 gadu vecumam, kuru skriešanas prieks bija neskaidrs vēl pēc sacensību izziņošanas. Taču sekojošie valdības lēmumi bija labvēlīgi nākamo gadu vadošajiem taku skrējējiem.


Nākamajā startā devās abu garāko trašu 400 taku skrējēji, no kuriem divas trešdaļas bija 22 kilometru garās “Venden Stirnu buks” distances dalībnieki, bet izturīgākie devās 34 kilometru “Garmin Lūsis” izaicinājumā, lai demonstrētu garajā starpsezonā treniņos izdarīto.


View this post on Instagram

A post shared by aikilindo (@aikilindo)

Phjončhanas olimpiete Baiba Bendika un viņas treneris Ilmārs Bricis izvēlējās straujo 22 kilometru skrējienu, kur Latvijas vadošā biatloniste neatstāja cerības konkurentēm un vienatnē izcīnīja uzvaru (1:49:16), sacensību beigu daļā apsteidzot vairākus vīrus. Divās stundās neizdevās iekļauties Aigai Taulīnai (2:01:57) no Saldus, taču izdevās apsteigt Inetu Jerofejevu (2:03:26) no Jēkabpils.   Spraigas cīņas risinājās vīru konkurencē, kur vadību nenoturēja Rīga-Valmiera rekordists Pēteris Grīviņš (1:37:13), palaižot garām vēsturiskā skrējiena 2016.gada uzvarētāju Uldi Kļaviņu (1:35:44), kas ātro taku skrējienu iesāka aiz līderu trijnieka, kurā bija Dzintars Skrundenieks un triatlonists Oskars Cimermanis. Viens finišu sasniedz piektais, kamēr otrs noslēdza pirmo duci. Tikmēr no sestās līdz trešai pozīcijai veiksmīgi aizcīnījās blakus Smiltenei dzīvojošais ģeogrāfs Uldis Klepers (1:41:51).   34 kilometru garās trases izturībniekiem pusi Lūša distances bija iespēja skriet kopā ar 22 kilometru Bukiem. Šeit cerības konkurentiem neatstāja Latvijas orientēšanās izlases pārstāvis Artūrs Pauliņš (2:28:51) no Grundzāles, par minūti apsteidzot teju vietējo Gvido Kalniņu (2:29:52), kurš skrējiena sākumā uzņēmās līdera pienākumus. Trases otrajā daļā par vicelīderi kļuva Kristaps Magone (2:32:29) no Cēsīm, taču noslēdzošajos kilometros atkāpās atpakaļ uz trešo pozīciju.


Taku skrējienu čempione Anete Švilpe (2:54:50) spīdēja sieviešu konkurencē, vienīgā pie Tepera ezera atgriežoties ātrāk par trim stundām. Otro vietu izcīnīja eksčempione un rogaininga lielmeistare Irita Puķīte (3:03:46) no Saulkrastiem. Jau sacensību pirmajā posmā apsteidzot Lindu Boldāni, trešo vietu izcīnīja vēl viena eksčempione taku skrējienos Veronika Viviāna Kirilova (3:05:23). Visas četras vadošās pašmāju taku skrējējas pēc trim nedēļām nestartēs šī gada Latvijas čempionātā, jo gatavosies startiem starptautiskās arēnās.   13 kilometru “Gjensidige Zaķis” trakulīgā skrējienā traucās pustūkstotis dalībnieki, kas solīja neprognozējamu cīņu un rezultātus. Sākumā vadībā izrāvās Ainārs Drozds, Edijs Dzalbs un Artis Dude, tomēr tikai viens no viņiem finišēja labāko trijniekā. Nepilnas stundas laikā no septītās vietas līdz uzvarai aizcīnījās Arnis Pašķevičs (0:55:57), apsteidzot traumu sadziedējušo Jāni Kūmu (0:56:12), kurš skrējiena vidusdaļā bija izrāvies līdera godā. Trijnieku noslēdza startu izcēlušais Ainārs Drozds (0:56:40).  

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anete Švilpe (@anetesvilpe)

Dramatiska cīņa izvērtās arī dāmu konkurencē, kur vadību uzņēmās alūksniete Sandra Buliņa (1:02:31), taču visu atlikušo distances daļu cīnījās plecu pie pleca ar Diānu Liepiņu (1:02:22), kura izšķirošajā nogrieznī bija pārāka par biatlonisti. Tikmēr cīņā par trešo vietu Klinta Lauska (1:03:44), aiz sevis atstāja otru dvīņumāsu Sanitu Buliņu (1:06:09), kura pavasarī, kā atceramies, pēdējā pasaules kausa posmā biatlonā bija pārāka par savu tautieti Baibu Bendiku.

Visu triju distanču trases veda cauri nepilnu kilometru garajam “Salomon Kalnu karaļa un Kalnu karalienes” sprinta etapam, kurā spēkiem mērojās 916 taku skrējēji. Kāpumam sekoja šķēršļots noskrējiens un vēl otrs straujš pacēlums, kur uzvaras laurus 146 sekundēs pirmo reizi plūca liepājnieks Edgars Sprūds (0:02:26). Divarpus minūtēs neiekļāvās viņa komandas biedrs Jevgēņijs Stepanovs (0:02:31) un Artūrs Blūmiņš (0:02:35). Par nopietno attieksmi pret šo izaicinājumu liecina tas, ka ātrāko kvartets nepārstāvēja īsāko un piemērotāko Zaķa distanci.

Kalnu karalienes titulu izcīnīja Baiba Bendika (0:03:01), kurai treniņi un sacensības reālos kalnos ir daudz ikdienišķākas nekā pārējām taku skrējējām. Otro un trešo vietu sadalīja arī jau pieminētās Diāna Liepiņa (0:03:14) un Sandra Buliņa (0:03:21).

6,5 kilometru LVM skolu jauniešu taku čempionātā startēja ceturtdaļtūkstotis dalībnieki, no kuriem ātrākie bija Siguldas valsts ģimnāzijas pārstāvis Lukass Pušņins (0:25:38) un Cēsu valsts ģimnāzijas audzēkne Estere Volfa (0:26:23). Šajā pašā trasē devās nepilni trīssimts “EJ Vāvere” veselības skrējiena dalībnieki. Pirms nedēļas aizvadītā Rīga-Valmiera jaunais čempions Toms Komass (0:24:22) pēc 107 kilometriem izvēlējās šo Stirnubuka distanci, kurā piekāpās Marekam Zālītim (0:23:31), taču apskrēja citu Rīga-Valmiera finišētāju Gunti Peļņu (0:25:55), kas 16 reizes garākā distancē palika aiz ceturtās ātrākās dāmas, bet Smiltenes īsājā taku skrējienā noslēdz trijnieku.

Dāmu konkurencē ātrākā bija maratona čempione Karīna Helmane-Soročenkova (0:28:15), aiz kuras palika Lāsma Bauska (0:28:25), Una Pērkone (0:29:03) un distances nosakumam atbilstošā vārda dienas gaviļniece Kristīne Vāvere (0:30:04).

Komandu cīņā iesaistījās 37 apvienības un draugu grupas. Smiltenē vadībā izvirzījās “Scott Running Latvia”, “Marienburgas Vilki” un “Rieksti”.

Taku skriešanas seriāla Stirnubuks otrais posms norisināsies 14.augustā Siguldas gleznainajā apkārtnē. Savu Latvijas čempiona titulu gaujmaliešu maršrutā Cēsis-Sigulda mēģinās aizstāvēt Artūrs Vadzis, kurš pirms nepilna mēneša Itālijas dolomītos izcīnīja 16.vietu “Lavaredo Ultra Trail” 120 kilmetru trasē ar 5800 augstummetriem. Viņam konkurenci 83 kilometru taku skrējienā “Vilks” sastādīs jau pieminētais Toms Komass, kurš ir atgriezies no Vācijas uz dzīvi Latvijā, un jelgavnieks ir gatavs cīnīties par augstākajām vietām ultragarajās distancēs Latvijas čempionātos. Lieliskā sportiskajā formā būs arī Gvido Kalniņš un citi taku skrējēji.


Sacensību rezultāti:: ŠEIT

Foto::  ŠEIT

#IeskrienMežā

#Esesmustirnubuks

Stirnubuks.lv - Stirnu buka pirmais fotogrāfs

Stirnu buka pirmais fotogrāfs

Ķesterciema puika ar hobiju fotografēt nu ir viens no Stirnu buka štata fotogrāfiem, uz kuru var vienmēr paļauties. Un pie tam viens no retajiem Stirnu buka cilts pārstāvjiem, kurš neskrien.

Stirnubuks.lv - Latvijas čempionātā krosā medaļas izcīnīs Ogrē un Cēsu novadā

Latvijas čempionātā krosā medaļas izcīnīs Ogrē un Cēsu novadā

2.oktobrī Ogrē notiks Latvijas čempionāts krosā pieaugušajiem, kas norisināsies paralēli taku skrējienam "Stirnu Buks". Sievietēm 6 km un vīriešiem 8 km distancē tiks sadalīti Latvijas čempionāta medaļu komplekti un izcīnītas ceļazīmes uz Baltijas komandu krosa čempionātu 30. oktobrī Klaipēdā, Lietuvā.

Stirnubuks.lv - 8 ieteikumi iesācējiem, kā pareizi gatavoties skrējienam

8 ieteikumi iesācējiem, kā pareizi gatavoties skrējienam

Kā pareizi sagatavoties sacensību skrējieniem? Piedāvājam Jums BENU APTIEKAS farmaceita asistentes un garo distanču skrējējas Sintijas Geidānes padomus, kas palīdzēs pareizi sagatavoties sacensību startam.