Zvārtes ieža Stirnu buks Ērgļu stacijas Stirnu buks Milzkalna Stirnu buks Abavas senlejas Stirnu buks
Stirnubuks.lv - No krosa līdz Stirnu bukam

No krosa līdz Stirnu bukam

Žurnāls: 12 | Piejūras Stirnu buks 2019 Augusts

Teksts: Signis Vāvere

Savas dzīves pirmos gadus esmu pavadījis Vārvē. Neko jau no tā laika neatceros, vien daži vecāku stāsti par maiņu darbu kolhozā un tikšanu ar mani galā, makšķerēšanu Ventā un mazo dzīvokli. Lūši šoreiz aizskries gandrīz līdz Vārvei. Daudzi no jums brauks cauri Ugālei, dodoties uz Piejūras Stirnu buku Ventspilī, tur dzīvoju līdz pat vidusskolas beigšanai. Neliels miests šosejas malā ar labu skolu, manēžu un slaveniem sportistiem, kuri tur trenējušies, padomju laiku rūpnīcu un daudzdzīvokļu mājām. Tā ir arī vieta, kur es pirmo reizi skrēju pa takām.

Toreiz gan to nesauca par taku skriešanu un nebija baigi daudz jāskrien. Tas bija kross. Skolas krosā biju nepārspējams. Man par attaisnojumu varu teikt, ka nebija jau nemaz daudz puišu, kuri skrietu. Rajona sacensībās bija līdzīgi. Toties atbraucot uz Rīgu un, piedaloties republikas mēroga krosa sacensībās, viss bija tā, kā tam bija jābūt – paliku pēdējais. Nemācēju ar elkoņiem grūstīties, nekāda stratēģija. Te nu nebija vairs nekāds prieks, tas bija milzu satraukums.

Domājams, ka tomēr galvenais iemesls tādam iznākumam bija – lai skrietu sacensībās uz uzvaru – ir jātrenējas.

Visus šos gadus, esot Stirnu bukā, nekad nebiju iedomājies, ka Ventspils var būt vieta, kur notiks kāds buka posms. Pa apkārtnes mežiem biju bērnībā skrējis orientēšanās sacensībās, tur bija tanku izbraukti kanjoni un Bušnieku ezera apkārtne, daži labi purvi un bezgalīgas pludmales. Bet Stirnu buks? Tas ir drosmīgs komandas un vietējo entuziastu lēmums, Stirnu bukus aizvest uz manu bērnības pilsētu. Lai arī nemaz nerunāju “ventiņu valodā”, atliek vien dažas dienas padzīvot pie tēva tajā pusē, parunāt ar vietējiem makšķerniekiem, kad pazūd galotnes, netiek šķirotas dzimtas un tāmnieku dialekts ir klāt. Un es zinu, ka Stirnu bukiem Ventspilī patiks – būs savādāk, simts punkti, bet patiks gan trase, gad pirms un pēc skriešanas tusiņš. Tur ir dažādas pilsētvides izklaides ar parkiem, moliem un “te pat mazbāns iten žirgts, skrien pa mēž, ka jaunes bullens.” Tuvākā apkārtnē ir Staldzenes stāvkrasts, Ovīšu bāka un radioteleskopa antena, ezeri, jūra un daudz, daudz mežu. Forši, ka atbraucāt. #esesmustirnubuks

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #5(12)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Juris
Dzenis, Andris Jermuts, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašie paldies! Uz Ventspili Stirnu buku aizvilināja Uvis Braunfelds (Moller Auto Ventspils / Matisons Runner`s Club) nenogurdināmais kapteinis! Arī par smilšainajām takām teiksim lielu paldies Uvim un čadīgajai Danai Mačtamai, kuri nenogurstoši pavadīja Stirnu buku Kurzemes piekrastes izpētes skrējienos! Praktiskajos jautājumos Bukam palīdzīgu plecu sniedza Ventspils pašvaldības Sporta pārvaldes speciālists Kārlis Gubāts, īpašs paldies Ventspils un Ventspils novada pašvaldibām, Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālajai adminstrācijai!
Stirnubuks.lv - Stirnu buka meitene

Stirnu buka meitene

Aiz katra Stirnu buka stāv Stirnu buka meitene, kas ļauj un atbalsta trako ideju lidojumu, dodas atvaļinājumos kopā, kad Stirnu buks nelec. Un pat pievelk jostu, kad nākamajai trakajai Stirnu buka idejai vajag vairāk naudas, nekā tās ir. Stirnu buks nav tikai “sanāca daži džeki pirtī” ideja, bet Stirnu buks ir visas ģimenes pasākums.

Stirnubuks.lv - Engures vidusskolā skrien visi

Engures vidusskolā skrien visi

Engures vidusskolas sporta skolotāja Indra Krēgere atbalsta katru, gan tos kuri skrien visātrāk, gan tos kuri skrien savam priekam. Un ne tikai atbalsta, bet pati dodas kopā ar saviem skolēniem distancē un skrien.

Stirnubuks.lv - Ketlers. Artūrs Lūsis Ketlers.

Ketlers. Artūrs Lūsis Ketlers.

Artūrs Ketlers ir vienīgais, kurš noskrējis visas Lūša distances, kopā Stirnu buka trasēs pieveicot 608 kilometrus.