Stirnubuks.lv - Medaļas vērtība

Medaļas vērtība

Žurnāls: 03 | Piebalgas Stirnu buks 2018 Jūnijs

Teksts: Signis Vāvere, žurnāla galvenais redaktors

Skienot es sajūtos brīvs un, ieskrienot smaržīgā pļavā, saplūstu ar kaut kādu pirmatnēju dabas spēku. Susurs manī gan nodomā, ka pietiks ar mazu gabaliņu, te pat gar meža malu. Spēka pilna, pirmo reizi nokļuvusi ārā – takās, meža burvībā, vāvere uzgavilē. Līkločiem vien, izskrienot tuvākās apkārtnes skaistākās vietas, aizcilpoju kā zaķis. Veikli, ar stirnu buka vieglumu, pārlecu nokritušam kokam un sajūtu sevī lūša varenumu, noskatos, kā saule laižas pār Piebalgas pauguriem.

Mūsu skriešanas paaudze ir pieradināta, ka pat uzvara pār sevi ir medaļas vērta. Katrās sacensībās atliek vien finišēt un tev kaklā pakārs medaļu, gluži kā čempionam. Domāju, ka tā ir jādara, katrs ir pelnījis medaļu, jo ne visi mēs skrienam lai uzvarētu, bet visi kaut ko uzvaram.

Pašam šajos desmit skriešanas gados ir daudz medaļu. Lielākā daļa gan nobāztas kastē, aizņem tik vietu, bet dažas ir īpašas. Ātrākā maratona medaļa, kuru ieguvu pirms diviem gadiem Rīgā. Amerikas septiņu dienu izklaidēšanās medaļu ķēde, kur viens pieveikts maratons tiek ieāķēts iepriekšējā. Bet nu mana vērtīgākā medaļa ir cēlā tautu meita Milda ar vainadziņu un vārpām. Visas iepriekšējās medaļas esmu ieguvis pārvarot sevi, bet šo – kopā ar draugu. Visu maratonu noskrējām kopā, man divdesmittrešais, bet viņam – pirmais. Medaļas vērtība ir viņa paļaušanās uz mani un finišs ar smaidu.

Stirnubuka medaļa ir īpaša. Lai arī tās visas izskatās līdzīgas, tomēr katra ir drusku savādāka. Tērvetes meža sūnas, Ogres Zilo kalnu egļu skujas, Piebalgas pļavās sapļautais. Veidojot trasi, mēs paņemam maisiņu ar smiltīm un iejaucam akmens masā, lai radītu dzirnakmens formas medaļu. Lai, jūs uzvarot, sajustu šo īpašo Latvijas simbolu un lepotos ar sevi un to, ka esat Stirnubuki.  #esesmulatvietis #esesmustirnubuks

#esesmustirnubuks Nr.3.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Linda Beldava, Rimants Liepiņš
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis, Roberts Ivanāns
Korektore: Kristīne Kārkliņa
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Žurnālā izmantoti visit.jaunpiebalga.lv un talsi.lv informatīvie materiāli. Īpašs paldies “Vanagkalns” saimniekam Raimondam Dombrovskim, atsaucīgajiem piebaldzēniem un Artim Ločmelim!
Stirnubuks.lv - Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē

Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē

LVM dabas parks nav tikai mums daudziem kopš bērnības pazīstamās Sprīdīša takas un milža Lutauša mežs, tas ir daudz kas vairāk. Īpaši aizsargājamā dabas teritorija šeit izveidota Tērvetes upes senlejas aizsardzībai un tā iekļauj ainaviski unikālu priežu mežu masīvu, dabas un kultūrvēsturiskās vērtības.

Stirnubuks.lv - Patriotiskās noskaņās apskatāma izstāde

Patriotiskās noskaņās apskatāma izstāde "Gaismas ceļš"

Par godu Latvijas svētkiem, no šīs piektdienas, 6. novembra līdz pat 18. novembrim t/c "Galerija centrs", Rīdzenes ielā, būs apskatāma izstāde no šī gada saulgriežos biedrības “1836” un taku skrējiena seriāla “Stirnu buks” organizētā "Gaismas ceļš" skrējiena apkārt Latvijai.

Stirnubuks.lv - Kas šogad notiks taku skriešanas olimpā Monblānā?

Kas šogad notiks taku skriešanas olimpā Monblānā?

Viņu vidū būs 33 Latvijas pārstāvji, kuriem sekosim līdzi no 26. augusta līdz 1. septembrim.