Stirnubuks.lv - Līdz kaulam Stirnu buks

Līdz kaulam Stirnu buks

Žurnāls: 14 | Ozolkalna Stirnu buks 2019 Oktobris

Teksts: Signis Vāvere

Stirnu buka pasaules kārtība ir skaists sezonas sākums. Piekrastes Stirnu buks Carnikavā un Austras koks. Ūsiņš un dzīvības zīme iedod skrējējam spēku visam gadam un piešķir ceļinieka veiksmi un aizsardzību. Tērvetes meža Stirnu buks. Lai arī drusku banāli – Saldus un saule, bet harmonija, vienotība un mūžīgā buku kustība uz priekšu. Kalnsētas Stirnu buks un Saules zīme. Gandrīz sezonas vidus un laime pilnīga, līst lietus, nenormāli tālu, bet mēs esam aizsargāti. Pilssalas Stirnu buks Alūksnē un Māras krustu krusts. Jumim viss padodas dubultā – divreiz vairāk smiltis un divreiz vairāk jūras. Piejūras Stirnu buks Ventspilī un Jumis. Kas gan var būt lielāka laime, kā dažus metrus pirms finiša skriet zvērīgā kalnā. Saule, enerģija un laime. Krimuldas Stirnu buks un Pērkona krusts. Un pašas beigas. Savākt pēdējos punktus, nokārtot rēķinus ar šo sezonu un sagatavoties ziemai. Ozolkalna Stirnu buks Cēsīs un apjumības zīme.

Katram no mums Stirnu buks nozīmē kaut ko citu, bet tomēr visiem vienu un to pašu. Mēs tur ieliekam savu enerģiju, Latvijas skaistāko vietu spēku, jūs savu kustību mežā, izlietos sviedrus un smaidus. Medaļas ar latviešu spēka zīmēm un aplausi uzvarētājiem. Lai arī ne katra diena ir saulaina un silta, Stirnu buka lielā cilts jebkur un jebkādos laika apstākļos uztaisa svētkus, jau vairākus gadus mūsu un jūsu vasaras notiek pakārtoti Stirnu bukam. Jaunas apskates vietas, vai pat zināmas, bet no pavisam cita skatu punkta. Finišs un svētdiena pēc tam.

Daudziem no mums Stirnu buks vairs nav tikai pasākums, kuru organizē, piedalās vai, kurš ir foršs. Dažiem Stirnu buks ir vienmēr līdzi – sirdī, prātā, tetovējumā, iekodies līdz kaulam.

Un tieši tas liek mums būt Stirnu bukiem, ne tikai septiņas reizes gadā, bet katru dienu. Doties dabā, izskriet neskrietas takas, sajust savu un dabas spēku. Vienalga, vai esi pirmais, vai tikai baudītājs – tu esi Stirnu buks.

Stirnu buks šogad ir beidzies, lai vienmēr dzīvo Stirnu buks!

#esesmustirnubuks

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #7(14)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Juris Dzenis, Andris Jermuts, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
ĪPAŠIE PALDIES! Gaujas nacionālais parks – parks, kurā doties piedzīvojumos, pētot un izzinot. Tomēr, dodoties ceļojumā, liekam pie sirds - mēs atrodaties īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – saaudzēsim un cienīsim dabas un cilvēku radītās vērtības!
Takas Vidzemes sirdī Stirnu bukam joprojām neatslābstoši palīdz savērpt Artis Ločmelis (“VSK Burkānciems”)! Īpaši episks paldies – Ģirtam Kaļķim (aktīvās atpūtas centrs “Ozolkalns”), Jurim Žagaram (ziemas atpūtas komplekss “Žagarkalns”), Amatas, Pārgaujas un Cēsu novadiem par pretimnākšanu!
Stirnubuks.lv - Monblāna smaids taku olimpiādē

Monblāna smaids taku olimpiādē

Augusta pēdējā nedēļā kārtējo reizi sekosim līdzi notikumiem 4810 metru augstā Monblāna pakājē, kur aptuveni 10 000 skrējēju dosies piecās dažādās trasēs un 1. septembra pēcpusdienā uzzināsim, kurš pirmais šogad pieveiks 171 kilometru skrējienu ar 10 000 augstummetriem pa trim valstīm, no visām debespusēm aplūkojot sniegiem klāto “Baltā kalna” smaili.

Stirnubuks.lv - Gaismas ceļš Latvijai!

Gaismas ceļš Latvijai!

Sagaidot 2020.gada vasaras Saulgriežus, apkārt Latvijai pa 1836 ceļu, kas vijas pa Latvijas (pie)robežu, tiks nestas Gaismas lāpas - izgaismojot Latviju, veidojot Gaismas un mīlestības ceļu.

Stirnubuks.lv - Dieva Roka jeb meža vecis uz kvadras

Dieva Roka jeb meža vecis uz kvadras

Trasē visiem pa priekšu aizdrāžas bārdains džeks ar kvadriciklu, ievadot sportistus pirmajos trases līkumos.