Stirnubuks.lv - Laipni aicināti Madonas novadā!

Laipni aicināti Madonas novadā!

Žurnāls: 05 | Šlokenbekas Stirnu buks 2018 Augusts

Iesaka: Madonas TIC

Madonas novads, kuru veido divas atšķirīgas teritorijas – Vidzemes Centrālā augstiene un Lubāna līdzenums, ir bagāts ar vairākiem ievērojamiem dabas objektiem visas Latvijas mērogā. Madonas novadā atrodas Gaiziņkalns, kas ir augstākais kalns Latvijā (312 m vjl), nodrošinot ziemā aktīvu kalnu un distanču slēpošanas piedāvājumu, bet vasarā sakoptas pastaigu takas. Madonas novadā daļēji atrodas arī Lubāna ezers, kas ir lielākais Latvijas ezers (14 km garumā un 9 m platumā). Novadā atrodas arī divi aizsargājamie dabas rezervāti – Krustkalnu un Teiču, kā arī Latvijas valsts mežu teritorijā esošais un tūristu visbiežāk apmeklētais dendroloģiskais dārzs – LVM Kalsnavas arborētums.

Vairāk informācijas: visitmadona.lv

Meža apmācību centrs “Pakalnieši”

Pakalnieši_fmt

Interaktīvas programmas: “Dzīvnieku mājas trofejām” (interaktīva dabas taka, garums – 1 km, meža zvēru un putnu paradumu izzināšana, dzīvnieku ādu un pēdu atpazīšana, u.c.), “Jaunais mežsaimnieks”( meža elementu iepazīšana, dažādu meža mērinstrumentu izmēģināšana u.c). “Papīra izgatavošana”, lomu spēle ar pārģērbšanos, suvenīru gatavošana no dabas materiāliem.

Adrese: Pakalnieši, Vestienas pagasts, Madonas novads, LV–4855, tel. 26141853 e-pasts: danuta.kiopa@mkpc.llkc.lv

Viesu māja “GaiziņStars”

A.Čaka piemiņas viet_fmt

Viesu nams atrodas pašā ceļa malā, 1 km attālumā no Gaiziņkalna. Vienā no telpām izveidota izstāde “Gaiziņa skapis”, kurā apskatāma dzejnieka A.Čaka (1901-1950) vaska figūra. Iesakām arī izbaudīt sentēvu dūmu pirtiņu (melno pirti).

Adrese: Smilteņu skola, Bērzaunes pagasts, Madonas novads, LV–4853, tel. 26558644, e-pasts: gaizinstarslarisa@inbox.lv

Brīvdienu māja “Piekūni”

piekūni_fmt

Pie brīvdienu mājas „Piekūni” sākas trīs dabas takas: “Piekūnu klejojumu taka”, “Ezera – meža taka” (2 km) un “Sirds – mīlestības taka” (1,5 km). Visas takas ejamas “Piekūnu” vides gida pavadībā, un tās māca izjust Gaiziņkalna apkārtnes dabas enerģētiku. Pēc pastaigas izbaudi “Piekūnu pirts rituālu”. Rituāla ilgums ir 2–4 stundas.

Adrese: Piekūni, Vestienas pagasts, Madonas novads, LV–4855, tel. 29178245

Zirgu izjādes “Stikliņi”

Stikliņi- zirgu izjā_fmt

Izjādes pa apvidu, vizināšanās ratos, “droškā” vai kamanās.

Adrese: Stikliņi, Bērzaunes pagasts, Madonas novads, LV–4853, tel. 26534658, GPS:56.8611, 25.9921

Biškopības saimniecība “Kalnu medus”

Kalnu Medus_fmt

Iespēja izbaudīt plašāko ziedputekšņu, bagātīgu medus un citu bioloģisko biškopības produktu klāstu, kas ievākti Gaiziņkalnā un tā apkārtnes dravās. Iespējams, pabūsiet tieši Baltijas valstīs augstākajā dravas novietnē, aptuveni 300 m.v.l., ar kuru var lepoties KALNU MEDUS saimniecība. Iespēja ielūkoties bišu dzīves norisēs un iepazīt biškopības produktu ražošanas noslēpumus. Lai pasargātos no bišu dzēlieniem, apmeklētāji varēs ietērpties speciālos aizsargtērpos. Pieejami 40 bērnu tērpi un 10 pieaugušo kombinezoni. Noteikti izbaudiet biškopības produktu degustāciju.

Adrese: Rogas, Liezēres pagasts, Madonas novads, tel. 29174560, GPS: 56.9382, 25.9642

Viesu māja “Kučuru dzirnavas”

Kučuru dzirnavas_fmt

Viesu māja ir specializējusies kāzu svinību organizēšanā. Jums būs iespēja apskatīt dzirnavu senlietu muzeju, izspēlēt improvizēto kāzu programmu un iepazīties ar kāzu tradīcijām “Kučuru dzirnavās”.

Vairāk informācijas: www.kucuri.lv

Adrese: Kučuru dzirnavas, Aronas pagasts, Madonas novads, LV–4847, tel. 26138086, e-pasts: kucuri@inbox.lv

Ogu un augļu dārzs “Jāņkalni”

Jāņkalni_fmt

Dārzi ierīkoti 22 ha platībā, tiek audzētas krūmmellenes, rabarberi, avenes, zemenes, cidonijas, āboli u.c. Pārstrādes cehā tiek ražotas sukādes, augļu konfektes, sulas, sīrupi, tējas un ievārījumi. Ekskursija pa ražošanas cehu, degustācija, svaigu ogu, to produkcijas un krūmmelleņu stādu iegāde.

Adrese: Jāņkalni, Vestienas pagasts, Madonas novads, LV–4855, tel. 28992426, e-pasts: jankalni.vestiena@inbox.lv

“Leļļu māja” – A. Burova piemiņas māja

A_Burova_lellu_maja_Ve_fmt

Latvijas animācijas pamatlicēja Arnolda Burova (1915-2006) vasaras māja, ekskursija, multiplikācijas filmu skatīšanās. Teritorijā atrodas kempings “Kadiķi” ar piknika un ugunskura vietu.

Adrese: Kadiķi, Vestienas pagasts, Madonas novads, LV–4855, tel. +371 29193729

Vestienas muiža un parks

Vestienas muiza_fmt

Tagadējās Vestienas muižas vietā bijusi lauku nocietinājums – skanste. 18. gadsimtā skanstes vietā uzcelts vērienīgais Vestienas muižas komplekss. Aizsarggrāvji tika pārveidoti par gleznainiem dīķiem.

Vestienas muiža dibināta 1452. gada 24. jūnijā un saukusies par “Heinricha Tolka muiža pie apcietinājuma”. Bijušie īpašnieki: 18. gs. vidū muiža piederēja baronam fon Igelstrēmam, bet 1787. g. to nopērk K. fon Stadens. 19. gs. vidū tā ir barona fon Brumera īpašums. No 20. gs. sākuma līdz 1909. g. muižas īpašnieki ir fon Vormana dzimta. Šobrīd kungu mājā atrodas Vestienas pamatskola. Ekskursija pa parku un Vestienas apkārtni tel. 26807209

LVM atpūtas un tūrisma centrs “Ezernieki”

LVM_Ezernieku_fmt

LVM atpūtas un tūrisma centra „Ezernieki” piedāvājumā ietilpst skaistā Salas ezera krastā mītošo trīs viesu namu un teritorijas noma 6 hektāru platībā ar izkoptu zālāju futbolam un citām spēlēm, labiekārtotām telšu vietām ar autostāvvietām un elektrības pieslēgumiem, WC un vasaras dušām, plašu nojumi ēdināšanai, estrādi, deju placi, laivām, trīs volejbola laukumiem. Viss komfortablai atpūtai un sportiskām aktivitātēm līdz tūkstoš cilvēku plašam lokam, no visvecākā līdz visjaunākajam!

“Ezerniekos” ir arī lieliskas telpas, kas piemērotas semināru un konferenču rīkošanai. Visā ēkā pieejams bezmaksas internets.

LVM atpūtas un tūrisma centrs „Ezernieki” naktsmāju rezervēšanas vietnē www.booking.com ir saņēmusi vērtējumu 9,9 – Izcili.

Adrese: “Ezernieki”, Indrānu pag., Lubānas novads, LV–4830

200 km no Rīgas, 25 km aiz Madonas,

N 56°48’43.7” E 26°33’58.3” tel. 26671421, 26666090, e-pasts: d.stradina@lvm.lv

Zemnieku saimniecība “Gretes”

Zs Gretes_fmt

Bioloģiskajā saimniecībā tiek audzētas zīdītājgovis (Galoveji, Herefordi, Limuzīna, Šarolē, Latvijas brūnās). Tūristi saimnieces pavadībā var vērot raibo liellopu saimi un to, kā barojas teliņi. Ganāmpulkā ir ap 150 dzīvnieki. Pārgājiens (300 m) uz pirmā latviešu botāniķa Jāņa Ilstera (1851–1889) piemiņas vietu, kāpšana Gretu kalnā, atpūtas vieta pie Stirnezera.

Adrese: Gretes, Vestienas pagasts, Madonas novads, LV–4855, tel. 29450715

Zemnieku saimniecība “Ielāpi”

zs Ielāpi_fmt

Atpūtas vieta Kāla ezera krastā. Ziepju vārīšanas darbnīca. Aromātisko ziepju vārīšana ir viens no “Ielāpu” saimnieces Ritas Rozentāles vaļaspriekiem, ar ko saimniece labprāt padalās arī ar saviem viesiem. Nodarbības laikā katrs tās dalībnieks varēs iemācīsies izgatavot skaistas un smaržīgas ziepītes. Visi izejmateriāli jau ir iepriekš sagādāti, atliek vien radoši darboties. Pagatavotās ziepītes var ņemt līdzi uz mājām. Nodarbības ilgums – 1 stunda. “Vaska sveču liešanas darbnīca”.

Adrese: Ielāpi, Vestienas pagasts, Madonas novads, LV–4855, tel. 29227504, e-pasts: zsielapi@inbox.lv

Atpūtas vieta “Kālezers”

Kālezers_fmt

Labiekārtota atpūtas vieta pie Kāla ezera, piknika vietas, katamarāni, laivas, telšu vietas.

Adrese: Kālezers, Vestienas pagasts, Madonas novads, LV–4855, tel. 26521292, e-pasts: kalezers@e-madona.lv

Bioloģiskā saimniecība “Aizupes”

Aizupes_fmt

Bioloģiskā saimniecība ”Aizupes” nodarbojas ar garšaugu, dārzeņu un augļu audzēšanu, kā arī veic to pārstrādi. Katrai saimniecei var noderēt „Aizupju” garšvielu vai dārzeņu žāvētā produkcija. Popularitāti guvuši ceriņkrāsas skābētie kāposti un malkas krāsnī ceptā lauku maize. Saimniecības firmas produkts ir saldās ābolu konfektes „Gardumiņš”, kuras pagatavotas no ābolu miltiem, burkānu sīrupa un šokolādes.

Arvien lielāku popularitāti iemanto “Aizupes” ceptā mājas maize. Saimnieces Silvijas Garbovskas vadībā tiek cepta tumšā rudzu maize, saldskābmaize un dažādu veidu baltmaizes, dažkārt pircēji tiek palutināti ar mājas speķa raušiem. Maize tiek raudzēta senlaicīgās koka abrās, katrs kukulītis ar rokām izveidots, bet cepšana notiek kārtīgās malkas krāsnīs.

Piedāvājums: bioloģiskās saimniecības “Aizupes” degustācijas programma ar stāstu par produktu tapšanu un pielietojumu (kaltētie dārzeņi, ābolu konfektes, maize u.c.). Grupu (no 10 pers.) ēdināšana – pikniks (saimniece iesaka nobaudīt dārzeņu kotletes, štovētos kāpostus, maizes zupu u.c. vietējos produktus).

Adrese: Irbītes, Bērzaunes pagasts, Madonas novads, LV–4853, tel. 29372796, e-pasts: silvija.garbovska@apollo.lv

Kazu ferma un siera ražotne “Līvi”

Līvi_fmt

Viens no lielākajiem kazu ganāmpulkiem Latvijā – ap 300 kazas. Saimniecībā darbojas sierotava, tajā top 6 veidu mīkstie sieri. Populārākais no tiem ir siera bumbiņas ar ķiplokiem „Labrīt”, gardēžiem par prieku top sieri ar baraviku un sierāboliņa garšu. Pārdošanā arī kazas gaļas konservi. Tie, kas ierodas ap pulksten 17.00, var vērot kazu slaukšanu.

Adrese: Ozolkrogs, Bērzaunes pagasts, Madonas novads, LV–4853, tel. 29187164, e-pasts: kazas.siers@inbox.lv

Trušu dārzs “Sveķi”

Sveķi_fmt

SIA „TD Sveķi” darbojas truškopības un aitkopības jomā, tai ir trīs darbības virzieni: gaļas ražošana, pārstrāde un tūrisma pakalpojumi. Saimniecība veic bioloģiski audzētu trušu gaļas pirmapstrādi un tirdzniecību.

Trušus drīkst barot ar līdzi paņemto cienastu (burkāniem, kaltētu maizi). Cildinot Madonas novada simbolu GAILI, saimniecībā apskatāmi dižciltīgi gaiļi, kas dzīvo kopā ar dažādu šķirņu vistām. Var redzēt arī dažādu krāsu olas: baltas brūnas, zili zaļas.

Saimniecībā mājražošanas apstākļos tiek ražota gaļas produkcija: vītināta pīles krūtiņa un gaļas konservi no truša, aitas un mājputnu gaļas. Produkciju saimniecībā var gan degustēt, gan iegādāties.

Adrese: Sveķi, Bērzaunes pagasts, Madonas novads, LV–4853, tel. 28353321

SPA kūrorts “Mārcienas muiža”

Mārcienas muiža_fmt

Romantisks lauku muižas interjers ar gleznām, svecēm, ziediem un kamīnu, restorāns ar daudzveidīgu ēdienkarti. Skuju-tvaika pirts, sauna, dzirnavu kontrasta duša, siltais ūdens baseins ar pretstraumi, aukstais baseins, siena krēsli, Himalaju sāls istaba. Ārstniecība ķermenim un kosmētiskās procedūras ar Biomehānisko stimulāciju, naktsmītnes.

Adrese: Lejas Patmalnieki, Mārcienas pagasts, Madonas novads, LV–4852, tel. 64807300, 26335000, e-pasts: hotel@marciena.eu

Viesu māja “Šubrakkrasti”

viesu māja Šubrakkra_fmt

Viesu nams „Šubrakkrasti” atrodas pasakainā dabas stūrītī, Gaiziņkalna apkārtnē – Bērzaunes pagastā. Viesu nama nosaukums radies no strautiņa „Šubraka”, kas tek gar viesu nama piekāji, un uz kartes iezīmē divu pagastu – Bērzaunes un Vestienas – robežas. 70 ha platībā ir iekopta lauku teritorija, kas ietver dīķus, kalnu pie mājas ar serpentīna ceļu, daiļdārziem un skaistu apkārtni. Ekskursijas, ražošanas iekārtu darbnīca, moto sporta vēsture, kalns ar serpentīnu ceļu ( 219 m vjl.), ainava ar dīķu kaskādēm (15 ha), pļavu golfs.

Adrese: Kalnozoli, Bērzaunes pagasts, Madonas novads, LV – 4853, tel. +371 29189120, e-pasts: subrakkrasti@gmail.com

LVM “Kalsnavas arborētums”

Arborertums1_fmt

Viena no Latvijas skaistākajām dekoratīvo koku un krūmu kolekcijām (140 ha, ap 2500 dažādību). LVM Kalsnavas arborētuma unikalitāti raksturo tas, ka tā teritorijā sapulcināti citzemju kokaugi, kas pielāgojas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, lai iepriecinātu tā apmeklētājus ar tipiskajā Latvijas ainavā neredzētām kokaugu formām.

LVM Kalsnavas arborētums ir dabas noslēpumu izzināšanas vieta, kur mierīgā gaisotnē aizvadīt dienu kopā ar ģimeni vai draugiem, bet kad zinības uzkrātas, tad līdzi paņemtos gardumus var ērti notiesāt piknika vietā. Ciemošanos LVM Kalsnavas arborētumā iespējams noslēgt ar pakāpienu skaitīšanu skatu tornī, no kura paveras neatkārtojama arborētuma ainavu panorāma, kas priecēs un pārsteigs jebkurā Latvijas gadalaikā.

Te pieejamas izzinošas eksursijas vides gidu pavadībā un zaļā pagalma skola gan skolēnu grupām, gan ģimenēm un draugu pulciņiem.

Adrese: Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētums, “Ogu īves”, Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, Madonas novads, Latvija, LV-4860, tel. 29326912, e-pasts: arboretums@lvm.lv

Pļavu golfa laukums “Kalnozoli”

Pļavu golfs Kalnozoli_fmt

Iespēja apmeklēt golfa laukumu un uzspēlēt golfu. Pļavu golfa laukums atrodas Madonas novadā, Bērzaunes pagastā, gleznainu pļavu un zaļojošu mežu ieskautā vietā “Kalnozoli”, blakus viesu mājai “Šubrakkrasti”, 26 km attālumā no Madonas. Pļavu golfa laukums izveidots aptuveni 7–8 ha plašā, reljefainā pļavā, kur ir arī ūdens šķērsli, kas golfa spēli padara krietni aizraujošāku un interesantāku. Laukumu apsaimnieko SIA “Teebox” un Biedrības “AGK green” biedri, sadarbojoties ar “Kalnozoli” īpašniekiem. Uz vietas pieejama inventāra noma (arī bērniem).

Adrese: Kalnozoli, Bērzaunes pagasts, Madonas novads, tel. 29189120, e-pasts: tbox@inbox.lv

#esesmuStirnu buks Nr. 5.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe
Korektore: Anda Sproģe
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Šlokenbekas muižas čadīgajai direktorei Daigai Osītei un mūsu pašam pirmajam sadarbības partnerim - Engures novada domes priekšsēdētājam Gundaram Važam, kurš Stirnu buka idejai noticēja jau pirms pieciem gadiem!
Un, protams, šī gada trases autoram Gintam Konošonokam!
Stirnubuks.lv - Medaļas vērtība

Medaļas vērtība

Skienot es sajūtos brīvs un, ieskrienot smaržīgā pļavā, saplūstu ar kaut kādu pirmatnēju dabas spēku. Susurs manī gan nodomā, ka pietiks ar mazu gabaliņu, te pat gar meža malu. Spēka pilna, pirmo reizi nokļuvusi ārā - takās, meža burvībā, vāvere uzgavilē.

Stirnubuks.lv - Viens mācību gads kā viens Stirnu buka posms

Viens mācību gads kā viens Stirnu buka posms

“Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”, škiet, šo teicienu zina visi. Un šajā teicienā ir liela patiesība. Ceļš uz panākumiem nekad nav viegls. Ikvienā vecumposmā ir savas augšanas grūtības. Īpaši pusaudžu vecumā. Kāds savu individualitāti atrod caur hobijiem, kāds klusībā mājas sienās, bet kādam gribas iziet dažādus maldu ceļus pirms atrast savējo.

Stirnubuks.lv - Esi gatavs Vilkam? Kas Anetei izdevās Vilkacī un kā to izmantot Vilkā | Supervaroņu sarunas #007

Esi gatavs Vilkam? Kas Anetei izdevās Vilkacī un kā to izmantot Vilkā | Supervaroņu sarunas #007

Sveicināti podkāstā Supervaroņu sarunas! Tā kā pirmais Stirnubuka posms ar ilgi gaidīto Vilka distanci tepat vien ir, izdomājām, ka jāuztaisa ekspresepizode, lai palīdzētu jums sagatavoties un izbaudīt šo skrējienu.