Stirnubuks.lv - Ko redzēt Šlokenbekas muižas apkaimē

Ko redzēt Šlokenbekas muižas apkaimē

Žurnāls: 04 | Kamparkalna Stirnu buks 2018 Jūlijs

Teksts: Tukuma TIC | Foto: Publicitātes foto

Unikāla foto izstāde Valguma mežā

Valguma_pasaule_foto (_fmt

Jau daudziem zināmajiem Valguma pasaules piedāvājumiem (Baskāju takai, Gleznu takai, Lustužkalna aplim, goda laukumam un labirintiem) pievienojies jauns piedāvājums.

Izcilā dabas ainavu fotomākslinieka Andra Apses (Jaunzēlande) darbu izstādi – lielformāta fotogrāfijas brīvā dabā. Fotogrāfijas tapušas zemeslodes viņā malā, Jaunzēlandē. Vairākums – tālā kontinenta aizsargājamās dabas teritorijās: Fjordlendas, Vestlendas, Aoraki jeb Kuka kalna nacionālajā parkā, Otago, Kenterberijā.

Andra Apses foto izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00.

Adrese: Valguma pasaule, Smārdes pagasts, Engures novads. Tālr.: 63181222, 29414022
www.valgumapasaule.lv

Keramikas darbnīca “Saules ceplis”

Madara Bartkevica 14.0_fmt

Keramikas darbnīcā “Saules ceplis” darbojas dizainere – keramiķe Madara Bartkeviča. Viena no nedaudzajiem amata meistariem, kura traukus darina pēc sentēvu tehnoloģijas, katru darbu lipina ar rokām un apdedzina bedres tipa atklātās uguns ceplī, kā arī apstrādā ar koka un sudraba karotēm. Sudrabīgi melno krāsu māla darbiņi iegūst tautā sauktajā svēpēšanas tehnoloģijā. Keramiķe apmeklētājus iepazīstinās ar keramikas pirmsākumiem, trauku izveidi un melnā cepļa kurināšanas specifiku. Darbi tiek veidoti bez ripas palīdzības.

Adreses: “Margrietas”, Smārdes pagasts, Engures novads. Tālr.: 26072594 www.facebook.com/SaulesCeplis/

Pētera Tutāna pinēju darbnīca

PeteraTutana_darbnīca_fmt

Te prasmīgā meistara rokas darina visdažādākos sadzīves un interjera priekšmetus – grozus un tīnes, krēslus un galdus, pat dizaina lustras un somiņas. Iesākumā, pirms daudziem gadiem pinumi bija hobijs, kas gadu gaitā pārtapis par maizes darbu. Meistars ieguvis arī Latvijas Amatniecības kameras pinēja amata meistara diplomu.

Gaidīti tiek gan ceļotāji, gan tie, kas amatu grib apgūt līdz pašiem sīkumiem, jo piedāvātas tiek nodarbības ar vienkāršu ieskatu amatā, iepazīstot pinēja darba ikdienu no materiāla audzēšanas līdz gatavam produktam, kā arī nopietnas meistarklases vairāku stundu, dienu un pat mēnešu garumā.

Adrese: “Kalndaķi”, Smārdes pagasts, Engures novads. Tālr.: 26489881 www.facebook.com/peteristutans

Veikbords atpūtas kompleksā „Milzkalns”

Milzkalns_Veiko (2)_fmt

Tiek piedāvāta veikošana aiz troses, nevis laivas. Pāri dīķim ir divi stabi, starp kuriem ir trose un braucēju velk elektromotors turp un atpakaļ. Galā veicot loku ap boju, neapstājoties, mainās virziens. Ātrumu un troses gaitu koriģē operators, tāpēc šī sistēma ir pateicīga gan iesācējiem un bērniem, gan spicākiem veikeriem.

Adrese: “Dižkalni”, Smārdes pagasts, Engures novads Tālr.: 26222333

Durbes pils

Durbes_pils_ārskats_fmt

Durbes pils ir viena no interesantākajām klasicisma pilīm Kurzemē. Tā uzbūvēta jau 1671. gadā un vairākkārt pārbūvēta.

Pašreizējo izskatu pils ieguvusi 1820. – 1823. gadā, pēc arhitekta J. G. Ā. Berlica projektētajām pārbūvēm, kā arī pēc tam vēl sekojošajām pārbūvēm visa 19.gadsimta laikā.

Patīkamai pastaigai vasaras tveicē un rudens lapu krāšņumā pie pils 19.gadsimta sākumā izveidots ainavu parks ar arhitektūras pieminekļiem – rotondu un akmens tiltu pār gravu.

Šobrīd atjaunotajās pils izstāžu zālēs apskatāmas dažādas kultūrvēstures izstādes par muižām, savukārt pils 1. stāva zālēs – lauku muižas 19. gs. interjers.

Adrese: Mazā Parka iela 7, Tukums. Tālr.: 63122744, 26305946 www.tukumamuzejs.lv

Tukuma pilsētas parks

115_Pilsētas parks_fmt

Pilsētas parks iekārtots 1869. gadā pie Lielās ielas, pēc Kurzemes gubernatora ieteikuma. Ilgāku laiku parks bija aizmirsts, bet 2016. gada vasarā tas atkal atjaunots un parka apmeklētājiem pieejama viena no parka vecākajām daļām, kurā izvietoti plaši rotaļlaukumi dažādu vecuma bērniem, kā arī pastaigu takas un atpūtas soliņi. Nākotnē tiks pabeigta visa vecā parka daļas atjaunošana un labiekārtošana dabas baudītājiem, kā arī izveidots jaunā parka daļa sportiskākajiem parka apmeklētājiem. Adrese: Lielā iela 36a, Tukums.

Salmu darbnīca – muzejs

115_Salmu darbnica (4)_fmt

Pirmā salmu darbnīca Latvijā. Šeit ir lietas, kuras patiesi radītas no sirds, un tas ir sajūtams visos Rītiņu ģimenes veidotajos salmu darbiņos. Salmu muzejā apskatāmi vairāk kā 500 eksponātu, kuru skaitā ietilpst vairākas tematiskas kolekcijas: rūķu, pūķu, putnu, raganiņu, sēņu, eksotisku dzīvnieku kolekcijas un liela izmēra skulptūras, kā “Runcis zābakos” ar augstumu 3 metri un sēņu mammīte ar augstumu 2,3 metri. Apskatāmi arī ļoti smalki veidotas ekspozīcijas, kā burukuģi, pirāti, Tobago salas un pils makets. 2017. gadā atklāts liela izmēra objekts “Latvijas kontūra”, kas veltīta Latvijas 100-gadei. Tas veidots kā fotorāmis un katrs Salmu muzeja viesis var iemūžināt sevi pie iespaidīgā darba. Katru gadu muzejs tiek papildināts ar jaunu kolekciju vai lielāku skulptūru.

Adrese: Dārzniecības iela 4a, Tukums Tālr.: 29495746, www.salmudarbnica.lv

Vārdu labirints atpūtas kompleksā “Sveikuļi”

115_Sveikuļu_labirint_fmt

Atpūtas kompleksā “Sveikuļi” netālu no Tukuma izveidots savdabīgs labirints. No labirintā apslēptajiem burtiem var izveidot vārdus, lai iegūtu tālāko informāciju. Lai to izdarītu, labirinta stūros izvietoti sanumurēti burti, un ar shēmas un numuru palīdzību, pielietojot dažādas orientēšanās prasmes, var atrast šīs mīklas atšifrējumu. Pieejamas 4 dažādas distances.

Adrese: “Sveikuļi”, pie Jumparavas ezera, Tumes pagasts, Tukuma novads Tālr.: 29232026 www.sveikuli.lv

Daces Lukševicas daiļdārzs

115_DLuksevicas_dailda_fmt

Diplomētas ainavu arhitektes Daces Lukševicas veidots daiļdārzs atrodas Tukumā, Veļķu priežu pakājē. Tas ir viegli kopjama un ekonomiska dārza piemērs. Dārzs ar plašu augu kolekciju, īpašs pārsteigums hostu cienītājiem – 95 dažādības.

Visu sezonu ir iespēja iegādāties daudzgadīgos apstādījumu augus podos. Daci iespējams nolīgt par gidi ekskursijai pa Tukuma un apkārtnes tuvākajiem dārziem un parkiem.

Adrese: Lejas iela 1, Tukums Tālr.: 29177195 www.skaistiedarzi.lv

Jaunmoku pils

115_Jaunmoku_pils_fmt

Jaunmoku pils būvēta ap 1901. gadu pēc Rīgas birģermeistara Džordža Armitsteda pasūtījuma un kalpojusi kā medību un vasaras rezidence. Pils un arī zirgu staļļa projektu 1898. gadā izstrādājis Vilhelms Bokslafs, izveidojot Jaunmoku pili par vienu no Latvijā pazīstamākajām ķieģeļu celtnēm.

Pilī izvietojies Meža muzejs, kur var iepazīt mežu dzīvi un mežstrādnieku ikdienu gadsimta garumā, tiek piedāvātas arī zāļu tēju degustācijas, savukārt Jaunmoku pils Zīmes centrā ikviens var izveidot savu unikālu latvisko zīmi.

Adrese: Rīgas – Ventspils šosejas 75.km, Jaunmokas, Tumes pagasts, Tukuma novads Tālr.: 63107125, 26187442 www.jaunmokupils.lv

#esesmuStirnu buks Nr. 4.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Linda Beldava, Rimants Liepiņš, Anda Sproģe
Korektore: Kristīne Kārkliņa, Anda Sproģe
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Kamparkalns saimniekam Almantam Kalniņam un brašajiem Talsu pakalnu sporta kluba zēniem Gintam Lūsim, Kārlim Vanagam un Jurim Damškalnam!
Stirnubuks.lv - 14.augustā Vilki izcīnīs Latvijas čempionāta medaļas

14.augustā Vilki izcīnīs Latvijas čempionāta medaļas

14.augustā Siguldas pils kvartālā pulcēsies izturīgākie un spēcīgākie taku skrējienu seriāla “Gjensidige Stirnu buks” dalībnieki, kuri dažāda garuma distancēs gan iekaros, gan baudīs Gaujas senielejas krastus, pasakainas takas, kā arī izaicinājuma pilnus kāpienus un nogāzes. Sacensību laikā garākajā taku distancē tiks izcīnītas Latvijas čempionāta ultra garajos taku skrējienos medaļas!

Stirnubuks.lv - Pasaules čempionāts taku ultramaratonā

Pasaules čempionāts taku ultramaratonā

Šogad Spānijā, Kastaljonas provincē, norisinājās jau astotais Pasaules čempionāts taku ultramaratonā, un ceturto reizi pēc kārtas tajā dalību ņēma arī Latvijas izlase.

Stirnubuks.lv -

"Stirnu bukā" Amatas krastos kronēti Latvijas taku skriešanas čempioni

Stirnu buki izskrien Amatas krastus; par Latvijas taku skriešanas čempioniem kronē Švilpi un Vadzi