Stirnubuks.lv - Ko redzēt Ogrē?

Ko redzēt Ogrē?

Žurnāls: 02 | Zilo kalnu Stirnu buks 2018 Maijs

Iesaka: Ogres Zilie Kalni

Dabas parks Ogres Zilie kalni

Ogres pilsēta un Ikšķiles novads

6_Zilie kalni_fmt

Parks ir pieejams ikvienam dabas un pastaigu mīļotājam, takas aktīvi izmanto nūjotāji, velobraucēji un citi aktīvās atpūtas cienītāji. Ziemā dabas parkā tiek ierīkotas distanču slēpošanas trases, kuras diennakts tumšajā ir apgaismotas. Parka teritorijā atrodas Dubkalnu ūdenskrātuve ar labiekārtotu pludmales zonu, aktīvās atpūtas zonu (pludmales volebola, futbola un badmintona laukumi), vairākām atpūtas un ugunskura vietām..

Parkā atrodas skatu laukums uz Dubkalnu ūdenskrātuvi, 30 m augsts skatu tornis, bērnu rotaļu laukums ar amizantām meža iemītnieku koka skulptūrām. Pilsētas pusē izvietotas piedzīvojumu parka „Milžu taka” atrakcijas.

Krasta promenāde gar Ogres upi, Arkveida gājēju tilts un koka laipas.

Krasta iela un J. Čakstes prospekts, Ogre

6_Krasta ielas promena_fmt

Gar Ogres upes labo krastu izveidota pastaigu promenāde ar soliņiem, veselības taku, apgaismojumu. Izmantojama gājējiem un velobraucējiem. Upes krastmala ir ainaviski krāšņa un izteiksmīga visos gada laikos. Vasaras sezonā bieži notiek dažādi pilsētas pasākumi un koncerti – gan krastmalā, gan uz peldošās platformas.

1966. gadā uzbūvētais gājēju tilts pār Ogres upi (autori – V. Salcēvičs, J. Mēness, T. Vitkuss) ir lielākais lokveida tipa tilts Latvijā. Tas ir 94 m garš, 4,5m plats un savieno pilsētas centrālo daļu ar Pārogri.

Vasaras sezonā tiek uzstādītas atjaunotās koka laipas – viena no vēsturiski nozīmīgām Ogres upes ainavas sastāvdaļām 19.gadsimta otrajā pusē.

Ogres Vēstures un mākslas muzejs.

Brīvības iela 15, Ogre

6_Ogresmuzejs_fmt

Muzeja krājumu veido vairāk kā 40 tūkstoši dažādu priekšmetu, kas atspoguļo Ogres novada kultūrvēsturisko mantojumu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Muzejs piedāvā periodiski mainītas tematiskās un mākslas izstādes, muzejpedagoģiskās programmas un radošās darbnīcas, te notiek pasākumi un koncerti, tiek organizētas ekskursijas pa Ogres pilsētu.

Piedzīvojumu parks „Milžu taka”

Ogre, dabas parks “Ogres Zilie kalni”

6_Milžu taka_fmt

Piedzīvojumu parks „Milžu taka” ir no virvju un koka konstrukcijām veidota trase kokos un to veido trīs dažādu grūtības un sarežģītības pakāpju loki. Atrakcijas izvietotas 2-11 metru augstumā. Trases kopgarums ir gandrīz 600 metri. Atkarībā no apmeklētāja noskaņojuma un fiziskajām spējām ir iespēja izvēlēties – veikt visu trasi vai atsevišķus loka apļus.

Parks ir aprīkots ar Šveicē ražoto Saferoller drošības sistēmu, kuras galvenā vērtība ir tāda, ka dalībniekam nav iespējas pašam atvienoties no drošības troses, to var izdarīt tikai pabeidzot trasi vai ar instruktora palīdzību.

„M. Pūres beķereja”

Brīvības iela 21, Ogre

6_MPuures_bekereja_fmt

Šai vietai garām nepaskries neviens, jo garāmgājējus uzrunā ne tikai gaumīgi noformētais skatlogs un interesantais interjers, bet arī retro stila mūzika, kas skan pie ieejas ārdurvīm un kafejnīcā. “M. Pūres beķerejā” ir radīta īpaša gaisotne, kas baudu rada ne tikai labas garšas, bet arī mūzikas un atmosfēras cienītājiem. “M. Pūres beķerejā” apmeklētājiem regulāri tiek piedāvāti arī dažādi muzikāli pasākumi. Piedāvājumā arī velo noma ar vintāžas stila velosipēdiem. Beķerejas īpašniece I. Zāģere ir Ogres Tvīda brauciena iniciatore un aktīva organizētāja.

Bērnu izklaides centrs „Džungļu parks”

Mālkalnes prospekts 1, 3.stāvs, Ogre

www.dzungluparks.lv

6_Dzunglu_parks_fmt

“Džungļu parka” telpas ir 500m2 platībā, tas atrodas Ogres centrā un ir piemērota vieta bērnu aktīvai izklaidei un rotaļām, dažādām bērnu svinībām. Piedāvājumā – 15 x 9 metru šķēršļu labirints 3 stāvos, 10 x 4,5 metru liela piepūšamā šķēršļu josla, norobežots mazulīšu laukumiņš bērniem no 0-3 gadiem, atsevišķa ballīšu telpa.

Špakovska dendroloģiskais parks

Pavasara gatve 6, Ogre , +371 27083402

6_Špakovska parks_fmt

Pie parka ieejas apmeklētājus sagaida tēlnieka Kārļa Zemdegas veidota skulptūra ar nāriņu. Parks aizņem 5,9 ha lielu teritoriju un tajā aug vairāk nekā 400 krūmu un koku sugu gan no Rietumeiropas, gan Sibīrijas un pat no Tālajiem Austrumiem un Klusā okeāna piekrastes. Parks apskatāms, izstaigājot tajā veidotās takas 1,8 km garumā vai baudot ainavu no skatu torņa.

Ieeja parkā ir bez maksas. Ekskursijas, kāzu programmas un ugunskura vietas izmantošana – par ziedojumiem un pēc iepriekšējas pieteikšanās.

APKAIMĒ

Kinostacija Ķeipenē

”Dzelzceļa stacija”, Ķeipenes pagasts +371 65033717, +371 25577645

6_Eizenšteina komunik_fmt

Vecās Ķeipenes dzelzceļa stacijas uzgaidāmajā telpā izveidota ekspozīcija kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam „Es pat no telefona grāmatas uztaisīšu kino”. Ar telefona grāmatu lapām uz sienām, Eizenšteina zīmējumiem logos, senu kino tehniku, stacijas solu un senlaicīgu telefonu, no kura uzzvanīt kādam kino dižgaram. Stacijas apkārtnē izvietotas vides instalācijas – bāka ar pastkastītēm – veltījums dokumentālā kino režisoram Jurim Podniekam, milzu galds kino dižgariem, kino kadru tunelis un „Potjomkina aka”. Stacija radusies kinofestivāla „Arsenāls” direktoram Augustam Sukutam, viņa komandai un domubiedriem festivālu laikā dodoties mazliet sirreālā ceļojumā uz Ķeipeni. Apmeklējumu pieteikt iepriekš.

Meņģeles skatu tornis, Dullā Daukas birzs.

Meņģele, Ogres novads, GPS [56.8387, 25.3560]

6_Meņģeles skatu tor_fmt

Apmeklētājam no skatu torņa paveras brīnišķīgs skats uz Ogres upes ielejas dabas parka ainavu. Skatu tornis izbūvēts tajā pašā vietā, kur 20. gadsimta 60. – 70. gados atradās ugunsdzēsēju tornis. Tā ideja un moto ir Sudrabu Edžus tēla Dullā Daukas jautājums, kas ir aiz horizonta un vai zeme ir apaļa. Skatu tornis, pastaigu taka un piemiņas akmens atrodas uz Taurupes un Meņģeles pagastu robežas Ogres upes senkrastā pie rakstnieka bērnības mājām “Zvaniņi“. Šeit tautas dzejnieks Imants Ziedonis ar domubiedriem reiz izveidoja Dullā Daukas taku ar īpašiem akmeņiem, uz viena no tiem ir uzraksts “Dullais Dauka”.

Peldvieta un laivu noma Plaužu ezerā

GPS [56.8874, 25.2658], www.plaudis.lv

6_Plaudis.lv_fmt

Labiekārtota peldvieta pie ainaviska ezera ar ugunskura un atpūtas vietu, ģērbšanās kabīni, lapeni, laipu laivu transportēšanai ezerā un automašīnu stāvlaukumu. Aktīvajai atpūtai piedāvājumā bērnu rotaļu laukums, volejbola laukums. Iespēja iznomāt laivas, SUP dēļus, plostu ar motoru un katamarānu

Alus darītava un degustācijas „IndieJānis”

Upespils, Suntažu pagasts, indiejanis.mozello.lv

idiejanis_pudeles

Alus darītavas saimniekam allaž prieku sagādā alus brūvēšana un sarunas ar cilvēkiem, tāpēc piedāvājumā – alus baudīšana uz vietas „IndieJānis” krogā, iespēja nopirkt līdzi ņemšanai, vieta korporatīvajiem pasākumiem, stāstījums par alus brūvēšanu, tradīcijām, pasaules tendencēm, dzeršanas kultūru, iespēja sarīkot interesantu degustāciju jūsu izvēlētā vietā. Stāstījums tiek nodrošināts latviešu, krievu, angļu un norvēģu mēlē. (norvēģu tiks atšķaidīta ar angļu valodu).

Velna grāvis uz Nāružiņas upes

Mazozolu pagasts, GPS [56.9350, 25.5312]

6_velna graavis_fmt

Velna grāvis vai klēpis ir 30 m garš laukakmeņu krāvums dziļā, kokiem apaugušā Nāružiņas upītes augšteces gravā un atrodas uz Ogres un Ērgļu novadu robežas. Nāruža ir 12 km gara Ogres upes pieteka. Interesants dabas veidojums. Vietas nosaukums radies no senas teikas, kad gailim iedziedoties, velnam no priekšauta tieši upītē izbiruši lielie akmeņi. Zem akmeņu nastas mierīgi tek upīte, bet pavasaros ūdens pār tiem griež baltas putu vērpetes.

Avārijas Brigādes parks

Lēdmanes pagasts, Lielvārdes novads

www.abparks.lv

vasaras-izklaide-abpark_1245025653

Lielākais tematiskais izklaides parks Baltijā “Avārijas brigāde” vasaras sezonā piedāvā ļoti plašu un aizraujošu atrakciju un aktivitāšu klāstu par vienoto dienas biļetes cenu. Parkā iespējams izklaidēties kopā ar ģimeni, draugiem vai darba kolēģiem, kā arī ieturēt gardu maltīti.

#esesmustirnubuks Nr.2.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Linda Beldava, Rimants Liepiņš
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis, Roberts Ivanāns
Korektore: Kristīne Kārkliņa
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Žurnālā izmantoti VisitOgre.lv informatīvie materiāli!
Īpašs paldies Dabas parka "Ogres Zilie kalni" taku ekspertiem Jānim Gailim un Robertam Ivzānam! Un, protams, arī atsaucīgajām Ogres novada pašvaldības meitenēm - Ievai Švēdei un Dzirkstītei Žindigai!
Stirnubuks.lv - Stirnu buka medaļnieki

Stirnu buka medaļnieki

Katra medaļa ir roku darbs. Katrā medaļā tiek ieguldītas 10-12 darbības līdz tā no materiāliem kļūst par medaļu. Mūsu darbnīca sastāv no vairākām telpām, katrā no tām notiek savs process. Reiz saskaitījām, ka Mārtiņš, pārvietojot medaļas no viena procesa uz otru, dienā nostaigā 25 km

Stirnubuks.lv - Puisis, kurš zina visu

Puisis, kurš zina visu

Šķiet, ka viņš zina visu – kur tu esi skrējis, kad tev ir vārda diena un pat to, ar ko esi precējies vai taisies to darīt.

Stirnubuks.lv - Skrienošie dakterīši – Stirnu buki

Skrienošie dakterīši – Stirnu buki

Dažkārt vienu un to pašu Stirnu buku ir grūti tā uzreiz atpazīt ārpus meža, ārpus trasēm, kad katrs no viņiem dara savu ikdienas darbu, ir tērpušies lietišķos kostīmos, uzvalkos vai citās īpašās “darba formās”.