Stirnubuks.lv - Ko darīt Talsu apkārtnē?

Ko darīt Talsu apkārtnē?

Žurnāls: 03 | Piebalgas Stirnu buks 2018 Jūnijs

Iesaka: Rimants Liepiņš

Kamparkalna skatu tornis

Lībagu pagasts, GPS [57.214287 22.642994]

Kamparkalns ir Ziemeļkurzemes augstākā vieta (174 m vjl.), tās virsotnē ir uzbūvēts VAS „Latvijas Valsts meži” skatu tornis 28 m augstumā. No torņa visos gadalaikos var vērot gan Talsu pauguraines mežu, pakalnu ainavas un ezerus, gan arī tālākus pagastus un objektus, kuru atrašanās vietu dabā palīdz saskatīt torņa skatu platformā uzstādītie attēli.

Mundigu ezers

7 Mundigu ezers_fmt

Mundigciems, Lībagu pagasts, GPS [57.216129 22.603266]

Labiekārtota teritorija pie Mundigu ezera – apmeklētāju ērtībām izgatavoti un uzstādīti masīvkoka soli, galds, saulessargi, atkritumu urnas, pārģērbšanās kabīnes, bērnu rotaļu kuģis, āra trenažieri un velosipēdu novietne.

Mini Zoo “Rančo”

8 Mini zoo Ranco_fmt

“Saules”, Lībagu pagasts, GPS [57.196598 22.661190], 26479669

Lieliska atpūtas vieta ģimenēm, kur iespējams iepazīties ar eksotiskiekm mājdzīvniekiem. Šeit sastopami ķenguri, pāvi, ēzelītis, jenots, savvaļas zirgs, poniji, nūtrijas, burunduki, pundurkaziņas, punduraitiņas, angoras un pundurtrusīši, pundurpīlītes, pundurvistiņas, fazāni, tītari, paipalas, dekoratīvie baloži un citi eksotiskie putni un dzīvnieki.

Dabas atpūtas parks “Laumas”

9 laumas (2)_fmt

Īves pagasts, 26403240, laumas.lv

Iepriecini savus bērnus, ģimeni, draugus, kolēģus – dodies uz Laumu dabas parku!
Izzini bišu un putnu dzīves noslēpumus, priecājies par ūdensrožu skaistumu, nogaršo Laumiņu pankūkas un medu, sarīko pikniku Ugunskura namiņā, izlej savu vaska svecīti, izmēģini roku disku golfa spēlē, atpūties Laumiņu pirtī un redzi krāsainus sapņus viesu nama Laumiņu istabās!

Sasmakas ezera peldvieta

10 Sasmakas ezera peld_fmt

Sasmakas ezers, Valdemārpils, GPS [57.367275 22.606945]

Viena no skaistākajām un labiekārtotākajām peldvietām Talsu novadā. Apmeklētājiem pieejami futbola, volejbola un basketbola laukumi, āra trenažieri, bērnu rotaļu laukums, piknika un telšu vietas.

Dienliliju dārzs Laucienē

11 Dienlilju darzs (1)_fmt

“Mierkalni”, Laucienes pagasts, 29422006, daylilie.lv

Dienliliju dārzā jūlijā un augustā var apskatīt Austrumeiropā lielāko, galvenokārt, Latvijā selekcionēto dienliliju (Hemerocallis) kolekciju.

Lielzeltiņu observatorija

12 Lielzeltinu observat_fmt

“Lielzeltiņi”, Balgales pagasts, GPS [57.147472 22.909227], 29209002

Lielzeltiņu observatorija ir piemērotākā vieta Latvijā, kur sākt jūsu zvaigžņu ceļojumu. Tās iniciators ir Sergejs Kļimanskis, uzņēmējs no Rīgas, kam astronomija ir vaļasprieks jau no skolas gadiem. Šeit var sajust debess juma varenību un apzināties, ka cilvēce tikai tāds niecīgs puteklītis vien ir. Darba laiks S: 12:00 – 24:00.

Peintbols pie Jāņiem

13 peintbols pie janie_fmt

Darbnīcas-Pastari, Balgale, GPS [57.153561 22.882977], 28886718, paintballjani.lv

Mežs, svaigs gaiss, adrenalīns, aktīvi pavadīts laiks – viss, kas nepieciešams peintbola kaujai. Dabiskā meža vidē izveidoti šķēršļi no automašīnām, riepām un citiem otrreiz izmantojamiem materiāliem. Visa pamatā ir drošība un uzmanība. Peintbols pie Jāņiem ir tikai par pozitīvām emocijām, tieši tāpēc piedāvā aizsargvestes gan daiļajam dzimumam, gan mazajiem kareivjiem! Katra ieroča stiprumu ir iespējams regulēt, līdz ar to – bumbiņas sitiens nebūs stiprāks par mazas bites dzēlienu.

Sabiles Vīna svētki

14 Sabiles_Vina_svetki_fmt

sabile.lv

Godinot Sabiles simbolu – Vīna kalnu – no 25.–29.jūlijam tiks svinēti Sabiles Vīna svētki, kas vienlaikus ir arī Latvijas vīndaru saiets un grandioza vīna degustācija, kuras centrā ir vīns, kas darināts no Sabiles Vīna kalna ražas un pieejams tikai nelielā apjomā. Neiztrūkstoša svētku tradīcijas ir arī teatralizētais svētku gājiens, vīngliemežu sacensības, nošļūciens pa vīna putām un uguns skulptūras aizdegšana. Unikāls kalns, unikāls vīns, unikāli svētki, ko ir vērts apmeklēt! Tiekamies pilsētā ar odziņu!

#esesmustirnubuks Nr.3.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Linda Beldava, Rimants Liepiņš
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis, Roberts Ivanāns
Korektore: Kristīne Kārkliņa
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Žurnālā izmantoti visit.jaunpiebalga.lv un talsi.lv informatīvie materiāli. Īpašs paldies “Vanagkalns” saimniekam Raimondam Dombrovskim, atsaucīgajiem piebaldzēniem un Artim Ločmelim!