Abavas senlejas Stirnu buks Niedrāja sila Stirnu buks Sarkaņkolna Stirnu buks Zvārtes ieža Stirnu buks Ērgļu stacijas Stirnu buks Milzkalna Stirnu buks Lībiešu krasta Stirnu buks
Stirnubuks.lv - Ko darīt Talsos?

Ko darīt Talsos?

Žurnāls: 03 | Piebalgas Stirnu buks 2018 Jūnijs

Iesaka: Rimants Liepiņš

Radošā sēta

1 Radosa seta_fmt

Lielā iela 19/21, Talsi, 29488242,

talsutautasnams.lv

Ķēniņkalna pakājē lepni slejas baltais Talsu tautas nams (Lielā iela 19/21). Tā iekšpagalmā iekārtota moderna Radošā sēta (2013), kuru apdzīvo amatnieki, fotogrāfi, mūziķi un mākslinieki. Apmeklētājiem pieejamas audēju, ādas amatnieku darbnīcas un radošā telpa „Patrepe”.

„Māksla uzzied Talsos”

2 Maksla uzzied Talsos_fmt

Talsu vecpilsēta, 26469057, talsitourism.lv

Talsi ar gleznainām ainavām vienmēr iedvesmojuši radošus cilvēkus. Latvijā pazīstami mākslinieki un Talsu vecmeistari cauri laikiem radījuši brīnišķīgas Talsu ainavas. Maršrutā „Māksla uzzied Talsos” gleznu reprodukcijas ir novietotas blakus uzgleznotajai ainavai dabā. Pieci mākslas darbi piedzīvojuši „atdzīvināšanu”, un, noskenējot QR kodu, savā viedierīcē var apskatīt gleznas vizualizāciju video formātā.

Talsu ezera promenāde un aktīvās atpūtas centrs “Pakalnu pogas”

Lielā iela 31, Talsi, 28669567

Talsu ezera promenāde ir labiekārtota pastaigu vieta senajā pilsētas daļā, no kuras paveras lielisks skats uz Talsu vecpilsētu. Promenādē atrodas arī aktīvās atpūtas centrs “Pakalnu pogas” ar dažādu braucamrīku – velosipēdu, velokartu, katamarānu – nomas piedāvājumu un spēlēm Talsu pilsētā.

“Ciparnīca” Tals’ keramik’

4 ciparnica (5)_fmt

Lielā iela 30, Talsi, 22429527

Keramiķu darbnīcā ir iespēja apskatīt un tuvāk iepazīt podnieka darbu, vērojot, kā no vienkāršas māla pikas top dažādi sadzīvē noderīgi trauki. Galerijā iespējams apskatīt un iegādāties jau gatavus Talsiem un Kurzemei raksturīgus māla traukus, kas būs arī oriģinālā dāvana. Bērniem draudzīgs un iemīļots objekts.

Deviņkalnu disku golfa parks

5 Devinkalnu Disku gol_fmt

Jaunatnes iela 7, Talsi, 26289901

Disku golfa entuziasti izveidojuši aktīvās atpūtas vietu pilsētā – Deviņalnu disku golfa parku. Latvijas Kausa disku golfā čempione Anna Riekstiņa novērtējusi šo trasi kā vienu no interesantākajām, kādā viņa līdz šim ir spēlējusi. Trasē brīvi pieejami 19 grozi, pieejama inventāra noma.

#esesmustirnubuks Nr.3.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Linda Beldava, Rimants Liepiņš
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis, Roberts Ivanāns
Korektore: Kristīne Kārkliņa
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Žurnālā izmantoti visit.jaunpiebalga.lv un talsi.lv informatīvie materiāli. Īpašs paldies “Vanagkalns” saimniekam Raimondam Dombrovskim, atsaucīgajiem piebaldzēniem un Artim Ločmelim!
Stirnubuks.lv - Ceļš līdz Stirnu bukam

Ceļš līdz Stirnu bukam

Ar taku skriešanu iepazinos tieši pirms desmit gadiem, kad nolēmu pagodināt savu vārdu un piedalīties skrējienā “Jānis, Jānītis” Cēsīs. Toreiz biju diezgan apvēlies jauneklis, kurš tikai pirms mēneša bija uzsācis likvidēt savu lieko svaru.

Stirnubuks.lv - Rieksti

Rieksti

Taku skriešana ir individuāls sporta veids. Tu, mežs, tava taka un neviens cits it kā nav vajadzīgs. Tai pat laikā tieši komandā ir spēks.

Stirnubuks.lv - Ko darīt Talsu apkārtnē?

Ko darīt Talsu apkārtnē?

Kamparkalns ir Ziemeļkurzemes augstākā vieta (174 m vjl.), tās virsotnē ir uzbūvēts VAS „Latvijas Valsts meži” skatu tornis 28 m augstumā. No torņa visos gadalaikos var vērot gan Talsu pauguraines mežu, pakalnu ainavas un ezerus, gan arī tālākus pagastus un objektus, kuru atrašanās vietu dabā palīdz saskatīt torņa skatu platformā uzstādītie attēli.