Stirnubuks.lv - Kārlis Ielejs

Kārlis Ielejs

Žurnāls: 08 | Piekrastes Stirnu buks 2019 Marts

Teksts: Signis Vāvere

Stirnu bukā ir daudz un dažādu veidu, kā tikt pamanītam. Uzvari visus un nokļūsti uz pjedestāla. Vinnē izlozē pulsometru vai kedas. Skrien bez krekla pirmā vai pēdējā posmā vai arī nokļūsti stirnubuks.lv lapā ar kādu skaistu bildi. Šogad daži Stirnu buki palīdz reklamēt posmu un Kārlis ir Tērvetes meža Stirnu buka reklāmas seja.

Kā tu nokļuvi līdz skriešanai mežā?

Paziņas no citiem skriešanas pasākumiem rekomendēja noteikti piedalīties kādā no Stirnu buka posmiem, sakot, ka Stirnu buks esot super! ­Pirmais skrējiens mežā bija Ogres Zilo kalnu Stirnu bukā 15.04.2017. Bija iedvesmojoši! Iepatikās!

Kurš no Stirnu buka zvēriem esi Tu?

Visdrīzāk lūsis. Izturība. Visvairāk esmu skrējis Stirnu buka distanci, bet ir aicinājums vairāk pievērsties Lūšiem.

Tavs labākais Stirnu buka poms?

Līgatnes posms 29.09.2018. Labākais, ja vērtē pēc vietas kopvērtējumā, vecuma grupā un punktu kopējā skaita. Gāja labi, ja neskaita nelielu taktisku kļūdu finiša taisnē, kā rezultātā zaudēju vienu vietu kopvērtējumā. Patika gleznainās apkārtējās ainavas, iedvesmojošā atmosfēra un neaizmirstamās emocijas.

Kur Stirnu bukam būtu jālec?

Ja vien būtu iespējams, tad:

  1.  Bākužkalnā. Kalnam ir 3 konusveida virsotnes: Bākūzis (272,4 m vjl), Egļu kalns (267,5 m v.j.l.) un Laktas kalns (250,4 m v.j.l.) Jumurdas pagastā, Ērgļu novadā;
  2. Pārsteigumkalnā (saukts ari Mika kalns, 205 m.v. j. l.), Braku un Ērgļu apkaimē, Ērgļu novadā;
  3. Kolkas apkaimē;
  4. Pāvilostas apkaimē.

Kas tev vislabāk patīk trasē?

Patīk katrs no tiem atsevišķi, gan kopā, bet vislabāk starts, kā arī trases tā daļa, kad ir pieveikta jau vairāk nekā puse no kopējās distances, īpaši pēdējie 5-3 km un, protams, saldais finišs.

Kā pietrūkst Stirnu bukam?

Dažkārt distanču norādes trasē varētu būt pamanāmākas, lai mazinātu iespējamību, ka kāds dalībnieks aizskrien ne pa savas distances trasi.

Otra foršākā lieta pēc taku skriešanas?

Skriešana pusmaratonos un maratonos, ja vien neskaita ceļošanu.

Kam vajadzētu uzstāties uz Stirnu buka skatuves?

Dzelzs Vilkam.

Cik Stirnu bukos tu esi piedalījies?

Deviņos.

Kā tevi sauc un kura ir tava komanda?

Kārlis Ielejs, KSMR FITNESS.

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #1(8)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Santa Sinka, Anuj Adhikary
Tulkotāja: Renāte Ribaka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
ĪPAŠS PALDIES Dabas aizsardzības pārvaldei un dabas parkam “Piejūra”, Carnikavas novadam, jo īpaši Ingai Čaupalai un Edvīnam Krūmam, vīram ar karti - Artim Ločmelim.
Stirnubuks.lv - Ko redzēt Saldus apkārtnē?

Ko redzēt Saldus apkārtnē?

Saldus novads ir rosīgiem cilvēkiem piepildīts un apskates vērtām vietām bagāts. Ko šajā pusē apskatīt? Šis maršruts noderēs ne tikai atpūtniekiem, bet arī tiem, kas nolēmuši piedalīties gaidāmajā taku skrējienā “Stirnu Buks”, kas norisināsies 8. jūnijā.

Stirnubuks.lv - Vitamīni* un sports

Vitamīni* un sports

Šoreiz nedaudz par vitamīniem un mikroelementiem, neskarot dažas būtiskas uzturvielas kā aminoskābes vai kreatīns. Tos atstāsim citai sarunai.

Stirnubuks.lv - Stirnu buka pirmais ezis

Stirnu buka pirmais ezis

Stirnu bukā folklorizējies tehnisko puišu vārds. Tagad par sacensību centru, punktiem distancē un visu, visu tehnisko pusi rūpējas “Aktīvā tūrisma centrs Eži.” Un tā arī mēs viņus visus saucam par ežiem. Smārdes pagasta sporta dzīves organizētājs Sandis Čilipāns bija viens no tiem puišiem, kurš noticēja Rimanta idejai un būvēja pirmos sacensību centrus.