Stirnubuks.lv - Kārlis Ielejs

Kārlis Ielejs

Žurnāls: 08 | Piekrastes Stirnu buks 2019 Marts

Teksts: Signis Vāvere

Stirnu bukā ir daudz un dažādu veidu, kā tikt pamanītam. Uzvari visus un nokļūsti uz pjedestāla. Vinnē izlozē pulsometru vai kedas. Skrien bez krekla pirmā vai pēdējā posmā vai arī nokļūsti stirnubuks.lv lapā ar kādu skaistu bildi. Šogad daži Stirnu buki palīdz reklamēt posmu un Kārlis ir Tērvetes meža Stirnu buka reklāmas seja.

Kā tu nokļuvi līdz skriešanai mežā?

Paziņas no citiem skriešanas pasākumiem rekomendēja noteikti piedalīties kādā no Stirnu buka posmiem, sakot, ka Stirnu buks esot super! ­Pirmais skrējiens mežā bija Ogres Zilo kalnu Stirnu bukā 15.04.2017. Bija iedvesmojoši! Iepatikās!

Kurš no Stirnu buka zvēriem esi Tu?

Visdrīzāk lūsis. Izturība. Visvairāk esmu skrējis Stirnu buka distanci, bet ir aicinājums vairāk pievērsties Lūšiem.

Tavs labākais Stirnu buka poms?

Līgatnes posms 29.09.2018. Labākais, ja vērtē pēc vietas kopvērtējumā, vecuma grupā un punktu kopējā skaita. Gāja labi, ja neskaita nelielu taktisku kļūdu finiša taisnē, kā rezultātā zaudēju vienu vietu kopvērtējumā. Patika gleznainās apkārtējās ainavas, iedvesmojošā atmosfēra un neaizmirstamās emocijas.

Kur Stirnu bukam būtu jālec?

Ja vien būtu iespējams, tad:

  1.  Bākužkalnā. Kalnam ir 3 konusveida virsotnes: Bākūzis (272,4 m vjl), Egļu kalns (267,5 m v.j.l.) un Laktas kalns (250,4 m v.j.l.) Jumurdas pagastā, Ērgļu novadā;
  2. Pārsteigumkalnā (saukts ari Mika kalns, 205 m.v. j. l.), Braku un Ērgļu apkaimē, Ērgļu novadā;
  3. Kolkas apkaimē;
  4. Pāvilostas apkaimē.

Kas tev vislabāk patīk trasē?

Patīk katrs no tiem atsevišķi, gan kopā, bet vislabāk starts, kā arī trases tā daļa, kad ir pieveikta jau vairāk nekā puse no kopējās distances, īpaši pēdējie 5-3 km un, protams, saldais finišs.

Kā pietrūkst Stirnu bukam?

Dažkārt distanču norādes trasē varētu būt pamanāmākas, lai mazinātu iespējamību, ka kāds dalībnieks aizskrien ne pa savas distances trasi.

Otra foršākā lieta pēc taku skriešanas?

Skriešana pusmaratonos un maratonos, ja vien neskaita ceļošanu.

Kam vajadzētu uzstāties uz Stirnu buka skatuves?

Dzelzs Vilkam.

Cik Stirnu bukos tu esi piedalījies?

Deviņos.

Kā tevi sauc un kura ir tava komanda?

Kārlis Ielejs, KSMR FITNESS.

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #1(8)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Santa Sinka, Anuj Adhikary
Tulkotāja: Renāte Ribaka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
ĪPAŠS PALDIES Dabas aizsardzības pārvaldei un dabas parkam “Piejūra”, Carnikavas novadam, jo īpaši Ingai Čaupalai un Edvīnam Krūmam, vīram ar karti - Artim Ločmelim.
Stirnubuks.lv - Stirnu buka meitene

Stirnu buka meitene

Aiz katra Stirnu buka stāv Stirnu buka meitene, kas ļauj un atbalsta trako ideju lidojumu, dodas atvaļinājumos kopā, kad Stirnu buks nelec. Un pat pievelk jostu, kad nākamajai trakajai Stirnu buka idejai vajag vairāk naudas, nekā tās ir. Stirnu buks nav tikai “sanāca daži džeki pirtī” ideja, bet Stirnu buks ir visas ģimenes pasākums.

Stirnubuks.lv - Stirnu buka likumi

Stirnu buka likumi

Starta likums. Austiņu likums. Apstāšanās likums. Finiša likums. Bet zinu, ka Tu, Stirnubuk, esi brīvs zvērs. Tu skrien, nebaidies grūtību, vienmēr smaidi un gribi sev apkārt redzēt tādus pašus Stirnubukus.

Stirnubuks.lv - Skarbi garais izaicinājums

Skarbi garais izaicinājums "Vilciņam pēdas dzinu" ir gandrīz noslēdzies

Simboliski, bet dažas dienas pirms "Enter Gauja Trail East" distances "Fēnix Lūsis" starta, kas vienlaicīgi ir Latvijas čempionāts ultra garajā taku skriešanas disciplīnā jeb "nieka" ~83km no Cēsu Pils parka līdz Siguldas Jaunās Pils kvartālam, laureātu noskaidrošanas, esam gatavi BEIDZOT noslēgt arī gana skarbo virtuālo izaicinājumu "Vilciņam pēdas dzinu"!