Stirnubuks.lv - Kad beidzas posms, viss tikai sākas

Kad beidzas posms, viss tikai sākas

Žurnāls: 04 | Kamparkalna Stirnu buks 2018 Jūlijs

Teksts: Signis Vāvere

Klāt ir nākamais Stirnu buka maratons. Jauni piedzīvojumi, jaunas emocijas un jaunas atmiņas. Atzīšos, dažreiz mums nolaižas rokas. Rimantam gari un bieži pārbraucieni, meklējot skaistākās vietas Latvijas mežos, kuras būtu vērts un vajag parādīt bukiem. Tuvojoties mačam vēl biežāki un jau lielākā skaitā, lai pieslīpētu un iekārtotu takas. Stirnu buka nedēļā daži jau no pirmdienas dzīvo tur, bet gandrīz visa komanda ir klāt piektdienā. Kā notiek sacensības diena? Jūs jau to zināt – agri jāceļas, visa diena ārā, vēlu tiec mājās. Puišiem sacensību centrs jānovāc tā, lai būtu sajūta, ka tur nekas nebūtu noticis. Šoko vēlreiz dodas mežā un atmarķē distances. Un izskatās, ka būs jātaisa vēl kāds vakara posms ar balli.

Kad posms beidzas jums, mums sākās viens no saspringtākajiem brīžiem. Fotogrāfiem jāatlasa labākās bildes, jātaisa video, jāraksta preses relīze. Kāds ir noskrējis ne to distanci vai piereģistrēts ne pie tā dzimuma, un sistēmas ir sistēmas, vienmēr kaut kas var noiet greizi. Jāpasakās brīvprātīgajiem un tiem, kuri palīdzēja posmam notikt. Un dažreiz mums nesanāk un kļūdāmies. Visiem nepietika medaļas, karstā dienā nav kur nopirkt ūdeni, alus beidzies vēl lūšiem nefinišējot, rezultātos Vāveres skrējušas sešas stundas…

Bet atliek tikai ieskatīties Facebook vai Instagram un mēs saprotam, ka daudziem esam sagādājuši lielisku dienu.

“Emocionāli visskaistākais skrējiens. Pasākums no sirds. Ar krāsu nokrāsoti celmiņi, lai nepaklūpi. Vietējie iedzīvotāji, kas stāv ceļa malās un dod padzerties no māla krūzēm. Lauku māju pagalmi, kuros tusē kompānijas un vēl visiem labu ceļavēju. Bērni izstieptām rokām gaida “pieci.” Skats kalna galā uz mazajiem ezeriem, pļavām, skrējēju taciņu. Latvijas lauku vājprātīgais skaistums. Ozoli, kas iedod spēku, neko tev neprasot. Šunelis, kas beidzot var uz kādu pariet. Govis, kurām šitas viss bardaks riktīgi iet pie sirds. Un finišā Latvijas rudzu maize. Trīs reizes no aizkustinājuma apraudājos. Paldies.”

Paldies Renāte Rusecka-Krūze! Paldies, ka esi Stirnu buks!

Mēs cenšamies izlasīt visus jūsu komentārus gan tos, kur pastāstāt mums, kā varam būt labāki, gan tos, kur aprakstāt savas sajūtas. Dažreiz nesanāk visiem pateikt paldies. Tad nu tagad – PALDIES! Turpiniet rakstīt! Tas dod spēku!

#esesmuStirnu buks Nr. 4.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Linda Beldava, Rimants Liepiņš, Anda Sproģe
Korektore: Kristīne Kārkliņa, Anda Sproģe
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Kamparkalns saimniekam Almantam Kalniņam un brašajiem Talsu pakalnu sporta kluba zēniem Gintam Lūsim, Kārlim Vanagam un Jurim Damškalnam!
Stirnubuks.lv - Taku izaicinājums - piedāvā Gjensidige Latvija!

Taku izaicinājums - piedāvā Gjensidige Latvija!

Ziema nāk, Uga Dumpis aizvien biežāk būs redzams TV ekrānos, bet, lai drūmās ziņas Jūs nenomāc, atceramies mūždien optimisma pilnā daktera Anatolija Danilāna ieteikumu - vienīgā panākumu atslēga, kā uzveikt sērgu, ir normāls, aktīvs un vispusīgs dzīvesveids! Esam aktīvi, ejam dabā, meklējam un atrodam jaunus izaicinājumus un pārāk nepierodam pie socializācijas e-vidē!

Stirnubuks.lv - Kā buks lēca Himalajos

Kā buks lēca Himalajos

“Ellīgi grūti, bet sasodīti skaisti gan!” tā par daudzdienu augstkalnes taku skriešanas sacensībās Nepālā piedzīvoto secina Rimants Liepiņš. Stirnu buka sacensību organizators meta izaicinājumu vienām no pasaulē grūtākajām skriešanas sacensībām Manaslu Mountain Trail Race, deviņās dienās Himalajos veicot 170 km un šķērsojot kalnu pārejas 5000 metru augstumā virs jūras līmeņa.

Stirnubuks.lv - Kāpas un kāpu augi

Kāpas un kāpu augi

Šīs graudzāļu sugas ar savu plašo sakņu sistēmu satur smiltis vienkopus un veicina kāpu vaļņu augšanu.