Stirnubuks.lv - Kā izvēlēties pulsometru Stirnu bukam

Kā izvēlēties pulsometru Stirnu bukam

Žurnāls: 08 | Piekrastes Stirnu buks 2019 Marts

Teksts: Māris Berķis, pulsometrs.lv

Klāt jauns pavasaris un jauna Stirnu buka sezona, kas liek mūsu sirdīm pukstēt straujāk, gan aiz sajūsmas, gan dēļ skriešanas pa Stirnu buka trasēm un gatavojoties treniņos. Lai sagatavotos ir jātrenējas un jātrenējas prātīgi, tāpēc pulsometrs ir neatņemama treniņu sastāvdaļa. Bet, kādu izvēlēties? Par to arī šis raksts, centīsimies Tevi ievirzīt pareizajās sliedēs.

Sāksim no paša sākuma. Skrējēji mēdz būt dažādi un visticamāk, ka Tu vari sevi atrast vienā no šīm grupām:

  • Skriešana man ir jauna lieta, esmu iesācējs;
  • Skriešana ir mans hobijs, esmu skriešanas entuziasts;
  • Skriešana ir mana dzīve, mans darbs.

Pirms mēs iesakām Tev pulsometru, mēs gribam zināt par Tevi vairāk. Vai Tu plāno tikai skriet, vai arī nodarbojies ar vairākām aktivitātēm? Vai kopā ar pulsometru Tu vēlies tikt arī pie skriešanas treniņplāna? Kāda ir Tava pieredze ar skriešanu, kāda ir Tava pieredze ar ierīcēm? Vai Tu jau izmanto kādu aplikāciju vai treniņplānu? Vai esi bijis sporta laboratorijā noteikt savas pulsa zonas? Vai skrienot klausīsies mūziku? Vai nēsāsi pulsometru ikdienā kā ikdienas pulksteni?

Un tad vēl, protams, jautājums par gaumi – kas Tev patīk, kas Tev piestāv?

Tāpēc, visefektīvākais veids, kā nopirkt īsto ierīci tieši sev – nāc ciemos uz mūsu veikalu, Barons kvartālā, Cēsu ielā 31, k2 vai Pulsometrs.lv teltī Stirnu buka sacensību dienās!

Bet, tā kā lasi žurnālu, nevis esi pie mums ciemos – lūk dažas rekomendācijas un aktuālie modeļi.

Pulsometrs iesācējam

Ja Tu esi iesācējs, Tu visticamāk arī neesi gatavs ieguldīt ne piecus ne astoņus simtus eiro ierīcēs no augšējā plaukta. Tā vietā, mēs Tev piemeklēsim pulsometru, kas nodrošina pamatvajadzības.

Variants nr. 1 – pulsa jostiņa, kas savienojama ar aplikāciju.

Ja Tu izmanto kādu aplikāciju, kā piemēram – Strava, Endomondo vai citu, tad vari pievienot bluetooth pulsa jostiņu un visi Tavi skriešanas dati būs vienā vietā. Tas ir forši, tas ir labs risinājums. Sāc mērīt pulsu šādi, sāc sevi iepazīt un rezultāti sekos.

Šādiem mērķiem varam Tev ieteikt Wahoo TICKR vai Polar H10. Abas ir ļoti kvalitatīvas, lieliskas pulsa jostiņas, kas pildīs savu uzdevumu.

Plusi un mīnusi pulsa jostiņām:

+ salīdzinoši lēts risinājums

+ precīzi dati

– ne visām aplikācijām pulsa jostiņas pievienošana ir bezmaksas iespēja

– nav ērti monitorēt pulsu aktivitātes laikā

– jānes līdzi telefons

Variants nr. 2 – lielisks racionāls pulsometrs, kas Tevi neizputinās.

Pulsometram/pulkstenim ir nepieciešamas 3 funkcijas, bet, protams, mūsdienās to ir daudz vairāk. Šīs trīs lietas ir – pulsa mērīšana, GPS un savienojamība ar aplikāciju/mājaslapu. GPS ļaus mums skrienot redzēt noskrieto distanci un ātrumu. Laika gaitā varam novērot attiecību starp ātrumu un pulsu – formai uzlabojoties, pie tā paša ātruma, pulsam vajadzētu būt zemākam. Savienojamība ar aplikāciju/mājas lapu ir nepieciešama, lai mēs varam pārskatīt visus savus treniņa datus un treniņu vēsturi un statistiku. Kā saka uzņēmēji – what gets measured, gets managed – tas pats attieksies arī uz Taviem personīgajiem datiem.

Polar M430 ir ļoti pieprasīts vairāku iemeslu dēļ – tas ir ērts, tam ir GPS, tas mēra pulsu, tas ir ūdensizturīgs, ikdienas notifikācijas, miega mērīšana, lieliska aplikācija un mājas lapa un tā cena ir salīdzinoši draudzīga.

Jaunāks modelis no Polar ir Vantage M. Šim, salīdzinoši ar iepriekšējo, ir labāka baterija, kā arī būs pieejami padziļinātāki atjaunošanās dati. Arī dizains cits, kas nav mazsvarīgi!

Kā pirmais pulsometrs ļoti labs būs arī Garmin Forerunner 35 vai Polar M200. Neviens no šiem nav jauns modelis, bet tie pilda pamatfunkcijas – mēra pulsu, ātrumu un distanci.

Screen Shot 2020-02-0_fmt3

Izmanto arī pulsa jostiņu

Šobrīd gandrīz neviens modelis vairs nenāk komplektācijā ar pulsa jostiņu – un par šo faktu pulsometru čalis nemaz nav priecīgs. Patiesība ir tāda, ka lai arī ierīces pulsu mēra no rokas, to precizitāte joprojām nebūt nav tik augstā līmenī, lai mēs varētu aizmirst par jostiņām. Ja vēlies zināt precīzus datus – iegādājies arī pulsa jostiņu un savieno to ar pulksteni!

Pulsometrs skriešanas entuziastam

Ja Tu regulāri skrien, cerams piedalies arī vairākos Stirnu buka posmos, visticamāk, ka Tev jau ir kāda pieredze ar pulsometriem, bet, iespējams, laiks nomainīt esošo ierīci, jo iepriekšējā ir nokalpojusi.

Lūk, kas šobrīd aktuāls:

Screen Shot 2020-02-0_fmt5

Polar Vantage M – lielisks, ērts pulsometrs ar ļoti izturīgu bateriju (30h ar GPS). Šis pulsometrs piemērots arī daudziem citiem sporta veidiem, pat peldēšanai.

Screen Shot 2020-02-0_fmt2

Garmin Instinct – šis modelis, pateicoties savai izturībai, būs piemērots cilvēkiem, kas skrien šķēršļu skrējienus, brauc ar krosa močiem, vai vienkārši patīk šāds dizains. Pavisam jauns un interesants modelis.

Pulsometri ar mūziku – ja Tu skrienot vēlies klausīties mūziku, izvēlies Garmin Forerunner 645 Music vai Garmin Vivoactive 3 Music. Šajos Tu vari iekopēt savus mp3 failus vai ielādēt Spotify mūzikas listi. Savieno ar bezvadu austiņām un skrien – klausies mūziku, klausies audiogrāmatu, klausies Aplīša sarunas! Bet atceries – sacensībās austiņas atstāj mājās! Mēs visi skrienam kopā un tāpēc arī centīsimies būt kopā pa īstam! Tas ir svarīgi arī no drošības viedokļa!

Screen Shot 2020-02-0_fmt4

Screen Shot 2020-02-0_fmt6

No augstāka plaukta – Garmin Fenix 5 Plus – atbalsta mūzikas funkcijas un šajos ir kartes, kas ir ļoti noderīgi, ja vēlies pasportot ceļojumu laikā! Un, ja Tev gadīsies nomaldīties Stirnu buka distancē – pulkstenis Tevi no meža izvedīs!

Screen Shot 2020-02-0_fmt7

Ja skriešana ir Tava dzīve

Ja Tu skrien patiešām nopietni, tad visticamāk, Tu skatīsies uz uzticamu augstākā plaukta ierīci, kas ir ērta, izturīga un perfekti pilda savas funkcijas.

Garmin Forerunner 935 – šis nav pavisam jauns modelis, bet cilvēkiem, kuriem pirmajā vietā ir funkcionalitāte un “pulkstenis, kā rotas lieta” nav tik ļoti būtisks faktors – šis ir pārbaudīts, iecienīts, ļoti viegls un ērts, un ļoti labi funkcionējošs pulsometrs.

Screen Shot 2020-02-0_fmt8

Polar Vantage V – jaunākais un labākais no Polar. Polar koncentrējas, lai iegūtie dati būtu patiešām noderīgi un, jo vairāk Tu sporto, jo interesantāk Tev būs sekot līdzi treniņu slodzes un atjaunošanās datiem. Kā arī, Vantage V mēra skriešanas jaudu, kas cilvēkiem, kuri skrien augstā līmenī, varētu būt papildus ieguvums.

Screen Shot 2020-02-0_fmt9

Suunto 9 – top modelis no Suunto būs īpaši piemērots cilvēkiem, kuri veic ļoti garas distances. Tas spēj izturēt līdz pat 120h GPS režīmā, kā arī tā izcilais dizains daudzus neatstāj vienaldzīgus.

Noslēgumā

Pulsometru ir daudz un dažādi, tāpēc mums ir iespēja piemeklēt vispiemērotāko tieši tavām vajadzībām. Ja pēc šī raksta Tev vēl netika skaidrs, kurš ir Tev vispiemērotākais – nāc ciemos, gaidīsim Tevi veikalā. Vai arī – tiekamies Stirnu bukā!

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #1(8)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Santa Sinka, Anuj Adhikary
Tulkotāja: Renāte Ribaka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
ĪPAŠS PALDIES Dabas aizsardzības pārvaldei un dabas parkam “Piejūra”, Carnikavas novadam, jo īpaši Ingai Čaupalai un Edvīnam Krūmam, vīram ar karti - Artim Ločmelim.
Stirnubuks.lv - Skriešanai mežā ir pievienotā vērtība

Skriešanai mežā ir pievienotā vērtība

Bieži vien stirnu bukam uz rokas ir kāds gadžets, kas mēra noskrieto distanci, pulsu vai vidējo ātrumu.

Stirnubuks.lv - Izaicinājuma NVJV! 2.nedēļa ir noslēgusies

Izaicinājuma NVJV! 2.nedēļa ir noslēgusies

Izaicinājumā ar vismaz vienu reģistrētu aktivitāti "skrien, nūjo, ej" atzīmējās 538 (+54 salīdzinot ar 1.nedēļu) dalībnieki. Jāatzīst Vāvere pagājušajā nedēļā bija īpaši nešpetns, ļaujot sevi noķert vai par punktu apsteigt vien 82 izaicinājuma dalībniekiem!

Stirnubuks.lv - Monblāna smaids taku olimpiādē

Monblāna smaids taku olimpiādē

Augusta pēdējā nedēļā kārtējo reizi sekosim līdzi notikumiem 4810 metru augstā Monblāna pakājē, kur aptuveni 10 000 skrējēju dosies piecās dažādās trasēs un 1. septembra pēcpusdienā uzzināsim, kurš pirmais šogad pieveiks 171 kilometru skrējienu ar 10 000 augstummetriem pa trim valstīm, no visām debespusēm aplūkojot sniegiem klāto “Baltā kalna” smaili.