Stirnubuks.lv - Jaunākais taku skriešanas boss

Jaunākais taku skriešanas boss

Žurnāls: 11 | Pilsalas Stirnu buks 2019 Jūlijs

Teksts: Signis Vāvere

Kā tu nokļuvi līdz skriešanai mežā?

Mežā es nokļuvu pateicoties orientēšanās sportam, ar kuru nodarbojos jau no bērna kājas. Pirmos taku skrējienus sāku skriet tikai pirms pāris gadiem, kad tie sāka strauji attīstīties Latvijā. Inov-8 komanda bija pirmie, kuri man izrādīja, kas tad īsti ir tā taku skriešana. Pirmo Stirnu buku piedzīvoju 2018. gadā Ogrē, no tās reizes neesmu nevienu posmu izlaidis. Tās emocijas un pieredze, kuras ieguvu jau pirmajā Stirnu bukā, tagad vienkārši, bez vārdu runas, liek doties uz katru posmu bez atrunām.

Kurš no Stirnu buka zvēriem esi Tu?

Par īsto zvēru būs grūti teikt, jo skrienu gan īsas un ātras distances, gan garas un lēnas. Kaut kas starp zaķi un lūsi. Stirnu bukā skrienu zaķi, kaut gan gribētos skriet arī lūsi un buku.

Tavs labākais Stirnu buka poms?

Labākais Stirnu buka posms bija pagājušajā gadā Kamparkalnā, jo tā bija pirmā reize, kad izdevās izcīnīt vietu Zaķa absolūtajā kopvērtējumā. Man vienmēr ir patikuši sarežģīti apstākļi.


Kur Stirnu bukam būtu jālec?

Ja nemaldos tad Siguldā vēl nav bijis, tas būtu forši, dēļ apvidus un kalniem. Labprāt gribētu lai “Ziediņš“ būtu kalnu karalis. Nebija bijis Cēsīs, bet tagad būs, par to esmu ļoti priecīgs – tomēr pie mājām (red. piez. Siguldā Stirnu buks lēca 2016. gada maija beigās, kur Kalnu karalis bija Siguldas pilsētas kalnā).

Kas tev vislabāk patīk trasē?

Labākā lieta šajā pasākumā, protams, ir atmosfēra. Man ir arī cits skats uz šo pasākumu, jo esmu tas “mutīgais” puisis zem OSveikals telts, kurš māk pastāstīt visu par Inov-8 un par to, ko labāk apēst distancē. Mans rīts sākās agri un beidzās vēlu vakarā, tāpēc redzu visu pasākumu no A-Z.

Kas pietrūkst Stirnu bukam?

Vienmēr ir lietas, ko pasākumā var uzlabot, bet mani viss apmierina. Vienīgais ko varu bilst ir tas, ka pagājušā gada “kasete”, manuprāt, bija mazliet labāka par esošo.

Otra foršākā lieta pēc taku skriešanas?

Pēc kārtīga treniņa vai sacensībām vienmēr ir labi apēst kādu kebabu vai piciņu! Tā noteikti ir mana otra mīļākā lieta dzīvē. :)

Kam vajadzētu uzstāties uz Stirnu buka skatuves?

Es domāju, ka Stirnu buka komandai vajadzētu uzdziedāt kādu reizi. Tā būtu lieta, ko cilvēki, domāju, patiešām gaidītu un ilgi atcerētos.

Cik Stirnu bukos tu esi piedalījies?

Laikam sanāk, ka astoņos posmos esmu bijis un skrējis.

Kā tevi sauc un kura ir tava komanda?

Edijs Dzalbs no Inov-8 | OSveikals.

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #4(11)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Juris
Dzenis, Andris Jermuts, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Trašu izveidē Stirnu bukam Alūksnē nesavtīgi palīdz malēnietis Vilnis Veļķeris un mūsu uzticamais takuzinis Artis Ločmelis (VSK Burkānciems&Co), īpašs paldies Alūksnes novada pašvaldībai!
Stirnubuks.lv - Arī gudrinieki skrien – Uģis Joksts

Arī gudrinieki skrien – Uģis Joksts

Uģis Joksts Stirnu bukā ir piedalījies abos viskarstākajos posmos. Veiksme? Intuīcija? Prāts?

Stirnubuks.lv - Kā es Stirnu bukā

Kā es Stirnu bukā

Neesmu jau es nekāds vakarējais. Tā naktīs, veroties griestos, paslavēju savu dzīves spara uzlādēto katapultu, kas vēl ir atvilkta jauniem piedzīvojumiem, lai arī pa gadiem nenoliedzami kļuvusi ļodzīgāka un šautais akmens visdrīzāk nesasniedz nospraustos mērķus. Bet jūtu, ka spars un vēlme kaut ko sasniegt nav pazudusi.

Stirnubuks.lv - Austris Vasiļevskis

Austris Vasiļevskis

Šoreiz tas ir Austris. Skrējējs, kurš bieži dodas komandējumos un vienmēr paņem līdzi kedas. Labs kolēģis, kurš savējos ievilcis Stirnubukā un atradis īstos vārdus, lai atrautu datoriķus no ekrāna un ievestu mežā.