Stirnubuks.lv - Jāņa Kūma TOP 5 Taku skrējieni

Jāņa Kūma TOP 5 Taku skrējieni

Žurnāls: 04 | Kamparkalna Stirnu buks 2018 Jūlijs

Iesaka: Jānis Kūms

Tā kā ar ultrām neaizraujos, tad mans piedāvājums ir balstīts uz taku skrējieniem, kas sniedzas maratona distances apjomos vai tās tuvumā. Lai ir ne tikai bauda skriet pašu distanci, bet, lai pēc skrējiena paliek ļoti spēcīga un patīkama pēcgarša.

1. Marathon du MONT-BLANC

42 km; +2780 m / -1700 m

Jūnija beigas – jūlija sākums/ Chamonix, Francija

http://www.montblancmarathon.net

Teiksim tā – lielā UTMB mazais brālis. Garākā distance šajās sacensībās ir 90 km, bet populārākā un ar spēcīgāko konkurenci piepildīta ir tieši 42 km distance. Kas gan var būt labāks par maratona distanci pašā taku skriešanas sirdī?! Pats skrējiens nav ļoti sarežģīts, pirmie 18 km pat ir nosacīti ātri, pēc kuriem seko trases smagākie 24 km ar diviem gandrīz 1000 m kāpumiem un vienu diezgan sarežģītu noskrējienu. Ja iemantosi laikapstākļu labvēlību, tad pēdējos 6 km līdz finišam varēsi baudīt fantastisku skatus uz Monblānu. Lieki piebilst, ka sacensību atmosfēra ir ļoti tuva Zegamas maratonam, bet pats skrējiens ar lielisku scenāriju!

2. Zegama – Aizkorri

40_Zegama_fmt

42.195 km; +2736 m / -2736 m

Maija beigas / Zegama (Gipuzkoa), Spānija

http://www.zegama-aizkorri.com/en/

Skrējiens tikai 500 laimīgajiem skrējējiem ar unikālu atmosfēru, kuru nodrošina LABĀKIE atbalstītāji visā trases garumā. Vieglāk sacensībām ir kvalificēties, ja esi taku skriešanas elites atlēts, jo no 500 starta vietām 100 ir garantētas elites sportistiem. Skrējiena laikā sasniegsi četras augstākās Basku zemes kalnu virsotnes. Skrējiens kopumā ir diezgan tehnisks un izaicinošs, vairāk domāts tiem, kuri piekopj skyrunning skriešanu, jāņem vērā arī tas, ka skrējienā ir lidojošais sprinta etaps 22.58 km garumā. Negribu samelot, bet liekas, ka neviens taku skrējējs no Latvijas šajā pasākumā nav startējis. Tā kā vari kļūt par vienu no pirmajiem, ja ne pirmo! Trūkst iedvesmas? – noskaties video no šī skrējiena.

3. Trans GranCanaria

40_TransGC_fmt

42 km; +1200 m vai 65 km; +3200 m

Februāra beigas / Grankanārija, Kanāriju salas, Spānija

http://www.transgrancanaria.net

Skrējiens uz kuru var doties kopā ar ģimeni, lai izrautos no bargās Latvijas ziemas un iemīlētu Kanāriju salas, ja vien tās jau nav iemīlētas. Maratona distance varbūt nav tā pati baudāmākā, jo lielākā daļa iet no augšas uz leju, tā ir diezgan ātra. Lielāks izaicinājums noteikti ir 65 km distance, kurā var baudīt arī Kanāriju salu zaļumu un trasē pavadīt divas reizes ilgāku laiku nekā maratona skrējienā. Sacensību odziņa ir finiša ballīte un jautais komentētājs, tāpēc nebrīnies, ja finišā viņš Tevi sagaidīs dejodams.

4. Madeira Island Ultra Trail

40_MIUT_fmt

42 km

Aprīļa beigas / Madeiras sala, Portugāle

http://miutmadeira.com/en/

Pēc šī gada Latvijas taku skrējēja Andra Ronimoisa uzvaras MIUT 115 km distancē, pieļauju, ka latvieši uz šīs salas tiks sagaidīti daudz siltāk, un noteikti Tev paprasīs, vai pazīsti Andri. Skrējienu esmu izvēlējies tāpēc, ka šī sala ir manā bucket listā kā apskates objekts. Nav jautājuma, kā to apskatīt vislabāk, ja ne skrienot! Tā kā Madeira ir ļoti zaļa sala, tad tā neliks vilties jebkurā gadalaikā, bet tieši pavasarī sala ir pašā plakumā.

5. Orobie Ultra trail

40_Orobie ultra trail_fmt

Gran Trail Orobie – 70 km; +4200 m

http://www.orobieultratrail.it

Pagājušajā gadā šī pasākuma ietvaros skrēju Bergamo Urban trail (20 km, +700 m), tad kā papildinājumu iesaku nākošo distanci pēc pieejamā garuma. Sacensības ir lieliski organizētas ar finišu pašā Bergamo sirdī – Città Alta. Skrējiena sākums ir Alpu pievārtē, līdz ar to tas ir kā radīts dabas baudītājiem. Lielākā šī skrējiena priekšrocība ir tā, ka uz Bergamo tiešajā reisā lido Ryanair lidmašīna, sameklē dzīvošanu netālu no sacensību centra, un uz starta vietu Tevi aizgādās organizatori, līdz ar to skrējiena loģistika ir diezgan vienkārša.


#esesmuStirnu buks Nr. 4.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Linda Beldava, Rimants Liepiņš, Anda Sproģe
Korektore: Kristīne Kārkliņa, Anda Sproģe
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Kamparkalns saimniekam Almantam Kalniņam un brašajiem Talsu pakalnu sporta kluba zēniem Gintam Lūsim, Kārlim Vanagam un Jurim Damškalnam!
Stirnubuks.lv - Laipni aicināti Madonas novadā!

Laipni aicināti Madonas novadā!

Madonas novadā daļēji atrodas arī Lubāna ezers, kas ir lielākais Latvijas ezers (14 km garumā un 9 m platumā)

Stirnubuks.lv - Skarbi garais izaicinājums

Skarbi garais izaicinājums "Vilciņam pēdas dzinu" ir gandrīz noslēdzies

Simboliski, bet dažas dienas pirms "Enter Gauja Trail East" distances "Fēnix Lūsis" starta, kas vienlaicīgi ir Latvijas čempionāts ultra garajā taku skriešanas disciplīnā jeb "nieka" ~83km no Cēsu Pils parka līdz Siguldas Jaunās Pils kvartālam, laureātu noskaidrošanas, esam gatavi BEIDZOT noslēgt arī gana skarbo virtuālo izaicinājumu "Vilciņam pēdas dzinu"!

Stirnubuks.lv - Ko redzēt Šlokenbekas muižas apkaimē

Ko redzēt Šlokenbekas muižas apkaimē

Izcilā dabas ainavu fotomākslinieka Andra Apses (Jaunzēlande) darbu izstādi – lielformāta fotogrāfijas brīvā dabā. Fotogrāfijas tapušas zemeslodes viņā malā, Jaunzēlandē.