Stirnubuks.lv - Ieskrien mežā ar mūsdienu tehnoloģijām

Ieskrien mežā ar mūsdienu tehnoloģijām

Žurnāls: 03 | Piebalgas Stirnu buks 2018 Jūnijs

Teksts: Māris Berķis, pulsometrs.lv

Ieskrienot mežā mēs kļūstam labāki un stiprāki, elpojam svaigu gaisu un kļūstam tuvāki dabai. Bet tas nebūt nenozīmē, ka mūsdienu tehnoloģijas mums jāatstāj mājās. GPS pulkstenis uz rokas, pulsa josta ap ap krūtīm un mežā iekšā! 

Kāda šīm ierīcēm jēga, kādas ir priekšrocības – par to šajā rakstā!

Par GPS un failu ielādi

Mūsdienīgs pulsometrs, kas aprīkots ar GPS, ļaus skriešanas laikā redzēt skriešanas tempu un noskrieto distanci, bet dažiem modeļiem varam ielādēt arī maršruta .gpx failu. Jau izsenis Stirnubuks mājas lapā pirms katra posma ir iespējams lejupielādēt trases .gpx maršrutu, kuru Tu vari ielādēt savā pulsometrā, ja tas atbalsta šādu funkcionalitāti.

Tam ir vairākas priekšrocības: ja skrien pirmais, tas palīdzēs nenoskriet no īstās takas, un, ja aizskriesi pa nepareizo maršrutu pulsometrs uzreiz ziņos, ka esi novirzījies.

Daudziem pulsometriem varēsi redzēt arī distances augstumlīkni, kas ļaus redzēt, vai priekšā vēl kalni vai pēc Kalnu Karaļa atlikušā distance ir līdzena. Dažreiz ļoti noder, lai pietaupītu spēkus trases beigu galam.

Skrienot vienmēr varēsi redzēt cik atlicis līdz distances beigām. Arī šī informācija var labi noderēt, ja domā vai dzirdināšanas punktā ņemt vienu šampanieti vai divus.

Kā vēl ļoti labi izmantot ielādējamos maršrutus? Treniņiem! Vai Tu zini, kur ir forša distance, kur var izskriet 20km pa mežu? Es zinu – visur, kur ir bijis Stirnubuks posms! Ielādēju aizvadītā posma .gpx failu pulsometrā un zinu, ka būs lielisks treniņš pa takām, kur iepriekš skrējuši buki, lūši, zaķi un vāveres.

Skienot sekot pulsam

Ja Tavs mērķis ir skriet ne tikai šodien, bet visu sezonu un vēl daudzus gadus uz priekšu, tad seko pulsam un plāno atjaunošanos – būt piesardzīgam ir lieliska ideja. Cilvēki mēdz teikt, ka sacensībās pulss nav jāskatās, jo sacensībās tāpat jāskrien ar gāzi grīdā. Nekā nebija! Pulsa josta jāliek ap krūtīm vai vismaz jāseko līdzi pulsometram, kas mēra pulsu no plaukstas locītavas! Lūk kapēc:

  • Daudzi pulsometri nosaka atjaunošanās ilgumu un pēc lielām slodzēt atjaunoties ir ļoti svarīgi. Lietojot pulsometru, sāksi labāk apzināties, ka atpūta ir daļa no treniņu procesa.
  • Regulāri lietojot pulsometru iepazīsi savu sirdi un, ja distancē redzēsi, ka pulss ir augstāks nekā parasti, tad zināsi, ka varbūt vērts sevi pietaupīt.
  • Ja Tu izmanto mūsdienīgu pulsometru, kas saglabā datus mākonī, laika gaitā Tev būs uzkrāti dati, varēsi salīdzināt kā Tava sagatavotība mainījusies no gada uz gadu.
  • Ja Tu uztver skriešanu nopietni, padomā par treneri! Gudram trenerim noteikti interesēs Tavi sirds ritma dati!

Aktuālie modeļi

Uz augstākā plauktiņa no Garmin šobrīd aktuālākie modeļi ir Garmin Fenix 5, Fenix 5X, Fenix 5S, kā arī Forerunner 935. Visi šie modeļi pildīs visas aktuālās funkcijas – tiem ir ielādējami maršruti, barometriskais altimetrs, bet Fenix 5X mācēs parādīt arī vizuālas kartes. Visiem šiem modeļiem ir ļoti spēcīgas baterijas, kas ļaus GPS režīmā tikt galā gan ar Lūsi, gan stirpi garākiem skrējieniem.

Maršrutu ielāde būs aktuāla arī Suunto Spartan Sport un Suunto Spartan Trainer modeļiem, bet Suunto Spartan Ultra un Spartan Sport Wrist HR Baro būs precīzāki attēlota augstuma līkne, jo šajos modeļos ir barometriskais altimetrs.

No Polar maršrutam ļaus sekot līdzi vienīgi Polar V800, bet Polar M430 un Polar M400 ir ļoti racionāli, labi pulsometri, ja vēlamies skrienot redzēt ātrumu, veikto distanci un sekot līdzi pulsam.

TomTom pulsometri ir ekonomiski pievilcīgākie, ja vēlamies ielādēt maršrutu. TomTom modeļi pieejami arī ar ielādējamu mūziku un bluetooth austiņām komplektā, bet vai skrienot sacensībās vajadzētu klausīties mūziku? Diez vai! Baudam dabu, esam pie dabas, esam mežā – skrienam kopā ar mūsdienu tehnoģijām, neļaujam tām sev traucēt!

Par visiem modeļiem vairāk mācēs pastāstīt cilvēki pulsometrs.lv teltī katrās Stirnubuks sacensībās. Tiekamies!

35_m430_1_fmt 35_tomtom_2_fmt 35_atl1_fmt