Stirnubuks.lv - Gods kalpot Latvijai – ASK Patria

Gods kalpot Latvijai – ASK Patria

Žurnāls: 06 | Gaiziņkalna Stirnu buks 2018 Septembris

Teksts: Jānis Avotiņš, ASK Patria

ASK Patria komanda tika izveidota 2015.gadā ar mērķi apvienot visas tās militārpersonas, kuras sacensībās startē bez komandām, individuāli. Kalnu divriteņu sporta veids ir pirmais sporta veids ar ko sevi pieteicām ka komandu un līdz šodienai tieši šinī sporta veidā esam attīstījušies tik tālu, ka esam Latvijā viena no vadošajām komandām MTB sporta veidā. Komandas patriotisms un attieksme pret savu valsti, darbu un sportu uzrunāja daudzus citu sporta veidu pārstāvjus, dodot motivāciju neapstāties un iet uz priekšu.

Jānis Avotiņš, ASK Patria dibinātājs un komandas vadītājs: “Pieaugot ASK Patria sportistu pārstāvēto sporta veidu un dalībnieku skaitam, komandas rezultāti apstājās pie dalībnieku darba specifikas. Nestabilitāti komandas rezultātos veicināja sportistu darba pienākumi, kuri nereti dalībniekiem liedz piedalīties visos sacensību seriālu posmos un nereti atsevišķos posmos ir sarežģīti nokomplektēt pilnu komandu. Šī iemesla dēl komanda pieņēma lēmumu ļaut komandas vārdu pārstāvēt ne tikai militārām personām, vienlaikus saglabājot sākotnējo ideju, lai lielāko daļu komandas sastāvu veidotu NBS, Zemessardzes un Jaunsardzes pārstāvji. Komandas pastāvēšanas laikā esam veicinājuši rekrutēties un iestāties NBS vai Zemessardzē duci jaunu kolēģu.”

Šodien ASK Patria ir izaugusi līdz 76 sportistiem, kuri komandas vārdu pārstāv skriešanas, MTB, Military Fitness (atklātie āra treniņi), 3×3 ielu basketbola un OCR (obstacle corse race) sporta veidos. Šobrīd kā vienu no galvenajiem uzdevumiem esam izvirzījuši pacelt Latvijā jaunā līmeni tieši OCR sporta veidu. Šo sporta veidu esam iecienījuši tā daudzpusīguma dēļ, jo šis sporta veids ietver sevī gan skriešanu, gan ātrumu un spēku, stratēģiju, kā arī nebeidzamu cīņa ar sevi. Šajā sporta veidā esam Latvijā pionieri, ik gadu ņemot dalību pasaules un Eiropas čempionātos. Šī sporta veida spēcīgākie atlēti ir Artjoms Rekuņenko un Kaspars Kalnbērzs (Patria-Sportland).

PATRIA2_fmt

Šogad komanda organizēja pirmās šāda līmeņa sacensības “Patria Tough Run”, kur piedalījās vairāk nekā 600 dalībnieki no piecām valstīm. Dalībnieku pozitīvās atsauksmes iedrošina neapstāties un, ne tikai domāt par 2019.gada sacensībām, bet jau šoruden sarīkot vēl kādu šķēršļu skrējienu, kura norises vieta plānota Carnikavā. Skrējienu plānots veltīts šī gada 100gadniecei Latvijai.

2018. gada sezona iezīmējusies ar vēl kādu lielu notikumu, kuram ar lielu mērķtiecību gatavojāmies pēdējos divus gadus. Bijām pirmie, kuri no Latvijas ņēmuši dalību CISM (International Military Sports Council) MTB Pasaules čempionātā Slovēnijā. Pirmo reizi komandas spēcīgākie braucēji distancē sacentās gan ar Rio Olimpisko spēļu, gan Pasaules kausa dalībniekiem. Patria Bottecchia komandas līderis Kārlis Baltacis Pasaules čempionātā izcīnīja augsto 11.vietu.

PATRIA2_fmt1

Šogad lielu soli spērusi uz priekšu arī skriešanas komanda. Tā ir spējusi kļūt stabilāka un izcīnīt arī pirmās uzvaras komandas kopvērtējumā – Kamparkalna posmā Stirnu buka skriešanas seriālā izcīnījām pirmo uzvaru, kas norāda komandas nospraustos mērķus un virzienu, kā arī ciešu saliedētību, lai sasniegtu vēl un vēl augstākus rezultātus. Liels ieguvums un pievienotā vērtība ir Kristapa Bēziņa pievienošanās komandai. Kristaps ir labs palīgs skriešanas komandas kapteinim, kurš ar savu piemēru un darbu rāda priekšzīmi citiem un ir līderis gan trasē, gan ārpus tās. Jāpiezīmē, ka Stirnu Buka Ogres posmā Kristaps spēja uzvarēt Zaķu distancē un pēc stundas Ķegumā, Stipro skrējienā palīdzēt komandas ieskaitē cīnīties par TOP 3 pozīciju.

Atskatoties uz paveikto, var apgalvot, ka komandai ir daudz sasniegumu, kas ir tikai loģiski, jo sezonā komanda piedalās vairāk nekā 50 sacensībās visos komandas pārstāvētajos sporta veidos. ASK Patria kā komandai ir priekšrocība – ja nepaveiksies skrējējiem vai basketbolistiem, paveiksies citiem Patrijiešiem un uzvaras būs vienmēr.


Augstākie komandas sasniegumi:

  • 1. vieta Latvijas Riteņbraukšanas amatieru rangā 2017
  • 2. vieta Vivus MTB maratonā – Patria Bottecchia 2017
  • 2. vieta Noskrien Ziemu – Patria Sportland 2018
  • 3. vieta Stipro Skrējiens – Patria Sportland 2018, 2017, 2016
  • 3. vieta SEB MTB maratonā – Patria Bottecchia 2017

Jānis Avotiņš: “Uzsveram arī to, ka ASK Patria komandas rezultāti noteikti ietekmē lietotais ekipējums. Mūsu komanda lieto Itālijas velo ražotāja Bottecchia velosipēdus, kā arī visu sporta veidu pārstāvji savos treniņos un sacensībās lieto SIS sporta uzturu. Bet ar to vien būtu par maz. Galvenais mūsu spēks ir saliedēts, spēcīgs, motivēts klubs, kur biedri vienmēr viens otram būs blakus, gatavībā piesegt viens otra muguru.

PATRIA2_fmt2

Atskatoties uz paveikto nešaubīgi esmu gatavs turpināt aizsākto darbu pie komandas veidošanas ar vēl lielāku jaudu, jo redzot, kāda ir komandas motivācija, attieksme pret darbu un cik daudz tiek ieguldīts darbs no viņu puses, esmu pārliecināts, ka kopā ar ģimenes atbalstu ASK Patria augs un attīstīsies, tā ir kā sniega lavīna, kas spēj paraut sev līdzi līdzīgi domājošos, turpinot augt un attīstīties.”

Jānis Mežiels, Patria-Sportland skriešanas komandas kapteinis: “Šī komandai ir tikai otrā sezona, kad startējam Stirnu Buka seriāla komandu ieskaitē ar pilnu un tik augsti motivētu sastāvu. Sezonas galvenais mērķis ir TOP3, pie kā tad ar visiem spēkiem un nervu galiņiem kopīgi strādājam aukstajā ziemā un karstajā vasarā.

Pagājušā sezona komandai bija kā labs ieskriešanās gads, jo Jānis Avotiņš jau 3 gadus lolotos skriešanas grožus nodeva man. Notika patriotiskāko, ātrāko un motivētāko kadru atlase no LA kontingenta un, ņemot vērā augsti uzstādītos mērķus, arī vairāku civilo pieteikumu izskatīšana un akceptēšana.

2017. gadā ieskrējāmies un cītīgi vācām noteiktās ieskaites – 2 Zaķi, 2 Stirnas un 2 Lūšus pilnai ieskaitei. Nofinišējām maksimāli labi – Olimpiskajā sešiniekā. Sporta sezonas noslēgumu tradicionāli atzīmējām ar treknu punktu Lāčplēša dienas 11. novembra vakarā.

Šī sezona Patria komandai norit galvenokārt divās frontēs – Skrien Latvija un Stirnu Buks sezonas ietvaros. Spēcīgākie dalībnieki – Monta un Artūrs Ločmeļi, Ilze Meijere, Artūrs Rimicāns, Dainis Stepe, Elīna Kārkliņa, Nauris Aukmanis, Sergejs Ļeta, garo gabalu speciālists Kristaps Bērziņš, un es, kam diežmēl traumas dēļ šī sezona bija visai sarežģīta; visi skrējēji startē abās frontēs augsti motivēti, atbilstoši savām spējām!

Komanda Stirnu Buku jo īpaši ir iemīlējusi, kam par pamatu ir vairāki apstākļi:

  • Šeit dzimst uz ilgu laiku atmiņā paliekošākās un fantastiskākās bildes;
  • Komanda tieši pie dabas krūts saliedējas visaktīvāk;
  • Komandas iekšienē norit spraiga cīņa par potenciālajiem vietu sadalījumiem un finišā- nekad nevari zināt aiz kura kalna kājas paļims vai atnāks otrā elpa;
  • Komandas biedri ar savām ģimenēm un mazajām atvasēm tieši šeit ir iecienījuši laiskā plezīrā aizvadīt sestdienas pievakari labā atmosfērā.

Protams, punktu sistēma un nepieciešamās ieskaites savākšana posmu uz posmu ir nervu kutinošs un aizraujošs seriāls, kur komandu vieta tabulā mainās un līdz pēdējam posmam ar sakostiem zobiem un ragiem viss vēl rit. Mēs kā komanda ceram un novēlam, brašajai un nemitīgi pieaugošajai Stirnu Buka kustībai lekt, lekt un vēlreiz lekt augstāk, tālāk un nekad neapstāties.”

PATRIA2_fmt3

#esesmustirnubuks Nr. 6.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe
Korektore: Anda Sproģe
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis,
Andris Jermuts, Juris Dzenis, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Artim Ločmelim (OK Burkānciems),
Kalna Jurim jeb Jurim Stradiņam (atpūtas komplekss “Golgāts”), Pēterim Ločmelim (Piekūni.lv).
Paldies Madonas novada pašvaldībai par atbalsta plecu!
Stirnubuks.lv - Ko darīt Talsu apkārtnē?

Ko darīt Talsu apkārtnē?

Kamparkalns ir Ziemeļkurzemes augstākā vieta (174 m vjl.), tās virsotnē ir uzbūvēts VAS „Latvijas Valsts meži” skatu tornis 28 m augstumā. No torņa visos gadalaikos var vērot gan Talsu pauguraines mežu, pakalnu ainavas un ezerus, gan arī tālākus pagastus un objektus, kuru atrašanās vietu dabā palīdz saskatīt torņa skatu platformā uzstādītie attēli.

Stirnubuks.lv - Lattelekom Rīgas maratona Nords

Lattelekom Rīgas maratona Nords

Aigars Nords ir Stirnu buks. Viņš, pašam to nezinot, ir palīdzējis nonākt pie Stirnu buka idejas, un ļoti daudz no viņa organizētiem mačiem mācamies.

Stirnubuks.lv - Taku izaicinājums - piedāvā Gjensidige Latvija!

Taku izaicinājums - piedāvā Gjensidige Latvija!

Ziema nāk, Uga Dumpis aizvien biežāk būs redzams TV ekrānos, bet, lai drūmās ziņas Jūs nenomāc, atceramies mūždien optimisma pilnā daktera Anatolija Danilāna ieteikumu - vienīgā panākumu atslēga, kā uzveikt sērgu, ir normāls, aktīvs un vispusīgs dzīvesveids! Esam aktīvi, ejam dabā, meklējam un atrodam jaunus izaicinājumus un pārāk nepierodam pie socializācijas e-vidē!