Stirnubuks.lv - Norisināsies skrējiens apkārt Latvijai “Gaismas ceļš”

Norisināsies skrējiens apkārt Latvijai “Gaismas ceļš”

Teksts: Stirnubuks.lv


Seko 1836 Gaismas ceļam:: Atvērt lielāku!

1836 Gaismas ceļa Tempa turētāju provizoriskais pārvietošanās grafiks un stafetes maiņas punkti:: ej.uz/1836TempaTuretaji

Stafetes maiņas punktu atrašanās vietas:: GoogleMaps

Norisināsies skrējiens apkārt Latvijai “Gaismas ceļš” 

Sadarbojoties biedrībai 1836Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam, sākot ar 16. jūniju norisinās piecu dienu garš lāpu skrējiens pa 1836 kilometru garo robežu – Gaismas ceļš. Skrējiena dalībnieki veiks distanci nesot lāpas, no kurām skrējiena laikā tiks iedegti 88 ugunskuri, izgaismojot Latvijas pierobežu un radot Gaismas un Mīlestības ceļu, kas “apņems” mūsu valsti.

Uzsākot “Gaismas ceļa” skrējienu, 16. jūnijā Krāslavā tiks iedegtas divas gaismas lāpas, kuras uzsāks ceļu pretī viena otrai. Tās nesīs divas skrējēju komandas – Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis. Katra dosies savā virzienā, lai, noslēdzot skrējienu, satiktos Kolkas ragā. Pa ziemeļu pusi dosies 47 komandas, savukārt, pa Dienvidu – 41 komanda. Skrējiena mērķis ir izveidot nepārtrauktu “Gaismas ceļa” ritējumu, kuru nodrošinās skrējēju komandas, nododot gaismas stafeti ik pēc ~20 km. Katra komanda, noslēdzot savu skrējiena posmu, iedegs simbolisku ugunskuru, izgaismojot Latvijas robežu.

“Esam gandarīti, ka varam īstenot šādu projektu. Manuprāt, ir būtiski cilvēkiem atgādināt, ka Latvija ir skaista valsts, kur ir ļoti daudz ko redzēt un ar ko lepoties. Šis skrējiens ir tikai par un ap Latviju! Tāpēc, atbilstoši skrējiena dalībniekiem, esam izvēlējušies optimālu distanci, kas ļaus izbaudīt skrējienu un pierobežas dabu,” uzsver biedrības “1836” vadītājs Enriko Podnieks. “1836 kilometru garais ceļš, kas būs skrējiena distance, pirms diviem gadiem tika izveidots par godu Latvijas simtgadei. Tas simbolizē ceļu uz brīvību un ļauj ieraudzīt mūsu zemes unikalitāti dabā, vēsturē un cilvēkos. Šis gads visā pasaulē radījis lielu neziņu un licis domāt par to, kādas ir mūsu prioritātes dzīvē. Veidojot šo “Gaismas ceļu”, vēlamies dalīties priekā, pateikties mūsu tautai un Latvijai, vairojot Gaismu sevī.”

ApskrienLatviju_712

Svarīgi un pat vēlams ir iepazīt ne tikai pierobežu, bet arī visu Latviju! Domāju, ka “Gaismas ceļš” var būt labs pirmais solis, kur kopā ar domubiedriem noskriet pirmos 20 km. Iespējams, tas skrējiena dalībniekus motivēs atgriezties sākumpunktā, lai veiktu visu „1836” ceļu. Ceļojot pa Latviju, vienmēr varam gūt jaunas vēsmas, atklāt līdz šim neiepazītas vietas. Šis brīdis, kad daba mostas un viss zied, manuprāt, ir labākais laiks, lai iepazītu savu valsti un dotos skrējienā. Es noteikti varu garantēt, ka, veicot “1836” ceļu, ikviens gūs lieliskas emocijas un vērtīgu pieredzi,” stāsta garo distanču skrējējs Dins Vecāns.

Rimants Liepiņš, taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” organizators aicina: “Saulgriežos katram latvietim esot jāiededzina ugunskurs, tas mums esot asinīs! Tad iedegsim tos visapkārt Latvijai, attīrīsim savu zemi un domas, pakustināsim kājas! Par lielu un stipru Latviju!”

“Mēs īpaši aicinām tās pašvaldības, kuras atrodas pierobežā, kļūt par “Gaismas vēstnešiem”, proti, sagaidīt un pavadīt skrējiena dalībniekus, stafetes maiņas punktos un visiem kopīgi iedegt “Gaismas ceļa” ugunskurus,” uzsver Enriko Podnieks.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, jāievēro arī zināmi drošības pasākumi. Tāpēc stafetes komandas sastāvēs no 3 cilvēkiem un ceļa laikā tās pavadīs tehniskais auto. Arī skrējiena laikā iedegtie ugunskuri, tiks rūpīgi uzraudzīti, lai izvairītos no negadījumiem.

“Gaismas ceļš” – dod spēku, attīra, vieno un iedvesmo!

#AplidoApceļoApmīļoLatviju #1836GaismasCeļš #VisapkārtGaismaAusa

Vairāk informācijas:

Inese Krūze

1836 ceļa koordinatore

Mob.: 29289859

fonds1836@gmail.com

 

Stirnubuks.lv - Izaicinājuma NVJV! 2.nedēļa ir noslēgusies

Izaicinājuma NVJV! 2.nedēļa ir noslēgusies

Izaicinājumā ar vismaz vienu reģistrētu aktivitāti "skrien, nūjo, ej" atzīmējās 538 (+54 salīdzinot ar 1.nedēļu) dalībnieki. Jāatzīst Vāvere pagājušajā nedēļā bija īpaši nešpetns, ļaujot sevi noķert vai par punktu apsteigt vien 82 izaicinājuma dalībniekiem!

Stirnubuks.lv - Dabas parks “Piejūra”

Dabas parks “Piejūra”

Dabas parks ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas pārstāv noteikta apvidus dabas un kultūrvēsturiskās vērtības un kas ir piemērota sabiedrības atpūtai, izglītošanai un audzināšanai.

Stirnubuks.lv - Ronimoiss - labākais no mūsējiem Pasaules kausā

Ronimoiss - labākais no mūsējiem Pasaules kausā

Teju visu Latvijas izlasi esam redzējuši uz Stirnu buka pjedstāla, taču komandā netrūkst arī citu vietējo skrējienu uzvarētāju un laureātu.