Stirnubuks.lv - Edgara Bukša 5 must do skrējieni

Edgara Bukša 5 must do skrējieni

Žurnāls: 13 | Krimuldas Stirnu buks 2019 Septembris

Teksts: Edgars Bukšs

Edgars nav top skrējējs, bet vienmēr atrod interesantus un izaicinošus skrējienus. Un tos arī pieveic – dzelzs spītība un apņemšanās. Bet, protams, arī nesmādē katra taku skriešanas entuziasta must do klasiskos skrējienus.

1. 100 miles of ISTRIA

ISRA_fmt

(distances 20km, 41km, 68km, 128km, 168km)

168km distance, +6390 kāpumu metri.

http://www.istria100.com/index.php/en/

Sacensības, kuras man paliks atmiņā uz visiem laikiem. Mana pirmā ultra ārzemēs 128 km garumā un gadu vēlāk pieveikta arī 168 km distance. Es noteikti tur vēl atgriezīšos. Skrējiens, kurš ļauj izbaudīt Horvātijas burvību, pārlieku nepārspīlējot ar nogalinošiem un jaudīgiem kāpumiem. Ģimeniska atmosfēra un daudz pozitīvisma. Skrējiens notiek aprīļa sākumā, kad laikapstākļi ir patīkami silti pat priekš latviešu skrējēja.

2. UTMB

UMTB_fmt

170 km distance, + 10000 kāpumu metri

https://utmbmontblanc.com/en/UTMB

Ja esi ar visām “četrām” iekšā ultra maratonu pasaulē, tad šis skrējiens ir sapnis katram sevi cienošam ultramaratonistam. Dzirdēti daudzi lieliski stāsti par dabas burvību un redzētas daudzas fantastiskas bildes no šīm sacensībām. Vienlaikus skrējiens tiek raksturots kā viens no smagākajiem izaicinājumiem ultramaratonu pasaulē. Varbūt tieši tāpēc tas ir tik vilinošs. Tāds sīkums, kā vēl veiksmīgi ir jāsavāc ieskaites punkti un jābūt veiksmīgam dalībnieku izlozes loterijā, jo gribētāju šeit piedalīties ir ļoti daudz.

3. TRANS Gran Canaria

transgrancanaria-2020-_fmt

264 km distance, +13000 kāpumu metri.

http://www.transgrancanaria.net/en/info-transgrancanaria/

Sapnis par distanci virs 200+ km jau kādu laiku ir manā galvā. Milzīgs izaicinājums, bet pēc visiem aprakstiem var šķist, ka šis var būt īstais skrējiens kaut kā neticama paveikšanai. Populāra vieta latviešu skrējēju “leģioniem”, kur katru gadu daudzi izvēlās kādu no mazākajām distancēm 128km, 65km, 42km garumā. Burvīgās dabas ainavas, kalni, bieži vien karstie laikapstākļi…, tās ir lietas, ar kurām jārēķinās šajā pasākumā.

4. Run Rabbit Run

run-rabbit-run-100_fmt

100 mile race, +6100 kāpumu metri

http://runrabbitrunsteamboat.com/

Amerikas Savienotās Valstis ir pārbagātas ar dažādu veidu ultramaratoniem. Ir grūti izvēlēties kādu noteiktu sacensību. Bet ASV noteikti ir viena no tām valstīm, kurā es gribētu paciemoties un, protams, noskriet kādu skrējienu. Run Rabbit Run sacensības ir vienas no daudzajām sacensībām ASV un tās neiekrīt acīs ar kaut ko nebijušus, bet, varbūt, tieši šis ir iemesls kāpēc ir vēlme pamēģināt tieši šo skrējienu un atklāt ko jaunu. Būt pirmajam latvietim, kurš piedalījies šajās sacensībās.

5. Transylvania 100K

Transylvania2017-09_fmt

100km distance, +6444 kāpumu metri

https://www.transylvania100k.com/

100km distance Rumānijas kalnos. Viena no retajām ultrām šajā reģionā. 2019. gadā dēļ lavīnu iespējamības distance pāris dienas pirms starta tika samazināta no 100 km uz 80 km. Daudzi ir pārsteigti, ka Rumānijā ir tādi kalni. Izrādās, ka ir un laikapstākļi šajā skrējienā ir tik mānīgi, ka vienā brīdī tu skriesi saulītes apspīdēts, bet jau nākamajā mirklī cīnīsies ar krusu un ūdeni, kurš mēģina Tevi noskalot no kalnu celiņiem. Mazs dalībnieku skaits, nepieradināti dabas skati. Skrējiens, kurš paliek atmiņā.


ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #6(13)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Juris
Dzenis, Andris Jermuts, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašie paldies! Līdz šim mums nezināmās Krimuldas novada takas Stirnu bukam palīdzēja iepazīt Kaspars Kārkliņš (“Siguldas Maratona klubs” vadītājs) un Stirnu buka Vidzemes taku eksperts Artis Ločmelis (“VSK Burkānciems”)! Īpašs paldies Krimuldas novada pašvaldībai, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas Dabas aizsardzības daļas ekspertiem par praktiskiem ieteikumiem un padomiem, kā uzvesties īpaši jutīgā teritorijā un, kā saskatīt dabā senos ceļus, kas reiz savienoja gaujmaliešu mājas!
Stirnubuks.lv - Vai taku skriešana izraisa atkarību?

Vai taku skriešana izraisa atkarību?

“Es nožēloju, ka šodien izskrēju pa mežu!” Lai arī katra individuālā pieredze tāda “anekdote” vien ir, nekad neesmu dzirdējis šādu apgalvojumu.

Stirnubuks.lv - Tikšanās ar Lūsi

Tikšanās ar Lūsi

Tērvetē, skrienot Buka distanci sacensībās “Stirnu buks”, bija tik grūti, ka apsvēru domu turpmāk pāriet uz Zaķa distanci. Bet, reģistrējoties uz Ogres Zilajiem kalniem, roka paslīd un nospiež Lūša distanci.

Stirnubuks.lv - Available 2021 season subscriptions and gift cards

Available 2021 season subscriptions and gift cards

Starting from December 14th subscriptions and gift vouchers for the next season will be available!