Stirnubuks.lv - Didža Gļušņeva TOP 5

Didža Gļušņeva TOP 5

Žurnāls: 10 | Kalnsētas Stirnu buks 2019 Jūnijs

Iesaka: Didzis Gļušņevs

1. Inov-8 Descent race

Screen Shot 2019-06-03_fmt

https://descent.inov-8.com/

Nepatīk skriet pret kalnu? Skrien lejā! Ātrs un īss noskrējiens 350 metru garumā, kur skrienot lejā nav laika baidīties. Stāvākā vieta sasniedz 80% slīpumu. Skrējiens notiek Austrijas Alpudaļā – Hahnenkamm kalnā, kas savukārt ir daļa no Kitzbühel slēpošanas kūrorta, kur ik gadu notiek Pasaules kausa kalnu slēpošanas sacensības. Nekāds lielais taku skrējiens nesanāk, bet ātrs noskrējiens ir daļa no laba rezultāta katrās kalnu taku sacensībās.

2. Oman by UTMB

UTMB_2018_OUTMB-Franck_fmt

https://omanbyutmb.com/

Skaists un tai pašā laikā ļoti grūts un tehnisks skrējiens, kas šķērso Al Hajar kalnus

Omānā. Skrējiens vijas gar kalnu virsotnēm, seniem ciematiem, palmu plantācijām un arī šaurām šahtām. Skrējienā arī neiztikt bez klinšu kāpšanas iemaņām un tā inventāra, izklausās jautri! Var izvēlēties sev piemērotāko distanci no trim – Jebel Shams: 170 km ar 10,400 m kāpumu, Jebel Akhdar: 130 km ar 7,400 m kāpumu un Al Hamra: 50 km ar 2,300 m kāpumu.

3. Transgrancanaria HG

transcanaria_fmt

http://www.transgrancanaria.net/en/

Šīs ir populāras sacensības, kur daudzi latvieši jau ir pārbaudījuši savas spējas. Kanārijās akmeņu netrūkst, netrūkst arī ātru noskrējienu un stāvu, ilgu kāpumu. Prestižākā ir 128 km distance, taču arī pārējās nav ne mazāk izaicinošas, īpaši tādēļ, ka pēdējie 40 km ved gandrīz tikai uz leju un jāprot saplānot distance tā, lai pietiktu spēka to izturēt. Kad ar to tikts galā, paliek vēl izslavētā upes gultne ar apaļiem, kustīgiem akmeņiem un kanāls cauri pilsētai.

4. Vilkaču maratons

Vilkac_marath_fmt

http://www.vilkacumaratons.lv/

Šogad 27. jūlijā mums ļoti labi zināmajā Āžu kalnā tiks dots starts trešajam Vilkaču maratonam. Liekas – kas tur traks tajos mazajos pauguros var būt, bet ja šie mazie pauguri jāšķērso trīspadsmit reizes, tad ir gan. Trīspadsmit apļi – 42 km ar 2000+ augstummetriem 7 stundu kontrollaikā. Viegli nav, esmu pats to izbaudījis un jūtu, ka darīšu to vēl! Ļoti laba atmosfēra un līdzjutēji un tas katrā aplī!

5. Transvulcania

transvulcania-2018-506_fmt

http://transvulcania.es/en/

Šis skrējiens notiek uz la Palma salas, kas ir viena no Kanāriju salām. Lai arī skrējēji var izvēlēties skriet vertikālo kilometru, pusmaratonu un maratonu, galvenais starts ir 74 km garā ultramartona distance ar 4000 m kāpumu, no kuriem apmēram puse tiek savākta jau trases pirmajos 16 kilometros. Ja tas neliekas gana izaicinoši, tad distances beigu daļā 14 km laikā ir jāveic 1800 m noskrējiens, pēc kura vēl jāatrod spēki pēdējos 5 km izturēt kanjona svelmi un pieveikt vēl vienu 400m kāpumu.


ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #3(10)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Juris Dzenis, Andris Jermuts, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies OK Saldus vīriem: Oskaram Zērnim, Emīlam Zērnim, Arvīdam Brucim, Uldim Brucim un Saldus sporta dzīves vadītājai Elgai Grotai!
Stirnubuks.lv - Lūšu skolas Linda

Lūšu skolas Linda

Un līdzīgi kā aikido – skrējiens mežā un Stirnu buks rada harmoniju, spēku un jaunus ceļus, pa kuriem doties.

Stirnubuks.lv - Ellīgais Ventas ielejas Stirnu buks

Ellīgais Ventas ielejas Stirnu buks

Kuldīga skrējējus vienmēr sagaida ar labu laiku. Skriešanai pat pārāk labu. Tieši tāds bija arī pirms diviem gadiem Ventas ielejas Stirnu buks.

Stirnubuks.lv - Paveiciet vairāk, darot mazāk jeb darbs ar elpu

Paveiciet vairāk, darot mazāk jeb darbs ar elpu

Bez ēdiena mēs varam izdzīvot vairākas nedēļas, bez ūdens — vairākas dienas, bet bez gaisa — tikai dažus īsus mirkļus.