Zvārtes ieža Stirnu buks Ērgļu stacijas Stirnu buks Milzkalna Stirnu buks Abavas senlejas Stirnu buks
Stirnubuks.lv - Stirnu buks nav tikai taku skriešana.

Stirnu buks nav tikai taku skriešana.

Žurnāls: 08 | Piekrastes Stirnu buks 2019 Marts

Teksts: Signis Vāvere

Gandrīz četros tūkstošos metru augstumā, kalnos cēlos četros no rīta, lai skrietu vēl augstāk. Ārā tādi mīnusi, ka zobu mazgāšanai domātais ūdens ir sasalis un mugursoma tik viegla, jo visas drēbes ir mugurā. Un, lai arī augšā kalnos ir skaisti – pirmie saules stari ielejā, sasalušajos strautos izveidojušās skaistās ledus skulptūras, tā mazā dūmaka, kas rotaļājas ap virsotnēm vai pat ezers, uz kura sniegs un smiltis veido kosmiska paskata tuksnesi – tomēr tur, tu vienā brīdī saproti, cik skaisti ir mājās, cik ļoti patīk tur būt.

Stirnu buks jūs šogad aizvedīs uz septiņām skaistām vietām. Pirmajos posmos redzēsiet kā mostas daba, kā viss plaukst un vairojas, kā šķiet, ka Latvija ir simts dažādu zaļu krāsu ietverta. Vasaras siltajos posmos būs saule un, lai arī lietus reti kad ir bijis Stirnu buka sabiedrotais, bet varu iedomāties, cik forši būtu skriet pa Pilssalas takām silta lietus laikā, pēc tam iedzert alu ar draugiem, klausoties labu mūziku. Un rudenī – sportistiem vajadzēs pēdējos punktus savam un komandu kopvērtējumam, bet taku skriešanas mīļotāji varēs baudīt zelta rudeni Gaujas krastos.

Atceries, beidzoties pagājušā gada sezonai, mēs prasījām – vai atvedīsi savu vai paziņu bērnu uz Latvijas valsts mežu čempionātu skolu jauniešiem taku skriešanā? Jūs lielākā daļa atbildējāt, ka JĀ. Tas mums bija milzīgs novērtējums, ka jūs savu kaislību uz taku skriešanu un Stirnu buku, esat gatavi parādīt mūsdienu jaunajiem cilvēkiem. Un, ziniet, šeit ir arī atgriezeniskā saite – kāda bērna vecāki interesējās, kā paši var pieteikties Stirnu bukam un vai varēs skriet kopā ar bērnu, jo nav varējuši saprast, kas tajā Stirnu bukā tāds notiek, ka viņu atvase raujas celties sestdienas rītā, braukt pat uz otru Latvijas malu, skriet pa mežu un mājās atgriezties ar spīdošām acīm. Šogad arī viņi piedalīsies, jo biežāk grib redzēt savu bērnu tik aizrautīgu.

Un Stirnu buks nav tikai taku skriešana. Tā ir satikšanās ar draugiem un līdzīgi domājošiem, tā ir lieliski pavadīta sestdiena, ar iespējamu plānu apskatīt ko vairāk konkrētajā apkārtnē, tas ir gards alus un laba maltīte, mūzika, ballīte un pat iespēja kaut ko laimēt loterijā. Brauc arī šogad, ņem līdzi draugus, bērnus, omes, pat suņiem būs iespēja izskrieties! #esesmustirnubuks un Tu arī esi!

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #1(8)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Santa Sinka, Anuj Adhikary
Tulkotāja: Renāte Ribaka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
ĪPAŠS PALDIES Dabas aizsardzības pārvaldei un dabas parkam “Piejūra”, Carnikavas novadam, jo īpaši Ingai Čaupalai un Edvīnam Krūmam, vīram ar karti - Artim Ločmelim.
Stirnubuks.lv - 5 vietas, kas Piebalgā būtu jāapskata katram Stirnu bukam

5 vietas, kas Piebalgā būtu jāapskata katram Stirnu bukam

Pēdējos divus gadsimtus Piebalga ir vieta, ko var dēvēt par latviešu kultūras šūpuli, jo no tās nākusi liela daļa mūsu dižgaru, tomēr ne tikai patriotisks atskats vēsturē ir iemesls, lai Stirnu buki turp dotos šīs vasaras pilnbriedā!

Stirnubuks.lv - Līvānu VK/Baltais

Līvānu VK/Baltais

Komanda, uzvarot tikai pirmajā posmā Tērvetē, bet daudz neatpaliekot no citu posmu uzvarētājiem, spējusi pēc četrām kārtām būt pārliecinoša līdere.

Stirnubuks.lv - PĀRI GRŪTĪBĀM AR SMAIDU jeb Lindas Top5 skrējieni

PĀRI GRŪTĪBĀM AR SMAIDU jeb Lindas Top5 skrējieni

Trase ir interesanta, pateicoties kāpumiem, akmeņainajām trasēm un aci piesaistošajām ainavām.