Stirnubuks.lv - Brīvprātīgais Laimonis

Brīvprātīgais Laimonis

Žurnāls: 12 | Piejūras Stirnu buks 2019 Augusts

Teksts: Signis Vāvere

Pat mazas sacensības noorganizēt nav viegls darbs. Lai arī cik daudz tu pats un tavi draugi var izdarīt, vienmēr ir vajadzīgas izpalīdzīgas rokas un arī prāts. Stirnu buks ir milzīgs pasākums, ar organizatoru komandu un sadalītām atbildībām, bet katru reizi kāds brīvprātīgais pietrūkst. Laimonis Fuksis ar savu entuziasmu un atbildību ir viens no Stirnu buka galvenajiem brīvprātīgajiem. Pie tam, skriešana nav viņa lieta. Toties viņa dzirdināšanas punktā izsalkušākie skrējēji var tikt pat pie nu pat cepta šašlika. Paldies, Laimoni, par palīdzēšanu un par to, ka brīvprātīgo pieteikšanās anketās nereti var lasīt komentāru – “gribu palīdzēt kopā ar Laimoni un viņa bandu!”

Kāda ir tava Stirnu buka diena?

Viss sākās diezgan negaidīti. No savas draudzenes uzināju par Stirnu buku un brīvprātīgajiem. Tā kā agrāk brīvdienas pavadīju diezgan aktīvi, bet sportot veselības dēļ vairs nevarēju, nolēmu iesaistīties brīvprātīgajos. Un… āķis lūpā! Fascinēja tā gaisotne, kura valda Stirnu bukā, liekot aizmirst ikdienas rūpes un negatīvismu, kurš diemžēl valda lielākajā daļā iedzīvotāju. Pateicoties Stirnu bukam, esmu bijis tādās vietās, kur nez vai kādreiz būtu bijis, esmu sapratis, nav nekā skaistāka par Latviju.

Tu esi viens no retajiem, kurš ir bijis uz gandrīz visiem Stirnu bukiem, bet nekad nav skrējis.

Šogad nez vai vairs iznāks būt kādā posmā, dzīve tomēr ievieš savas korekcijas, bet sirdī būšu ar Stirnu buku.

41375463_9920224043248_fmt

Kurš posms tev vislabāk ir paticis?

Stirnu bukā nav sliktāku vai labāku posmu, katram ir sava odziņa, pat lietainajiem Kornetu un Alūksnes posmiem. Neatceros kurā posmā, bet vienā no pirmajiem, daži teica, viss, nekad vairs, bet, nez kādēļ, es viņus redzu atkal un atkal. Pats vislabāk atceros posmu, kurā sākās mana šašliku tradīcija. Tas bija Kamparkalnā. Man bija iedalīts Kamparkalna ūdens punkts, bet tur viss sagatavots šašliku cepšanai – grils, ugunskura vieta. Aizbraucu uz veikalu, nopirku gatavu šašliku un kārtējo reizi pārliecinājos, ka tas nekam neder, tā arī ieviesās tradīcija ar paša gatavotu šašliku.

Ja tu būtu Rimanta vietā, ko tu darītu savādāk?

Manuprāt, Stirnu bukā pietrūkst Lāča distance – tiem, kuriem pāri 100 vai 120 kg. Daudzi no šiem lielajiem cilvēkiem ir teikuši, ka labprāt piedalītos, bet ko nu mēs sacentīsimies ar tiem čempioniem. Kaut gan Stirnu bukā, manuprāt, tomēr galvenais ir piedalīties.

Nav svarīgi cik tu lēni skrien, jo Tu tāpat esi priekšā tiem, kas guļ dīvānos. Kā tev pašam ar skriešanu?

Neesmu skrējējs. Jaunībā biju aktīvs riteņbraucējs, godalgotas vietas gan nebija, bet braukt man patika.

Kurš ir tavs sporta veids?

Kurš tad vēl varētu būt? Stirnu buks. Katru gadu noskatos uz septiņiem lieliskiem mačiem dzīvajā. Pa televizoru labprāt skatos hokeju.

Kādi ir tavi lielākie sasniegumi?

Tas, ka Stirnu bukā iesaistīju dēlu ar vedeklu un trīs mazbērnus, kuri skrien, kad vien iespējams.

Ko tu vēl, bez palīdzēšanas citiem, dari?

Bez brīvprātīgajiem, pārējo laiku aizņem darbs, un, protams, tradicionālā Stirnu buka šašlika gatavošana.

Tev ir sava brīvprātīgo banda. Kur vēl palīdzat?

Pirmie, ar kuriem iepazinos bija Jānis Ābols un Baiba Dombrovska, pēc tam pievienojās Kristīne Zvingevica-Kalniņa, Ģirts Kalniņš, Laimonis Skadiņš un pārējie. Kodols bija, kuram reizi pa reizei pievienojās citi mūsu draugi. Palīdzēts ir daudzos skriešanas pasākumos – skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera, Vilkaču maratonā, „taisnais”, INOVA-8, CET, Mulgi maratons, Patriots. Bet prioritārs, protams, ir Stirnu buks.

Kāpēc jābūt brīvprātīgajam Stirnu bukā?

Ko novēlēt tiem kuri vēlas būt brīvprātīgie? Vienkārši piesakieties, un jūs sajutīsiet to gaisotni, kura valda Stirnu bukā, to sajūtu, kad vairāki tūkstoši tev uzsmaida un pasaka paldies, bet tu viņiem novēli raitu soli! Pamēģiniet! Un būs āķis lūpā!ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #5(12)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Juris
Dzenis, Andris Jermuts, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašie paldies! Uz Ventspili Stirnu buku aizvilināja Uvis Braunfelds (Moller Auto Ventspils / Matisons Runner`s Club) nenogurdināmais kapteinis! Arī par smilšainajām takām teiksim lielu paldies Uvim un čadīgajai Danai Mačtamai, kuri nenogurstoši pavadīja Stirnu buku Kurzemes piekrastes izpētes skrējienos! Praktiskajos jautājumos Bukam palīdzīgu plecu sniedza Ventspils pašvaldības Sporta pārvaldes speciālists Kārlis Gubāts, īpašs paldies Ventspils un Ventspils novada pašvaldibām, Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālajai adminstrācijai!
Stirnubuks.lv - Ieskrien mežā ar mūsdienu tehnoloģijām

Ieskrien mežā ar mūsdienu tehnoloģijām

Ieskrienot mežā mēs kļūstam labāki un stiprāki, elpojam svaigu gaisu un kļūstam tuvāki dabai. Bet tas nebūt nenozīmē, ka mūsdienu tehnoloģijas mums jāatstāj mājās. GPS pulkstenis uz rokas, pulsa josta ap ap krūtīm un mežā iekšā!

Stirnubuks.lv - Ceļš līdz Stirnu bukam

Ceļš līdz Stirnu bukam

Ar taku skriešanu iepazinos tieši pirms desmit gadiem, kad nolēmu pagodināt savu vārdu un piedalīties skrējienā “Jānis, Jānītis” Cēsīs. Toreiz biju diezgan apvēlies jauneklis, kurš tikai pirms mēneša bija uzsācis likvidēt savu lieko svaru.

Stirnubuks.lv - Noklausies podkāsta Supervaroņu sarunas jaunāko epizodi #023

Noklausies podkāsta Supervaroņu sarunas jaunāko epizodi #023

Daudziem skrējējiem novembris ir laiks, kad tiek likti pamati nākamai sezonai un domāts par to, kādos skrējienos piedalīties. Jaunākā Supervaroņu sarunu epizode ir lieliski piemērota šim brīdim, jo ir grūti turēties pretī kārdinājumam pēc piedzīvojumiem, kad esi dzirdējis, ko tik Taku Skrējējs Juris Dzenis nav darījis un vēl tikai plāno darīt. Kas būs Tavs nākamais piedzīvojums?