Stirnubuks.lv - Ar buku uz kājas – labākās distances Eiropā

Ar buku uz kājas – labākās distances Eiropā

Žurnāls: 06 | Gaiziņkalna Stirnu buks 2018 Septembris

Iesaka: Anete Švilpe

Buks uz kājas ir pamanīts. Anete arī. Ne tikai Latvijā, bet arī citos skrējienos visā pasaulē.  Viņas skatījums uz interesantiem skrējieniem var kādu pamudināt izmēģināt savu soli arī ārpus Latvijas. Anetes topā ietilpst ne tikai gleznainie Zviedrijas, Francijas un Šveices skrējieni, bet arī pa kādam vietējam pauguram.

1. UTMB

https://utmbmontblanc.com

Noskriet kvalifikācijas sacensības, savākt punktus, izturēt loteriju – tie ir tikai daži no soļiem, kas jāveic, lai piepildītu sapni par iespēju augusta beigās nokļūt Chamonix un veikt kādu no distancēm ap Monblānu. Nokļūstot skaistajā kalnu ciematā Monblāna pakājē un sajūtot tajā valdošo atmosfēru, nav vairs nekādu jautājumu, kādēļ tieši šī vieta ir taku skriešanas meka. Prestižākā ir 171km garā UTMB distance ar sākumu un beigām Chamonix, kas apved visapkārt baltajam kalnam caur trīs valstīm, taču arī pārējās distances – CCC (101km), TDS (119km), OCC (56km), MCC (40km), PTL (290km) un YCC (15km) – ir ne mazāk izaicinošas un elpu aizraujošas.

utmb_fmt

2. Vilkaču maratons

http://www.vilkacumaratons.lv

Atceries Āžu kalna sprinta etapu nupat notikušajā Šlokenbekas posmā? Vai vari iedomāties to veikt 13 reizes, ja vēl teikšu, ka tas nebūt nav riebīgākais un stāvākais kāpums trasē? Jā, tieši tāds ir Vilkaču maratons, kas 13 apļos savāc ap 2000 augstuma metriem, kas ir iespaidīgs cipars Latvijai. Šis skrējiens patiesi pārbauda gribasspēku, jo kontrollaiks ir nepiekāpīgs un izstāties ir viegli. Tomēr skrējiens aizrauj ar savu īpašo pieeju, un tas ir atmiņā paliekošs ne tikai dalībniekiem, bet arī ikvienam līdzjutējam, jo nelielais aplis dod iespēju uzmundrināt skrējējus vairākkārt. Pat ja nejūties gatavs šim izaicinājumam, no sirds iesaku atbraukt, izbaudīt unikālo atmosfēru un palīdzēt kādam dalībniekam pieņemt lēmumu doties nākamajā aplī.

vilkacu_maratons_fmt

3. DoloMyths Run Sellaronda Ultratrail

http://www.dolomiteskyrace.com

Šajā Itālijas reģionā esmu vairākkārt braukusi izbaudīt Alpus ziemā, jo gaišie Dolomīti un itāļu viesmīlība aicina atgriezties atkal un atkal. Kad uzzināju, ka apkārt gleznainajam Sella kalnu masīvam norisinās arī ultra (60km +3800m) ar startu un finišu Canazei, nebija divu domu par to, ka būs šis skrējiens jāiekļauj savā sacensību kalendārā. Ja neuzrunā ultra, ir iespējams piedalīties arī 22km garajā skyrace un vertikālajā kilometrā, kur 2.3km garā distancē tiek savākti 1000 augstuma metri.

victoria-kreuzer-in-it_fmt

4. Montreux Trail Festival

https://montreux-trail.ch

Par Montreux skrējienu un tā organizatoriem ir lieliskas atsauksmes, un šī grupas Queen festivāla filozofija aicina svinēt skriešanu, izbaudīt skaisto Šveices dabu un parāda, ka arī sacensības var būt jautras un tās nevajag ņemt pārlieku nopietni. Piedāvātais distanču klāsts ir plašs – sākot ar bērnu un ģimeņu skrējieniem un beidzot ar 164km garu ultru. Visinteresantāk izskatās Queen’s Night (6km) un Freddie’s Night (15km), kas ir teju ballīte uz takām ar Fredija ūsām un lielisks veids, lai iemīlētu taku skriešanu. We will rock you!

montreux1_fmt

5. Fjällmarathon

http://fjallmaraton.se

Vietas uz šo skrējienu tiek izķertas jau reģistrācijas pirmajā dienā, kas vien parāda, cik pieprasīts šis skrējiens ir to skrējēju vidū, kas vēlas izbaudīt Skandināvijas vasaru. Tiek piedāvātas vairākas distances, taču populārākā ir 43km distance ar 2100 augstuma metriem, kas ir tā, ko pati kāroju noskriet. Labā ziņa gan ir tā, ka ārzemju skrējējiem ir papildus 100 vietas, ja nav sanācis tikt pie dalības kopīgajā reģistrācijā.

fjallmarathons_fmt

#esesmustirnubuks Nr. 6.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe
Korektore: Anda Sproģe
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis,
Andris Jermuts, Juris Dzenis, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Artim Ločmelim (OK Burkānciems),
Kalna Jurim jeb Jurim Stradiņam (atpūtas komplekss “Golgāts”), Pēterim Ločmelim (Piekūni.lv).
Paldies Madonas novada pašvaldībai par atbalsta plecu!
Stirnubuks.lv - Alūksnes tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas

Alūksnes tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas

Alūksnes pilsēta. Alūksnes ezers. Alūksnes Pilssala. Alūksnes bānīša stacija. Alūksnes muižas parks. Alūksnes Jaunā pils. Ernsta Glika atstātais mantojums. Tempļakalna parks. Naksnīgā Alūksne.

Stirnubuks.lv - Līvānu VK/Baltais

Līvānu VK/Baltais

Komanda, uzvarot tikai pirmajā posmā Tērvetē, bet daudz neatpaliekot no citu posmu uzvarētājiem, spējusi pēc četrām kārtām būt pārliecinoša līdere.

Stirnubuks.lv - Kā atpazīt magnija trūkumu organismā?

Kā atpazīt magnija trūkumu organismā?

Skaidro BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, neiroloģe un algoloģe Daina Jēgere un BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.