Stirnubuks.lv - Alūksnes tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas

Alūksnes tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas

Žurnāls: 10 | Kalnsētas Stirnu buks 2019 Jūnijs

Iesaka: Alūksnes TIC

Alūksnes pilsēta

Jau Latvijas pirmsākumos Alūksnes novads iekļauts starp Latvijas paraugmaršrutiem, dēvējot to par “Malienas Šveici”. Alūksne ir daudzveidīga un krāšņa pērle netālu no Latvijas robežas, kas pārsteidz ar skaistiem dabas skatiem, iespaidīgiem vēstures pieminekļiem un personīgu attieksmi ikvienā detaļā. Turklāt tik viegli atrodama – izbrauc uz Vidzemes šosejas un tad līdz Igaunijas pierobežai pie Veclaicenes, netālu no Munameģa. Alūksnes ainavās visos gadalaikos var nodoties vieglam vai kārtīgam piedzīvojumam.

Alūksnes ezers

novada buklets_fmt

IZBAUDI ALŪKSNES EZERA VILINĀJUMU izbraucot ar kuģīti “Marienburg” vai plostu “Kaiju”. Brauciena laikā izbaudīsiet Alūksnes ezera un tā salu skaistumu, redzēsiet skaistākās Alūksnes kultūrvēsturiskās pērles. Aktīvās atpūtas cienītājiem iespējams izbraukt ar SUP dēļiem, airu laivām, ūdens velosipēdiem. Asāku izjūtu cienītājiem ar ātrumlaivu un pūsli.

Pieteikumiem: Ātrumlaiva, tālrunis 25772411; Plosts “Kaija” (līdz 25 personām),tālrunis 29416253, www.plostskaija.lv. Kuģītis “Marienburg” (līdz 20 personām), tālrunis 24429955, www.kugitismarienburg.lv

Alūksnes Pilssala

aluksnes pilssala no a_fmt

ALŪKSNES PILSSALA ir Alūksnes ezera lielākā sala, uz kuras 1342.gadā tika uzcelta Livonijas ordeņa pils. Tagad varenais cietoksnis pārtapis gleznainās drupās un gaida jūs ciemos. Pilssalā labiekārtota peldēšanās vieta, bērnu rotaļu laukums, stadions, multifunkcionālā servisa ēka ar kafejnīcu un brīvdabas estrāde.

www.visitaluksne.lv

Alūksnes bānīša stacija

IMG-0129_fmt

JAUNUMS – MULTIMEDIĀLA EKSPOZĪCIJA “ALŪKSNES BĀNĪŠA STACIJA”, kuras vizuālais kodols ir vairāk nekā 100 gadus vecais bagāžas šķūnis, kur mūsdienīgais komforts savijas ar ēkas autentisko koka konstrukciju. Ekspozīcijas dizainā iekļautas senās bagāžas kastes un informācijas krātuves, kas mūsdienās simboliski atver durvis uz senatni. Gluži kā braucot vilciena vagonā stilizētajos 10 staciju logos garām aizslīdēs vietējā ainava, savukārt, grīdas vitrīna rādīs dažādus sliežu platumus. Ikviens digitāli varēs sajust, kā pasauli redz vilciena mašīnists.

Iepriekš piesakoties, iespējams ļauties piedzīvojamam un piedalīties piedzīvojumu spēlē, organizēt tematiskos pasākumus draugu, kolēģu vai skolēnu grupām vai iegādāties tikai Alūksnei raksturīgos suvenīrus. Jāņkalna iela 52, Alūksne, tālrunis 25669604, www.visitaluksne.lv

Alūksnes muižas parks

aluksnes muzejs 4_fmt

ALŪKSNES MUIŽAS PARKS ir vienīgais parks Latvijā, kurā ir saglabājušās tik daudz mazās arhitektoniskās formas. Pašreizējā parka platība ir 32 ha, taču tas šķiet daudz lielāks, jo robežojas ar Alūksnes ezeru, un pār to redzams skats uz Tempļakalna pussalu ar Rotondu un Saules tiltu, kas veido vienotu ansambli.

2018. gadā Alūksnes muižas parks ir atguvis vairākus objektus – mazās arhitektūras formas, kas restaurētas vai atjaunotas: Granīta obelisku, Pomonas templi, Apaļo un Ovālo strūklaku, Putnu paviljonu, Mauzoleju, granīta soliņus. www.aluksnespils.lv

Alūksnes Jaunā pils

1.- Aluksnes Jauna pil_fmt

ALŪKSNES JAUNĀ PILS celta 19. gs. otrajā pusē pēc barona Aleksandra Jozefa fon Fītinghofa pasūtījuma. Alūksnes Jaunajā pilī ir apskatāmi divi muzeji – dabas muzejs “Vides labirints” un Alūksnes muzejs, tas kopj un saglabā lokālo identitāti, atklāj Alūksnes kultūrvēsturiskā mantojuma savdabību un daudzveidību. Alūksnes muzejs piedāvā apskatīt mainīgās un patstāvīgās ekspozīcijas. „Vides labirintā” iespējams iegūt gan jaunas zināšanas par dabu atraktīvā, aizraujošā veidā, gan arī gūt emocionālo baudījumu, ko sniedz kolekciju mākslinieciskajā noformējumā ietvertais dabas neatkārtojamais skaistums.

Alūksnes muzejs, tālrunis 25665538, www.aluksnespils.lv Dabas muzejs “Vides labirints”, tālrunis 28624196, http://videslabirints.blogspot.com/

Ernsta Glika atstātais mantojums.

Mācītājs Ernsts Johans Gliks 1689.gadā pabeidza pirmo pilno Bībeles tulkojumu latviešu valodā grāmatai, kas kļuva par tautas ābeci un ceļvedi gadsimtu garumā. Bībeles muzejā (Pils ielā 25A), iespējams apskatīt Bībeles 38 valodās, bet turpat līdzās ar kaltiem laukakmeņiem rotāts, pilsētas debesīs kāpj Alūksnes Evaņģēliski luteriskās baznīcas tornis. Baznīca ir viens no cēlākajiem agrīnā klasicisma pieminekļiem Latvijā, kuru iespējams apmeklēt arī tūristiem un uzkāpt baznīcas tornī. Pie Mācītājmuižas (Pils ielā 15A) atrodas Glika ozoli – tos mācītājs iestādījis, pabeidzot Vecās un Jaunās Derības tulkojumu. Dodieties aplūkot kādi tie ir izauguši gadu garumā. www.aluksnesdraudze.lv

Tempļakalna parks

TEMPĻAKALNA PARKĀ jūs varēsiet apskatīt 1807.gadā, pēc barona Burharda fon Fītinghofa pasūtījuma, uz pilskalna novietoto Rotondu jeb Slavas templi par godu Lielā Ziemeļu kara notikumiem Alūksnē, Saules tiltu un skatu torni, kas ir otrais augstākais koka skatu tornis Latvijā (37,8 metri).

Naksnīgā Alūksne

Izejiet naksnīgās Alūksnes ielās – naktī pilsētu grezno krāšņas gaismas izrādes. Līdz pat pusnaktij dzirksteļo piecas strūklakas Jaunās pils parkā, krāsainas gaismas rotaļas apmirdz arī Tempļakalna ielas gājēju tiltu, Rotondu Tempļakalnā un 7.Siguldas kājnieku pulka pieminekli. Alūksne naktī ir tikpat skaista kā dienā, taču daudz noslēpumaināka! www.visitaluksne.lv

Ikvienam pilsētas viesim iesakām nogaršot Alūksnes pusei raksturīgos ēdienus – profitroļus, kūku “Diena un nakts”, kā arī izbaudīt īpašo Alūksnes kokteili kādā no pilsētas kafejnīcām.

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #3(10)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Juris Dzenis, Andris Jermuts, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies OK Saldus vīriem: Oskaram Zērnim, Emīlam Zērnim, Arvīdam Brucim, Uldim Brucim un Saldus sporta dzīves vadītājai Elgai Grotai!
Stirnubuks.lv - Jaunākais taku skriešanas boss

Jaunākais taku skriešanas boss

Iespējams, jaunākais taku skriešanas sacensību organizētājs Edijs Dzalbs, jau tā pilno skriešanas kalendāru, papildināja ar vēl vienu – Inov-8 Latvia TrailRace Daibē. Stirnu buks tur bija, patika un brauks vēl.

Stirnubuks.lv - Ultramaratonistes  Diānas Džavizas TOP 5

Ultramaratonistes Diānas Džavizas TOP 5

Latvijas rekordiste 107 km garajā Latvijas ultramaratona klasikā Rīga-Valmiera dalās ar savu skrējienu TOP 5

Stirnubuks.lv - Latvijas čempionātā krosā medaļas izcīnīs Ogrē un Cēsu novadā

Latvijas čempionātā krosā medaļas izcīnīs Ogrē un Cēsu novadā

2.oktobrī Ogrē notiks Latvijas čempionāts krosā pieaugušajiem, kas norisināsies paralēli taku skrējienam "Stirnu Buks". Sievietēm 6 km un vīriešiem 8 km distancē tiks sadalīti Latvijas čempionāta medaļu komplekti un izcīnītas ceļazīmes uz Baltijas komandu krosa čempionātu 30. oktobrī Klaipēdā, Lietuvā.