Stirnubuks.lv - Aleksandrs Sokolovs

Aleksandrs Sokolovs

Žurnāls: 04 | Kamparkalna Stirnu buks 2018 Jūlijs

Teksts: Signis Vāvere

Stirnu bukā skrien liels un mazs, vecs un jauns, tievs un resns, vīrieši, sievietes un pat dažreiz suņi. Stirnu bukā pa laikam skrien arī kāds gandrīz kails vai basām pēdām. Bet Aleksandram Sokolovam skriešana ir tikai skriešana un, vienreiz pamēģinājis, skries visus posmus. Tādus Stirnu bukus mēs pamanām mežā.

Kā tu nokļuvi līdz skriešanai mežā?

Pirms pāris gadiem ieraudzīju Facebookā reklāmu par foršu skriešanas pasākumu mežā. Padomāju, ka vajag pamēģināt. Tas bija agrs pavasaris. Trase gāja cauri Riekstukalnam un dažās vietās joprojām bija sniegs! Kad noskrēju, sapratu, ka diez vai turpmāk varēšu iztikt bez šiem pasākumiem! Paliku reāli atkarīgs! Un tagad slims vai vesels, vienalga skriešu visus posmus!

Kurš no Stirnu buka zvēriem tu esi?

Esmu daudz reižu skrējis Buku, bet tagad fokusēšos uz Zaķi. Tie 10 – 12 km man kaut kā emocionāli tuvāki nekā divdesmit. Kaut fiziski es bez problēmām varētu noskriet arī Lūsi! Kādreiz būs jāpamēģina!

Tavs labākais Stirnu buka posms?

Grūti spriest, kurš posms ir bijis labāks vai sliktāks, bet ļoti labi atceros Stirnu buku Kornetos, kad trase gāja arī cauri Igaunijas teritorijai. Toreiz bija ļoti slidens, bet es nejauši biju paņēmis asfalta botas un visu laiku kritu. Līdz finišam tiku dubļains un netīrs.

Toreiz Kornetos mana draudzene iepazinās ar čali, ar kuru joprojām ir kopā. Tāpēc man ir ļoti dalītas emocijas par to posmu.

Kur Stirnu bukam būtu jālec?

Esmu par to, lai skriešanas posmi būtu pēc iespējas tuvāk Rīgai. Jo Rīga ir ģeogrāfiskajā centrā un viegli sasniedzama no visām Latvijas pusēm.

Kas tev visvairāk patīk trasē?

Trasē man vislabāk patīk emocionālais noskaņojums. Atlēti izturas viens pret otru kā draugi, nevis kā konkurenti. Vienmēr palīdz, ja ir kāds sarežģīts kalns vai īpaši dubļaina vieta.

Vēl nereāli patīk tā sajūta, kad no karstas, saulainas pļavas ieskrienam vēsā mežā!

Nu un, protams, vienmēr ir neaprakstāmas emocijas finišā, kad fiziski iztukšots izskrien caur arku un sajūti medaļas smagumu uz kakla!

Kas Stirnu bukam pietrūkst?

Stirnu bukam ir tikai divas problēmas – parkings un tualetes.

Otra foršākā lieta aiz taku skriešanas?

Izņemot Stirnu buku, es sāku pievērsties triatlonam. Bet tas ir tāds sports, kurš ar taku skriešanu papildina viens otru. Jo labāk skriešu Bukā, jo labāks būšu triatlonā un otrādi.

Kam vajadzētu uzstāties uz Stirnu buka skatuves?

Priekš manis skriešana ir tikai skriešana. Mani interesē trase un viss, kas ar to saistīts. Bet tirdziņi, dziesmas, ēšana, tas viss nav mans, tāpēc vienalga, kas tur piedalās.

Cik Stirnu bukos esi piedalījies?

Man ir 15 medaļas.

Kā tevi sauc un kura ir tava komanda?

Es esmu Aleksandrs Sokolovs. Komanda PATRIA.

#esesmuStirnu buks Nr. 4.
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Linda Beldava, Rimants Liepiņš, Anda Sproģe
Korektore: Kristīne Kārkliņa, Anda Sproģe
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Andris Jermuts, Juris Dzenis
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Kamparkalns saimniekam Almantam Kalniņam un brašajiem Talsu pakalnu sporta kluba zēniem Gintam Lūsim, Kārlim Vanagam un Jurim Damškalnam!
Stirnubuks.lv - Grafiskā dizainere kalna galā

Grafiskā dizainere kalna galā

Viens ir ātrāks, cits lēnāks, kādam pietiek ar vāveres distanci un vēl kādam lūsis pa īsu. Krekls ar garām rokām vai skrien galīgi plikiņš. Kāds visu izliek distancē vai cits taupās kalna karalim. Bet lielākoties mežā visi zvēri ir vienādi – taku skrējēji. Lai arī skriešana nekad nebeidzās, katram tā turpinās savādāk. Daina Jurķe ir pirmā mūsu jaunās sadaļas Abonements varone.

Stirnubuks.lv - Seldzītis

Seldzītis

Seldzītis uz katru posmu ierodas, lai mums visiem būtu jautrāk, tas nenoguris lēkā, skrien, dejo un iepriecina.

Stirnubuks.lv - Ko apskatīt Alūksnē

Ko apskatīt Alūksnē

Skrienot cauri un pa Alūksnes pauguriem, pametiet skatu pa labi un kreisi, jo Alūksnē ir ko redzēt!