Zvārtes ieža Stirnu buks Ērgļu stacijas Stirnu buks Milzkalna Stirnu buks Abavas senlejas Stirnu buks
Stirnubuks.lv - Stirnu buks stirnu bukam draugs!

Stirnu buks stirnu bukam draugs!

Žurnāls: 11 | Pilsalas Stirnu buks 2019 Jūlijs

Teksts: Signis Vāvere, Žurnāla galvenais redaktors

Trīsdesmit Stirnu buka posmos finišu ir sasnieguši gandrīz septiņdesmit pieci tūkstoši skrējēju. Droši vien ir vēl daži simti, kuri pusceļā pārdomāja un noīsināja distanci, mājas bija tuvāk kā sacensību centrs, vai kuri pārvērtēja savu spēkus mežā, takās un saulē. Un ir daži, kuri nefinišēja, jo palīdzēja iepriekšminētajiem. Nevis traucās uz finišu pretī medaļai un finišētāja gardumiem, bet gan apstājās un pajautāja – “vai viss ir labi?”, vai pat uzreiz ķērās pie palīdzēšanas.

Stirnu buka sacensību nolikumā ir rakstīs, ka tas ir dalībnieku pienākums – palīdzēt traumu guvušam un pat tam, kurš savas vieglprātības dēļ ir nokļuvis nelaimē. Lielajos pasaules taku un kalnu mačos, par nepalīdzēšanu dod diskvalifikāciju, asfalta maratonos tempa turētāji un pieredzējuši maratonisti vienmēr apjautājas par pašsajūtu un nepieciešamo palīdzību, tiem kuri apstājušies trases malā. Dažreiz dažas sekundes var izšķirt visu.

Paldies Jums arī no mums!

Un visi tie trakuļi, “jūra līdz ceļiem” un pat ļoti pieredzējušie skrējēji, atcerieties – lai arī Stirnu buks tagad lec tuvāk pilsētām un tālāk no dažādām avantūrām – Stirnu buks nav pastaiga parkā. Būs meži, purva malas, upes un tiltu apakšas, būs noskrējieni un rāpšanās kalnā, būs ātrums, dinamika, šķēršļi un adrenalīns. Bet pat tad, kad distance iet pa no mašīnām atbrīvotām gludām ielām, saule, vējš, lietus un jebkura cita dabas stihija var nostrādāt, ne tā, kā jūs esat trenējušies un iepriekš piedzīvojuši. Tā pat nekautrējieties prasīt palīdzību, ja jūti, ka nav kaut kas kā vajag. Protams, ja nevarat uzskriet kalnā, tad tas ir treniņu trūkums un nevis saules, kalna vai Šoko vaina. Ja redzi, kādu pakrītam vai grīļojamies trasē – apstājies un apvaicājies, vai nav nepieciešama palīdzība, jo nekad nevari zināt, kad pašam nenākas nokļūt šādā situācijā.

Skrieniet ar sirdi, bet galvu arī pieslēdziet. Izvērtējiet savas spējas un varēšanu, un atcerieties, ka labākais finišs ir tur, kur ir rakstīts – FINIŠS. Visu dariet tikai ar smaidu – sirdī vai sejā, bet ar smaidu. #esesmustirnubuks

ES ESMU STIRNU BUKS 2019. #4(11)
Izdevējs: Biedrība “Engures sportam”
Galvenais redaktors: Signis Vāvere
Redaktori: Rimants Liepiņš, Anda Sproģe-Vāvere
Mākslinieks: Aldis Rocēns
Fotogrāfi: Mareks Gaļinovskis, Juris
Dzenis, Andris Jermuts, Santa Sinka
Druka: Dardedze Hologrāfija
Pārpublicējot materiālus, nepieciešama biedrības “Engures sportam” atļauja.
Īpašs paldies Trašu izveidē Stirnu bukam Alūksnē nesavtīgi palīdz malēnietis Vilnis Veļķeris un mūsu uzticamais takuzinis Artis Ločmelis (VSK Burkānciems&Co), īpašs paldies Alūksnes novada pašvaldībai!
Stirnubuks.lv - Stirnu buks nav tikai taku skriešana.

Stirnu buks nav tikai taku skriešana.

Un, lai arī augšā kalnos ir skaisti – pirmie saules stari ielejā, sasalušajos strautos izveidojušās skaistās ledus skulptūras, tā mazā dūmaka, kas rotaļājas ap virsotnēm vai pat ezers, uz kura sniegs un smiltis veido kosmiska paskata tuksnesi – tomēr tur, tu vienā brīdī saproti, cik skaisti ir mājās, cik ļoti patīk tur būt.

Stirnubuks.lv - No eksperimenta līdz komandai

No eksperimenta līdz komandai

Jau vairāk kā gadu Grauda Spēku var dēvēt par pirmo beķereju Pasaulē, kas atbalsta atlētus ar pilngraudu produkciju. Grauda Spēks maļ un ražo pilngraudu miltus, tāpēc tā saimniekam Raimondam, kuram Stirnu buks kļuva par skriešanas sezonas ikmēneša gaidītāko notikumu, šķita svarīgi saprast, kuri no viņa produktiem būtu noderīgi sportistiem, īpaši skrējējiem.

Stirnubuks.lv - Līgatnes novads aicina!

Līgatnes novads aicina!

Līgatnes pilsētas viesiem tiek sniegta iespēja iepazīt Līgatnes vēsturi, t.sk. 2018. gadā atjaunoto papīrfabrikas strādnieku vēsturisko dzīvokli un apskatīt skaistākās vietas Līgatnes pilsētas centrā, kā arī iepazīties ar vēsturisko līgatniešu dzīvesveidu, dodoties ekskursijā pa Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturisko centru.