Mazāk kā nedēļa atlikusi līdz taku skrējiena “Garkalnes mežu Stirnu buks’2015″ startam 12.aprīlī, ar kuru aizsāksies 5 taku skrējienu seriāls “Stirnu buks’2015″. Ko sagaidīt pilsētniekam Garkalnes mežā 12.aprīlī?

Garkalnes meži sezonas atklāšanas posmam nav izvēlēti nejauši – lielāko Garkalnes mežu teritorijas daļu aizņem priežu meži, teritorijā sastopamas arī sausām pļavām raksturīgas graudzāļu sugas. Mežu zemsedzi veido sūnas un ķērpji, līdz ar to šis mežs ir pasakains gan ziemā, gan agrā pavasarī, kamēr nākamās taku skrējienu seriāla norises vietas – Abavas senleja, Zebrus ezera apkārtne, Talsu pauguraine un Āžu kalna apvidus – savu krāšņāko izskatu sagaidīs vasaras pilnbriedā!

Garkalne-30_850

Kas ir Garkalnes bļoda?

Taku skrējiena “Garkalnes mežu Stirnu buks’2015″ sacensību centrs tiks izvietots Garkalnes bļodā! Jau izsenis ziemas priekus Garkalnes bļodā baudīt, lasi – šļūkt no kalniņa uz jebkāda slidena priekšmeta, devušies gan tuvējās Garkalnes iedzīvotāji, gan rīdzinieki. Mūsdienās Garkalnes bļodas popularitāte gan ir mazinājusies, tomēr orientēšanās un kamanu suņu sporta cienītāji un pastaigu mīļi te ir bieži viesi.

Garkalne-18_850

Starta/finiša zonu atradīsi Google kartē šeit!

Taču vislielākais Garkalnes mežu dārgums ir zaļā vārna – reta un apdraudēta putnu suga! Zaļajai vārnai Garkalnes mežos ir Latvijas mūsdienu apstākļiem ļoti reta un izmeklēta putnu sabiedrība – pupuķis, zaļā dzilna, stepes čipste, sila cīrulis, brūnā čakste u.c. Lai arī zaļo vārnu aprīļa sākumā, visticamāk, Garkalnes mežos nesastapsim, tomēr tās ligzdošanas vietas netraucēsim, un trase Zaļās vārnas mikroliegumam metīs līkumu!

zalavarna_850

Ko vēl redzēsim Garkalnes mežos?

Skrējiens “gar žogu”. Vēl kāda interesanta šī posma iezīme – skrējiens daudzviet vedīs gar žogu ar draudīgu uzrakstu “Ieiet un iebraukt aizliegts!”. Izrādās kvalitatīva dzeramā ūdens meklējumos jau 1883. gadā tika veikti pētījumi un atklāti lieli, labas kvalitātes gruntsūdens krājumi Bukultos, Remberģu un Zaķu muižu teritorijās. Vēl šodien Rīgas pilsētas ūdensapgādes sistēmu iespējams papildināt ar ūdens krājumiem no šī apvidus, tādēļ Rīgas ūdensgūtņu stingrā režīma aizsargjoslā kāju spert nedrīkst! Tā kā visas distances būs rūpīgi marķētas, tad nav jābaidās, ka skrējiena dalībnieki nejauši varētu nonākt aizliegtajā teritorijā!

Garkalne-25_425 Garkalne-20_425

Garkalne-26_425 Garkalne-28_425

Par Garkalnes dzelzceļa staciju, Garkalnes baznīcu, Rīgas-Pēterburgas ceļu, Seķīša ezeru un zaļo vārnu vairāk lasi šeit:: http://bit.ly/buks_garkalne

latvija-ierodas-nakama-asv-karaviru-rotacija-28-45458716_850

Kā nokļūt līdz Garkalnes bļodai?

Tiem, kas sacensību vietā plāno ierasties ar saviem auto, jāņem vērā, ka Valsts ceļi brīdina par remontdarbu uzsākšanu uz Siguldas šosejas [ziņa – šeit!], tomēr būvdarbu veicējs SIA Binders sola reālu satiksmes ierobežošanu pēc 13.04. Jebkurā gadījumā ir vērts padomāt par alternatīvu piebraukšanu no Ādažu, Mālpils šosejas puses.

Ja uz sacensībām plānojam ierasties ar autobusu, ir 2 varianti::
a) starppilsētu autobuss #6992 Rīga – Mālpils, 08:30–>09:14 līdz Garkalnei,
b) ar SIA “Ekspress Ādaži” autobusu #6826 maršrutā Rīga-Vangaži. Rīgā iekāpšana Pie Autoostas, Merķeļa ielā, Brīvības bulvāris utt. līdz Juglai. Jākāpj ārā Garkalne 1. No Autoostas startē 8:35, 8:55, 9:55 [risks nokavēt!]. Saite šeit!
No Garkalnes centra līdz sacensību norises vietai Garkalnes bļoda ir aptuveni pusotrs kilometrs, vēl jāpaspēj izņemt numurus! Uz sacensību centru no Garkalnes vedīs speciāls marķējums!

Vilciens no Rīgas uz Garkalni atiet 6:27 un 7:54. Ceļā 32 min. Saite šeit!

Sacensību programma un aktivitāšu plāns sacensību centrā::

info_2web_850Endomondo faniem::

Distance “Stirnu buks”

Distance “Lūsis”

H2O dzirdināšanas punkti trasē::

1.punkts – distancēm “Zaķis”, “Stirnu buks”, “Lūsis” trases 5.km,
2.punkts – distancēm “Stirnu buks”, “Lūsis” trases 10.km,
3.punkts – distancēm “Stirnu buks”, “Lūsis” trases 16.km,
4.punkts – distancei “Lūsis” trases 20.km.

*** Sacensību reģistrācijas centrā būs iespējams atstāt savas dzērienu pudeles, kuru organizatori nogādās izvēlētajos dzirdināšanas punktos!

Sprinta etaps “Stirnu buka Kalna karalis/karaliene”::
Sprinta etaps nebūs garš, bet stāvs, gan lejup, gan augšup!!! Šis pārbaudījums distanču “Stirnu buks” un “Lūsis” dalībniekus sagaidīs distances 15.kilometrā! Takas segums – smiltis. Esam uzmanīgi, piesardzīgi, saaudzējam sevi un dabu!

Garkalne-32_850

Ko darīs bērni, kamēr vecāki mežā skries?

Sacensību centrs tiks veidotās vairākās zonās – pašus mazākos bērnu izklaides zonā pieskatīs radošās apvienības “Svētku bode” bērnu draugi – Zaļā vārna un Zaķis, ar kuriem kopā izspēlēt dažādas spēles, rotaļas, piedalīties meistardarbnīcās. Darbosies 1188.lv piepūšamā atrakcija “Mazie džungļi”. Lielākie tikmēr Militārajā zonā varēs iepazīties ar NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes bruņutehnikas un ieroču displeju, Militārās policijas Militārās meklēšanas vada aprīkojumu, sasveicināties un paskatīties, ko spēj kārtīgs dienesta suns, kā arī paši piedalīties Garkalnes jaunsargu apmācības paraugdemonstrējumos Ziedoņa Ločmeļa vadībā! Protams, būs arī Cūkmens un “Vides izglītības akadēmija”, Dabas izglītības centra “Meža māja” dabas izziņas telts ar radošajās darbnīcām un vides spēlēm un citas aktivitātes!

photo by ievs 390_850

Pasākuma muzikālais noformējums

Par skrējēju un pasākuma apmeklētāju muzikālo labsajūtu šoreiz rūpēsies DJ Arturs Mednis! Uz skatuves ar savu solo koncertprogrammu kāps arī Kārlis Kazāks. Vai esi noklausījies viņa jaunāko singlu “Savāda upe”?


Skrējiena dalībnieku balvu izcīņa

Pasākums Garkalnes bļodā noslēgsies ar distanču “Zaķis”, “Stirnu buks”, “Lūsis” dalībnieku balvu izcīņu – loteriju! Kāds mājup dosies ar jaunu PolarV800 pulsometru, kāds ar jaunu ASICS GEL-FujiRunnegade apavu pāri, cits ar veikala “MySport”, “HalloHeadband” dāvanu karti, Fuelbelt dzērienu jostu utt.! Balvu saraksts šeit!

V800_liela bilde melns_425 T587N_3307_f_de_althalf3_ASICS_PNG_425

MySport-davanu-karte_425 TavamSportam_FuelBelt_425

Nesēdi mājās, tiekamies mežā!

Taku skrējiena seriāla “Stirnu buks’2015″ skrējieni notiks izcili ainaviskās vietās – Garkalnes mežu, Abavas senlejas, Pokaiņu meža un Zebrus ezera, Talsu pauguraines un Milzkalnes mežu mistēriju pilnie un ainaviski bagātie meža ceļi un taciņas, garāmskrienot ļaus izbaudīt arī pa kādam kultūrvēsturiskam objektam, neskaitāmiem pauguriem, pilskalniem, gravām, esošām un pamestām slēpošanas trasēm, mežacūku vannām un citiem MammasDabas izaicinājumiem!

Atgādināsim, kā lētāk pieteikties uz šo pasākumu vēl var tikai līdz 5.aprīlim!
Online reģistrācijas sistēma darbosies līdz 9.aprīļa pulksten 12:00, pēc tam reģistrēties būs iespējams vien sacensību centrā Garkalnes bļodā.

“Stirnu buks’2015″ ietilpst multi-sporta seriālā “Volkswagen-kauss’2015″.

Biežāk uzdotie jautājumi:: šeit!

 

300X200 KUPONS
1
Superbrokastis_KV_3garshas_web_300x200px_2