Zvārtes ieža Stirnu buks Ērgļu stacijas Stirnu buks Milzkalna Stirnu buks Abavas senlejas Stirnu buks

Jau vēstījām, ka ainaviskā taku skriešanas seriāla Stirnu buks sezonas 2. posmā Smeceres silā visgrūtākajā Lūša distancē uzvaru svinēja ogrēnietis Kristaps Kaimiņš un Vita Devjatņikova no Rīgas.

KAIMIŅŠ ŅEM “UZ PIEREDZI”

KristapsKaimins_862

Kristaps Kaimiņš regulāri startē Stirnu buka sacensībās. 38 gadus vecais skrējējs ir pastāvīgs viesis uz goda pjedestāla, taču Madonas pusē gūtais panākums bija Kaimiņa pirmā uzvara Lūša distancē.

Vaicāts, ar ko aizvadītās sacensības paliks atmiņā, kas veterānam bija jau gluži jubilejas mači – 10. starts Stirnu bukā! – Kaimiņš atbild: “Baigi forša atmosfēra valdīja,” skrējējam priekšplānā izvirzījies nevis gandarījums par uzvaru, bet viscaur piedzīvotās emocijas. “Es braucu uz Stirnu buku, lai ar draugiem labi pavadītu laiku un iedzertu kādu alu pēc finiša. Ļoti patika sacensību iekārtojums,” sacīja Kaimiņš, piebilstot, ka viņam Madonā nebija nekādi sportiskie mērķi. “Garais treniņš!”

Trasi pieredzējušais sportists raksturo kā izaicinošu. “Distancē jutos labi – jutu ķermenī svaigumu. Te trase bija skrienama, te vietām paskriet vispār nebija iespējams… Daudz ritma maiņu un tas man nepārāk patīk,” neslēpa Kaimiņš. Kaimiņš lielāko daļu trases atradās vadībā un vēlējās skriet kopā ar kādu. “Sprinta etapā pietaupīju spēkus. Macuks aizskrēja pa priekšu, bet laikam kalns “iedeva pa kājām”. Turpināju savā solī un drīz vien paliku viens,” Kaimiņš apdzina Macuku, ievērojami palielinot handikapu distancē. “Beigās samazināju ātrumu, taču nezināju, ka tikmēr jau Ronimoiss min uz papēžiem. Tobrīd man galvenais bija tikt līdz nākamajam dzirdināšanas punktam.” Tas arī veiksmīgi izdevies un finišs godam sasniegts 1. vietā! Jāpiezīmē, sezonas pirmajā posmā Ogres Zilajos kalnos Kaimiņš startēja Stirnu buka distancē, izcīnot 2. vietu.

Nav akmenī kalts, bet nākamais Kaimiņa “ēdienkartē”, visticamāk, būšot Ventspils maratons, kas risināsies 18. jūnijā.

VITAS FINIŠA SPURTS

VitaDevjatnikova_862

Vita Devjatņikova Smeceres silā aizvadīja savas trešās “Stirnu buka” sacensības un trešo reizi kāpa uz goda pjedestāla. Un Vita jau paguvusi iemēģināt visus pjedestāla podestus – kā noprotat, arī viņai šī bija pirmā uzvara Lūsī!

“Ļoti interesanta trase!” iesāka 35 gadus vecā sportiste. “Skrējām pa dažādiem segumiem – asfalts, takas, dubļi, zāle…Viss un visu laiku apkārt mainījās!” Lauvas tiesu distances Vita noskrēja 2. pozīcijā. “Pēdējos kilometros ieraudzīju, ka priekšā parādās Linda Boldāne. Man uzkliedza, ka viņa ir minūti priekšā. Domāju, kā būs, tā būs, necentos dzīt. Puskilometru pirms finiša es viņu kaut kā panācu un apdzinu. Pēdējos metrus tiešām skrēju cik varēju, atpakaļ neskatījos,” pieredzējušai sportistei laimīgi izdevies nosargāt pārsvaru pret pirmās posma galveno laureāti un Ogres zilajos kalnos izcīnītajai 3. vietai pievienot neaizmirstamu uzvaru.

Vitas nākamais lielais mērķis ir “Pārspēj sevi 6 stundu” skrējiens, kas notiks Rīgā 8. jūlijā. Pirms tam gan sportistei gribētos Alūksnē satikt Kornetu Stirnu buku.

Lai izdodas! Tiekamies 1.jūlijā Kornetos, Veclaicenes pagastā, Alūksnes novadā!

stirnu buks-01_300
kupons SB2020 Takusports
Noskrien_300x200