17-08-2019 Piejūras stirnu buks
Distances
Skola
~5.8 km
Vāvere
~5.8 km
Zaķis
~13.4 km
Stirnu buks
~21.8 km
Lūsis
~30.4 km
 
 
Reģistrēties sacensībām
tagad var sacensību dienā

Apsveicam! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks 2019″ piektā posma apraksta lapā!

Sacensību centrs:: Piejūras akvaparks, Ventspils. GoogleMap šeit!

Sacensību programma:: šeit!

Detalizētākas distanču kartes:: ŠEIT!

Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”“Zaķis – GPX”“Stirnu buks – GPX”“Lūsis – GPX”.

“Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Ventspilī Stirnu buka nedēļas nogalē”:: Tūrismagids.lv

“Brīvdienu maršruts: kā pavadīt ģimenisku nedēļas nogali Ventspilī”:: Tūrismagids.lv 

Tūrismagids.lv zin teikt: “Ventspils ir burvīgs brīvdienu galamērķis – iespējams sajust gan pilsētas šarmu, gan baudīt dabu un Baltijas jūras burvību”, tad, kāpēc gan, lai Buki nemēģinātu Kurzemes pērli iepazīt palēkdamies? Ventspils, kas atrodas Latvijas ziemeļrietumos, pie Ventas ietekas Baltijas jūrā, ir viena no interesantākajām un modernākajām pilsētām mūsdienu Latvijā. Ventspils ir otra lielākā Kurzemes pilsēta pēc Liepājas un atzīstama par vienu no vecākajām pilsētām mūsu valsts teritorijā, jo par tās dzimšanas gadu pieņemts uzskatīt 1290.gadu.

Noteicošie Ventspils attīstības virzieni ir saistīti ar ostu, kuģubūvi un dažādu preču tranzītu. Arī vēsturiski pilsēta veidojusies ap ostu Ventas grīvā. Arī sacensību centrs tiks izvietots pavisam netālu no Ventspils Zilā karoga pludmales, Piejūras akvaparka, Piejūras Brīvdabas muzeja, Jūrmalas parka ar Enkuru taku, arī Piedzīvojumu parks un slavenā “Lemberga hūte” dažu minūšu gājiena attālumā!

Ventspils ir ziedu un strūklaku galvaspilsēta – ielas, parkus, skvērus un iekšpagalmus rotā ziedu skulptūras un gaumīgas dobes. Īpašu šarmu un noskaņu piešķir deviņas dažādas strūklakas, kas ne tikai priecē acis, bet arī spēj veldzēt karstās vasaras dienās. Aktivitāte, kas piedien Ventspilij, – izaicinājums atrast visas 27 dažādu krāsu un formu govju skulptūras, kas kļuvušas par, iespējams, atpazīstamāko pilsētas rotu. Lai visu apskatītu, nez vai sanāks laika ieskriet Piejūras mežā…

Ventspilī mūs uzstājīgi “ievilināja” Uvis Braunfelds (“Moller Auto Moller Auto Ventspils / Matisons Runner`s Club” kapteinis), iespējamos trašu līkločus Stirnu bukam līdzēja izrādīt gan Uvis, gan Dana Mačtama, īpašs paldies Ventspils pilsētas domei un, jo īpaši, Kārlim Gubatam!

Tiekamies Ventspilī!!!

VisitVentspils.com Facebook VisitVentspils

Trase sacensību dienā var atšķirties no šeit redzamās.
Attēlam ir tikai informatīva nozīme.
 
Distances un tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas
 
01_Ventspils Pludmale_300
Zilā karoga pludmale

Tieši Ventspils Zilā karoga pludmale bija pirmā, kas 1999. gadā ieguva zilo karogu kā apliecinājumu, ka pludmale atbilst visaugstākajiem kvalitātes standartiem. Te darbojas vasaras kafejnīcas, ierīkotas rotaļu iekārtas un brīvdabas trenažieri, bet pa ērtajām koka laipām līdz jūrai var nokļūt gan atpūtnieki, gan sērfotāji. Saules vannas kapās pasargā no vēja un sniedz iespēju atklāt sauļošanas sezonu ātrāk nekā citviet Latvijā.

Google Map

 
03_BrívdabasMuzejs_Julija_Lurina
Piejūras Brīvdabas muzejs

Muzejā apskatāma daudzveidīga ekspozīcija, veltīta latviešu un lībiešu zvejnieku agrākajam dzīvesveidam – iespaidīga laivu un enkuru kolekcija, vēsturiskas dzīvojamas mājas, kūpinātavas un tīklu būdiņas. Vēstures mantojumu muzeja paspilgtina 19. gs. dzīvojama ēka “Smiltnieki”, vējdzirnavas, Lielirbes baptistu lūgšanas nams. Atbilstoši senajam tradīcijām, muzeja svin gadskārtu svētkus un rīko tematiskus pasākumus.

GoogleMap

 
02_Mazbānītis_300
Mazbānītis

Ventspils šaursliežu dzelzceļš sastāv no divām līnijām: Riņķa līnija – 1,4 km un Kalna līnija – 3,0 km. Stacijā Muzejs, kas atrodas Piejūras Brīvdabas muzeja teritorijā, tika ierīkoti divi stacijas sliežu ceļi, divi lokomotīvju depo ceļi un viens strupceļš. Kopā tika iebūvētas četras jaunas pārmijas.

Šaursliežu dzelzceļa Mazbānītis, kas vel 20. gs. 60. gados regulāri kursējis starp zvejniekciemiem, bet šobrīd vizina apmeklētājus no Piejūras brīvdabas muzeja līdz Piedzīvojumu parkam.

GoogleMap

 
04_Húte
Piedzīvojumu parks (“Lemberga hūte”)

Piedzīvojumu parks ir iecienīts atpūtas un sportošanas objekts gan ventspilnieku, gan pilsētas viesu vidū. Parka apmeklējums priecēs visu ģimeni, jo atrakciju klāsts ir plašs un pat paši mazākie varēs baudīt aizraujošu atpūtu.

Vasaras piedāvājums:

bampermašīnas un bamperlaivas / bērnu autoskola,
batutu komplekss un katapulta / rotaļu namiņš un piepūšamas atrakcijas,
veikparks un peintbols / kameršļūkšana un trakais rotors,
virvju trases kokos u.c.
GoogleMappiedzivojumuparks.lv

 
05_Enkuru parks_300
Jūrmalas parks ar Enkuru taku

Jūrmalas parkā no lielākajiem Piejūras brīvdabas muzeja enkuriem ir izveidota Enkuru taka. Pie ieejas parkā atrodas vislielākais enkurs, kā smagums ir 23 t un augstums 6 m. Jūrmalas parka starp neskaitāmiem milzu enkuriem var ļauties nesteidzīgām pastaigām vai braucienam ar divriteni. Parkā ierīkots bērnu rotaļu laukums, brīvdabas trenažieri, atpūtas un piknika vietas, kā arī 240m garā “Džungļu taka” ar tēlnieku darbiem, kas tapuši tradicionālajā starptautiskajā koktēlniecības simpozijā “Papeļu māksla”. Takā izveidotas vairākas laipas, iekarināti tiltiņi, ierīkots tornītis un 1,5 m augstumā trase, kas ved no koka uz koku.

GoogleMap

 
06_DienviduMols_300
Dienvidu mola promenāde

Vērot saulrietu, jūras bangošanos un kuģu ienākšanu jūrā ir iespējams, dodoties pastaigā pa Dienvidu mola promenādi, kas ved līdz pat bākai. Pa ceļam uz Dienvidu molu no skatu torņa var apskatīt divus pilsētvidē eksponētos zvejas kuģus “Azova” un “Grots”. Ainavu no augšas uz pilsētu un jūru var baudīt no 19 metrus augstā skatu torņa. Turpat apskatāma arī četrus metrus augstā skulptūra “Govs – Matrozis” un milzu “Krēsls”, kas veidots no enkuru ķēžu posmiem. Savukārt Ventspils ostu izbaudīt var dodoties 45 minūšu braucienā ar kuģīti “Hercogs Jēkabs”, kas iet līdz pat jūras vārtiem. Braucienā pa Ventas upes grīvu var redzēt Ostas ielas promenādi, Livonijas ordeņa pili un citas vietas.

GoogleMap

 
07_akvapraks_300
Pludmales akvaparks

Saulainās vasaras dienas Pludmales akvaparks būs piemērota vieta laiskai atpūtai. Akvaparks ir viena no iemīļotākajām atpūtas vietām pilsētā. Šeit darbojas trīs dažādi un divi torņi ar dažādiem slīdkalniņiem – standarta, ģimenes, “Turbo”, nobraucieniem ar piepūšamu riņķi un citiem. Mazajā baseinā mazuļus priecē īpaši viņiem domātas atrakcijas – “astoņkājis”, “laiva”, “varde” – slīdkalniņš, ūdens kaskāde un “sēne”. Apmeklētājiem pieejamas arī burbuļvannas, sauna, medpunkts, inventāra noma, kafejnīca, ģērbtuves, dušas, tualetes.

GoogleMappludmalesakvaparks.lv

 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Jaunas ieejas uz jūru

Pilsētas DR daļa izbūvētas divas jaunas ieejas ar koka celiņu laipām uz jūru. Saulrieta ielā izbūvēts plašs auto stāvlaukums, gājēju un velobraucēju celiņi, kas šķērso Eiropas nozīmes aizsargājamas teritorijas Pelēkas kāpas zonu. Devītā laipa no Jūrmalas parka ved uz nūdistu pludmali, bet desmitā laipa piemērota pastaigām ar suņiem.

GoogleMap

 
13_Livonijas_ordeņa_pils_300
Livonijas ordeņa pils

Protams, vērts uzmeklēt iepriekšminēto Livonijas ordeņa pili. Tā ir senākā būve Ventspilī, kā arī vecākais viduslaiku cietoksnis Latvijā, kas nemainīgā veidā saglabājis savu pirmatnējo apjomu. Savukārt pils kapela ir vecākā saglabājusies baznīcas telpa Kurzemē. Livonijas ordeņa pils no citiem viduslaiku cietokšņiem atšķiras ar savu interjeru, kur modernais muzeja eksponātu stendu noformējums harmonizē ar vēsturisko vidi.

Google Map

 
14_Būsnieku_ezera_peldvieta_300
Būšnieku ezers

Savukārt Būšnieku ezera krasts patiks dabas mīļotājiem. Visapkārt ezeram ir iespēja mērot astoņus kilometrus garo velo un gājēju maršrutu. Ap ezeru izbūvētā zemes veloceliņa posmos uzstādīti informatīvi stendi par dabas liegumu “Natura 2000″ un tajā sastopamo floru un faunu. Aktīvā dzīvesveida piekritējus iepriecinās izveidotā Veselības taka ar 10 vingrošanas stendiem visām vecuma grupām. Te ir labiekārtotas peldvietas un piknika vietas, velosipēdu novietnes, laivu bāzē var iznomāt laivu, bet sērfotāju ērtībai ierīkotas laipas.

GoogleMap

 
O
Staldzenes stāvkrasts

Nedaudz ārpus pilsētas robežām atrodas unikālais Staldzenes stāvkrasts – viena no ventspilnieku un pilsētas viesu iemīļotākajām pastaigu vietām ar iespaidīgu jūras stāvkrastu. Šeit vēl joprojām zvejnieki iet jūrā! Pastaigas noslēgumā Staldzenes stāvkrastā ir iespēja baudīt arī skaistu saulrietu

GoogleMap

 
16_pavilostas_300
Pāvilosta

Pa vidu starp lepno Ventspili un vējaino Liepāju ar savu bezrūpību, jūras šalkām un gaumīgi veidotu vidi vilina šarmantā Pāvilosta. Latvijas vindsērfinga paradīze ar vēstures elpu un mūsdienīgām atpūtas iespējām. Pāvilosta no tipiskas zvejas ostas kļuvusi par jahtu, kuteru, un laivu pieturas vietu, bet līdzās zvejniekiem par nozīmīgu pilsētas identitātes daļu kļuvuši atpūtnieki un ūdenssporta cienītāji.

GoogleMap I Pāvilosta.lv I Latvia.Travel